۲۳:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۸

چمن ورزشگاه آزادی، نقطه ضعف بزرگ بازی بزرگ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛شکی نیست که کارهای وصله و پینه‌ای روی چمن ورزشگاه آزادی به نتیجه نرسیده و این استادیوم بدترین وضعیت چمن خود را در سال‌های اخیر تجربه می‌کند. چمن ورزشگاه لغزنده و همراه با پستی و بلندی است و مدام توپ ...

چمن ورزشگاه آزادی، نقطه ضعف بزرگ بازی بزرگ

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛شکی نیست که کارهای وصله و پینه‌ای روی چمن ورزشگاه آزادی به نتیجه نرسیده و این استادیوم بدترین وضعیت چمن خود را در سال‌های اخیر تجربه می‌کند.

چمن ورزشگاه لغزنده و همراه با پستی و بلندی است و مدام توپ روی آن پله می‌شود و به همین دلیل کیفیت بازی دو تیم در نیمه اول چندان چنگی به دل نزد و بارها و بارها بازیکنان به دلایل مختلف پخش بر زمین شده و نتوانستند کاری را که می‌‌خواهند، با توپ انجام بدهند.

البته بازیکنان ایرانی طبعا عادت بیشتری با بازی روی این چمن دارند اما پرسپولیس هم آنطور که باید نتوانست توپ را در این زمین به گردش دربیاورد. تیم النصر هم که بازیکنانش از وضعیت زمین کلافه شده‌اند، در برخی از اوقات تصمیم به استفاده از توپ‌های بلند گرفت تا از شرایطی که در آن گرفتار شده، رهایی پیدا کند. آنها که با حرکات بروزوویچ و مانه و سلطان الغنام و اوتاویو توپ را به چپ و راست می‌روند و از آنجا سعی دارند رونالدو را با پاس‌های بلند و کوتاه صاحب موقعیت کنند، چند باری در این کار موفق شدند اما به طور واضح زمین روی کار آنها اثر گذاشته بود.

دیروز مهدی تاج گفت اگر بشود چهار ماه بازی در ورزشگاه آزادی را متوقف کرد، این چمن باید تعویض شده و کشت جدیدی در ورزشگاه انجام شده و رول چمن جدیدی در آن نصب بشود اما با توجه به تراکم مسابقات پیش‌رو، بازی‌های لیگ و … و مشکل زیرساخت در تهران و نبود ورزشگاه جایگزین بعید است که این اتفاق رخ بدهد، مگر آنکه بازی‌های استقلال و پرسپولیس به شهر دیگری منتقل شود تا این مدت به سر بیاید.

در دوره دوم لیگ حرفه‌ای فوتبال ایران (۲۱ سال پیش)، به دستور رئیس وقت سازمان تربیت بدنی، محسن مهرعلیزاده، چمن ورزشگاه آزادی به صورت کلی تعویض شد و از آن زمان از این چمن استفاده می‌شود و البته رول‌های چمن جدید جایگزین قسمت‌های آسیب‌خورده شده است اما با توجه به آسیب‌دیدگی کلی چمن و سوختن آن دیگر این امکان نیز وجود ندارد.

باید دید که مسئولان ایرانی چه برنامه‌ای برای تغییر این وضعیت دارند که به خصوص در سطح آسیا تصویر ناخوشایندی را از فوتبال ایران به بیرون مخابره می‌کند.

مطالب مرتبط