۲۰:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۲۹

پیش بینی بورس فردا ۳۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ در پایان معاملات امروز شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ شاخص کل بورس تهران با افزایش ۱۴۲۹ واحد به رقم ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۹۷۳ واحد رسید. شاخص هموزن نیز با افزایش ۳ هزار و ۲۶۹ واحد به رقم ۶۸۶ هزار و ۲۴۶ واحد رسید. ...

پیش بینی بورس فردا ۳۰ مهر ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ در پایان معاملات امروز شنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۲ شاخص کل بورس تهران با افزایش ۱۴۲۹ واحد به رقم ۲ میلیون و ۲۴ هزار و ۹۷۳ واحد رسید.

شاخص هموزن نیز با افزایش ۳ هزار و ۲۶۹ واحد به رقم ۶۸۶ هزار و ۲۴۶ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۷ میلیون و ۹۷ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۴.۷ میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب ۲۵۵ هزار فقره معامله و به ارزش ۳ هزار ۵۹۹ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز سبز شدند، اما میزان افزایش شاخص‌ها زیر یک درصد بود. شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی ۰.۸ درصد رشد کردند. این دو شاخص با معیار هم‌وزن ۰.۴۸ درصد رشد کردند.

پیش بینی بورس فردا

در بازار امروز شاهد کاهش نرخ بهره بین بانکی بودیم و حتی فروش بازار گردان‌ها نیز ممنوع بود، اما تغییری در بازار رخ نداد و این اتفاق خوبی نیست، دلار به سطح ۵۰ هزار و ۵۰۰ تومان رسیده و یک روند کاهشی را نسبت به سطح ۵۳ هزار تومان در پیش گرفته است، برخی از تحلیلگران احتمال کاهش نرخ به زیر ۵۰ هزار تومان را نیز می‌دهند، بنابراین همچنان برای خرید در بازار تردید دارد.

به نظر با وجود چنین گزارشات شش ماهه‌ای از شرکت‌ها روند بازار باید بسیار بهبود پیدا کند، اما بازار به این صورت عمل نکرده است و همچنان وزن زیادی به گزارشات نداده است.

برای بازار فردا نیز پیش بینی وضعیتی مشابه با بازار امروز خواهیم داشت، در صورتی که روند تا چند روز آینده به صورت خنثی باشد احتمال ریزش شاخص کل وجود دارد، در بازار خنثی آن سهامدارانی که در بازار هستند نیز تصمیم به خروج و حرکت به سمت صندوق‌های درآمد ثابت را خواهیم داشت.

مطالب مرتبط