۲۱:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۲

آخرین وضعیت واریز مستمری مددجویان کیمته امداد و بهزیستی امشب ۲ آبان| چه کسانی واریزی داشتند؟

به گزارش اندیشه قرن؛ صولت مرتضوی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص کم کاری بانک‌ها برای پرداخت وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی گفت: کمیته امداد حضرت امام(ره) منابع تبصره۱۶ خود را سال قبل هزینه کرده بود که در جلسات برگ...

آخرین وضعیت واریز مستمری مددجویان کیمته امداد و بهزیستی امشب ۲ آبان| چه کسانی واریزی داشتند؟

به گزارش اندیشه قرن؛ صولت مرتضوی در جمع خبرنگاران در پاسخ به سوالی در خصوص کم کاری بانک‌ها برای پرداخت وام اشتغال به مددجویان کمیته امداد و بهزیستی گفت: کمیته امداد حضرت امام(ره) منابع تبصره۱۶ خود را سال قبل هزینه کرده بود که در جلسات برگزار شده منابع کافی در اختیار کمیته امداد قرار دادیم و بانک‌های عامل متعهد شدند همکاری جامع و لازم داشته باشند و فکر می‌کنم ظرف سه ماه آینده در حوزه کمیته امداد هم شاهد شکوفایی باشیم.

وی همچنین در مورد معوقات مددجویان کمیته امداد و بهزیستی گفت: در حال بررسی هستیم. از شهریور امسال افزایش ۴۰درصد مستمری این مددجویان را اعمال کردیم که کمکی به معیشت آن‌ها می‌شود. در مورد معوقات نیز به محض تامین اعتبار تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد. در حال پیگیری هستیم.

وزیر کار همچنین در مورد تاثیر تغییرات دهک‌بندی گفت: صدک‌بندی کار امروز نیست و از گذشته بوده و امروز هم وجود دارد. امکان دارد با این کار برخی که در دهک بالا هستند به دهک پایین بیایند و برخی هم که دهک پایین‌تر هستند بالاتر بیایند.

از طرفی مابه التفاوت ۲۰ درصدی مستمری مددجویان مربوط به ۵ ماه قبل به محض اختصاص اعتبارات مورد نیاز از سوی دولت، پرداخت خواهد شد که مرحله جدید مستمری مددجویان سازمان بهزیستی کشور به حساب افراد واجد شرایط واریز شده است و ارقام جدید که براساس افزایش ۲۰ درصدی و مابه التفاوت مستمری‌ها در نظر گرفته شده است بدین شرح است:

یک‌نفره: ۷۶۴/۴۰۰ تومان

دونفره: ۱/۰۹۲/۰۰۰ تومان

سه‌نفره: ۱/۵۲۸/۸۰۰ تومان

چهارنفره ۱/۹۶۵/۶۰۰ تومان

پنج‌نفره: ۲/۴۰۲/۴۰۰ تومان

مطالب مرتبط