۱۰:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

عبارات سمّی ای که انسان های خودشیفته استفاده می کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از اندیشه معاصر،دنیا پر از شخصیت های دشوار است، اما فردی که اجتناب از آن غیرممکن است، خودشیفته است. آن‌ها معمولاً ناامن‌ترین افراد اتاق هستند، اما راهی برای ظاهری فوق‌العاده با اعتماد به نفس ا...

عبارات سمّی ای که انسان های خودشیفته استفاده می کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از اندیشه معاصر،دنیا پر از شخصیت های دشوار است، اما فردی که اجتناب از آن غیرممکن است، خودشیفته است. آن‌ها معمولاً ناامن‌ترین افراد اتاق هستند، اما راهی برای ظاهری فوق‌العاده با اعتماد به نفس ایجاد کرده‌اند.اندیشه معاصر به موضوع ویژگی افراد خودشیفته پرداخته و جملات پرتکرای که انسان های خودشیفته از آن استفاده می کنند را بیان کرده است. در ادامه به نحوه برخورد با این افراد و جواب این ۶ جمله سمی را از زبان دکتر رامانی دورواسولا روانشناس و نویسنده آمریکایی بیان کرده است: به‌عنوان یک روان‌شناس که خودشیفتگی را مطالعه می‌کند، دریافته‌ام که در بیشتر موارد، افراد بسیار خودشیفته در نور گاز استاد هستند. هدف اصلی آنها در یک رابطه این است که با کنترل و دستکاری دیگران، ناامنی خود را جبران کنند.

نحوه برخورد با انسان های خودشیفته

نحوه برخورد با انسان های خودشیفته

جملات پرتکرار افراد خودشیفته / نحوه برخورد با انسان های خودشیفته

در اینجا شش عبارتی وجود دارد که آنها همیشه استفاده می کنند – و نحوه برخورد با آنها:

۱. “من نمی خواهم این را در مورد خودم بسازم، اما…”

جملاتی از این دست نشان می‌دهد که افراد خودشیفته می‌دانند که نباید بر گفتگو مسلط شوند، اما به هر حال این کار را انجام می‌دهند. این مانند یک سلب مسئولیت شبه است که به آنها اجازه می دهد فقط روی خودشان تمرکز کنند.

چگونه با آن کنار بیایید: اگر با یک خودشیفته وارد مکالمه شدید، برای ساعت داستان او آماده باشید. اگر جالب است، گوش کنید. حتی می توانید با آن مانند یک پادکست IRL رفتار کنید. اما اگر به گفتگوی دو طرفه امیدوار هستید، به جای دیگری نگاه کنید.

۲. متاسفم که چنین احساسی دارید.

خودشیفته ها به سختی می توانند تقصیر را بپذیرند و این تلاش کلاسیک آنها برای عذرخواهی است. اما در واقع بیشتر یک انحراف است.

با این عبارت، آنها به این معنا هستند که احساسات شما تنها مسائل شما هستند و هیچ مسئولیتی در قبال رفتار خود نخواهند پذیرفت.

چگونه با آن رفتار کنیم: بدون پشیمانی واقعی، صرف نظر از اینکه چه تخلفی انجام شده است، آنها احتمالاً دوباره آن را انجام خواهند داد. توصیه من این است که به سادگی جدا شوید. برای جلوگیری از آسیب دیدن در آینده، اغلب بهترین کار این است که مردم را همان طور که واقعا هستند ببینید.

۳. “چرا با من این کار را می کنی؟”

خودشیفته ها ظرفیت خیره کننده ای برای تغییر از مجرم بودن به قربانی شدن دارند.

ممکن است شما کسی باشید که مبتلا به آنفولانزا هستید یا یک هفته سخت در کار دارید. اما اگر هر چیزی که با آن دست و پنجه نرم می کنید باعث ناراحتی آنها شود، به عنوان مشکل آنها در نظر گرفته می شود.

چگونه با آن کنار بیایید: شما می توانید درجه ای از قدرت را از طریق خودآگاهی به دست آورید. در غیر این صورت، ممکن است مدام فکر کنید که آیا واقعاً مقصر هستید یا خیر. برای مثال از یک درمانگر یا دوست دلسوز کمک بگیرید تا به خود یادآوری کنید که شما مجرم نیستید.

۴. «من آدم شلوغی هستم. من برای این کار وقت ندارم.»

“این” می تواند هر چیزی باشد – شاید بخواهید درباره پروژه ای که با هم کار می کنید صحبت کنید یا آنها را به یک رویداد کاری دعوت کنید.

ویژگی های یک خودشیفته استحقاق، فقدان همدلی و ناتوانی در حفظ روابط متقابل است. آنها نه تنها قادر به درک نیازهای شخص دیگر نیستند، بلکه آنها را نیز نادیده می گیرند.

چگونه آن را مدیریت کنیم: محدودیت های آنها را بشناسید. آنها احتمالاً برای شما وقت نمی گذارند مگر اینکه به چیزی نیاز داشته باشند. این روابط اغلب معادل رفتن به یک چاه خالی برای آب است، بنابراین هر کاری که می توانید برای تقویت حمایت مستقل از خودشیفته انجام دهید.

۵. “امیدوارم بدانید که با چه کسی درگیر هستید.”

همزاد شیطانی این است: “اگر روزی از من بدی کنی، زندگیت را به جهنم تبدیل خواهم کرد.”

این تاکتیک تهدید آویزان و احتمال انتقام جویی این است که چگونه توهم قدرت و احساس ترس را در شما ایجاد می کنند. اکثر مردم نمی‌خواهند با این تهدید مواجه شوند، بنابراین آنها را رعایت می‌کنند.

نحوه مدیریت: این می تواند ناراحت کننده باشد، به خصوص اگر با کسی سروکار دارید که سابقه بدبخت کردن دیگران را دارد. اسناد کلیدی است. تمام ایمیل ها و پیام ها را ذخیره کنید. اگر یک مشکل ایمنی واقعی وجود دارد، با مقامات محلی برای طراحی یک برنامه همکاری کنید.

۶. “منصفانه نیست.”

خودشیفته ها معتقدند باید برای آنها یک سری قوانین وجود داشته باشد و برای بقیه قوانین جداگانه ای وجود داشته باشد. هنگامی که آنها باید رعایت کنند، یا نتیجه ای اعمال می شود، این یادآوری است که آنها خاص نیستند.

چه شرکت دوست آنها عالی عمل کند و پول زیادی به دست آورد، یا آنها مجبور باشند جریمه ای بپردازند، زیرا سعی کردند با سیستم بازی کنند و گرفتار شدند، می توانید منتظر اظهارات “عادلانه نیست” باشید.

چگونه با آن کنار بیایید:

ممکن است وسوسه شوید که آنها را آرام کنید، شاید به دلیل احساس گناه یا اجتناب از درگیری. اما انجام این کار یک سابقه غیرممکن را رقم خواهد زد. سعی نکنید فردی باشید که سعی می کند با فداکاری های شخصی نامعقول، زندگی را برای آنها “عادلانه” کند.

جواد آل حبیب

پایان*/

مطالب مرتبط