۱۴:۳۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۶

علت این نامگذاری چیست؟

ظهور ژاوی و اینیستا یکی از دلایل موفقیت تیم پرسپولیس| اوستون

اوستون اورونوف آن قدر به سبک بازی مهدی ترابی ایمان آورده که او را بهترین پارتنر خود می خواند.

ظهور ژاوی و اینیستا یکی از دلایل موفقیت تیم پرسپولیس| اوستون

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، به نقل از خبر ورزشی یکی از دلایل موفقیت و پیروزی های پرسپولیس در دیدارهای اخیر خود زوج مخوف مهدی ترابی و اوستون اورونوف است. شکی وجود ندارد این دو از بازی کنار یکدیگر لذت می برند و این را می شود در تک تک لحظات بازی پرسپولیس به وضوح به چشم دید.

فوتبال ورزشی داروینی است که در آن موفق‌ترین تیم‌ها یا اثرگذارترین تیم‌ها با جراتشان برای ابداع و امتحان کارهای جدید تعریف می‌شوند. نکته‌ی اساسی فوتبال این است که زوج سازی اهمیت زیادی دارد و تیم هایی که توانسته اند این زوج سازی را بیشتر انجام دهند نتایج بهتری گرفته اند.

اوستون اورونوف و مهدی ترابی

به طور مثال می توان به زوج افسانه ای خط میانی سابق بارسا یعنی ژاوی و اینیستا اشاره کرد.

لیونل مسی بازیکن مهمی است اما به قول پپ گواردیولا، هر آنچه بارسلونا اکنون دارد و هر آنچه از این تیم به میراث مانده، به لطف دو مغز متفکر وسط زمین بوده است. همه گفتند این دو نمی توانند کنار هم بازی کنند اما اشتباه می کردند. در واقع ژاوی در کتاب اینیستا به این موضوع اشاره کرده و گفته است «ما به دنیا اثبات کردیم آن ها اشتباه می کردند. هرچه بیشتر استعداد داشته باشید، همه چیز بیشتر ممکن می شود. هردوی ما نیازی نداشتیم در زمین حرف بزنیم. شاید نهایت چیزی که گفته باشم این بود که کمی نزدیکم شود، همین! نه بیشتر و نه کمتر. آندرس از آن بازیکنانی است که دوست ندارد در کل بازی اصلا حرف بزند. ما قادر به درک عالی یکدیگر بودیم، می توانم به جرات بگویم فقط با یک نگاه، منظور هم را می فهمیدیم.

الکس فرگوسن این دو را بهترین زوج های خط میانی جهان خواند و هنوز هم خیلی این حرف را باور دارند. در مثل جای هیچ مناقشه ای نیست؛ امروز اوستون اورونوف و مهدی ترابی با کمترین بازی کنار هم به هماهنگی زیادی رسیده و چشم بسته یکدیگر را پیدا می کنند.

شاید دلیل اصلی این هماهنگی عجیب، تکنیک بالای هر دو بازیکن باشد. ستاره هایی که مثل آب خوردن مدافعان حریف را دریبل می زنند و برای پاس دادن به یکدیگر رقابت عجیبی دارند. یک و دوهای ترابی و اورونوف هم مثالزدنی و در لیگ برتر ما بی نظیر است. این زوج مخوف می تواند حتی پرسپولیس را به افتخارات بزرگتری برساند و شاید یکی از دلایل تمدید مهدی ترابی با تیم فعلی اش همین ستاره ازبک باشد. به نظر شما این طور نیست؟!

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط