۰۱:۵۵ - ۱۴۰۲/۰۳/۰۸

۷ کتابی که روانشناسان برای داشتن یک زندگی شاد و پربار معرفی می کنند + خلاصه از کتاب

اندیشه قرن نوشت: یک روانشناس آموزش دیده ۷ کتاب را برای داشتن یک زندگی شاد و پربار معرفی می کند. جواد آل حبیب روانشناس بالینی در این زمینه می گوید: کتاب مناسب می‌تواند به رشد شخصی کمک کند و به شما کمک کند تا زندگی شادتری داشته باشید. تعداد...

معرفی کتاب

اندیشه قرن نوشت: یک روانشناس آموزش دیده ۷ کتاب را برای داشتن یک زندگی شاد و پربار معرفی می کند. جواد آل حبیب روانشناس بالینی در این زمینه می گوید: کتاب مناسب می‌تواند به رشد شخصی کمک کند و به شما کمک کند تا زندگی شادتری داشته باشید. تعداد انگشت شماری کتاب وجود دارد که به انسان کمک کرده است به آسیب‌ های گذشته رسیدگی کند، رژیم مراقبت از خود را به خوبی تنظیم کند، و شفقت بیشتری برای خود و دیگران ایجاد کند. .

بسیاری از روانشناسان در زمینه مطالعه کتاب دوست دارند بخش هایی از آ« را برجسته کنند و بسیاری از آن ها می‌گویند: «من دوست دارم قسمت‌های کلیدی را برجسته کنم تا دوباره بخوانم و تأمل کنم. “از آنجایی که ما در طول زمان تغییر می کنیم، وقتی دوباره آنها را می خوانیم می توانیم بینش جدیدی به دست آوریم.”

در اینجا هفت کتاب است که ما برای کسانی که می خواهند زندگی شاد و رضایت بخشی برای خود ایجاد کنند، توصیه می کنیم.

۱. نسخه مراقبت از خود: راه حل های قدرتمند برای مدیریت استرس، کاهش اضطراب و افزایش رفاه
توسط رابین گوبین

این کتاب برای کسانی که خود را نادیده می گیرند و اغلب مشغول کار یا مراقبت از دیگران هستند لازم است.

در این رابطه دکتر. برایانت می گوید: گوبین، یک روانشناس، گام های عملی را برای بهبود سلامت کلی شما ارائه می دهد. برخلاف بسیاری از کتاب‌های خودیاری، این کتاب شامل آگاهی از نژاد، جنسیت و ایمان است.

۲. همه این رودخانه ها و تو عشق را انتخاب کردی توسط جایا جان

این کتا خوب است برای: کسانی که باید بیاموزند نسبت به خود دلسوزی کنند.

او می‌گوید: «من اغلب صبح‌ها این کتاب روشن‌فکر را می‌خوانم تا به خودم یادآوری کنم که باید انتخاب کنم چگونه ظاهر شوم و چگونه روزم را شکل دهم.

«نمایش دادن با شفقت نسبت به خود و دیگران، عملی عمدی از لطف است.»

۳. استراحت مقاومت است: مانیفست توسط Tricia Hersey

خوب برای: تغییر عوامل، فعالان و مدافعان.

برایانت می گوید: «این یک یادآوری زیبا است که در حالی که ما برای بهتر کردن دنیای اطرافمان کار می کنیم، دنیای درون ما ارزش مراقبت دارد.

«استراحت یک عمل انقلابی است، به‌ویژه برای افرادی که از نظر نژادی به حاشیه رانده شده‌اند، که اغلب تحت فشار قرار می‌گیرند تا به جای تمامیت، روی کار تمرکز کنند.»

۴. درام رایگان: راهنمای مدیریت روابط ناسالم خانوادگی توسط ندرا گلاور تواب

خوب برای: کسانی که در زندگی خانوادگی خود درگیری و چالش دارند.

برایانت می‌گوید: «ندرا، یک درمانگر دارای مجوز، گام‌های علمی را برای درمان و در مواقعی رهایی از پویایی ناسالم خانواده ارائه می‌کند.

۵. نرمتر را امتحان کنید: رویکردی تازه برای خارج کردن ما از حالت اضطراب، استرس و بقا – و به زندگی پر از ارتباط و شادی توسط اوندی کولبر

خوب برای: بازماندگان تروما.

«به عنوان یک بازمانده از تروما و روانشناس تروما، از این کتاب لذت بردم. زنده ماندن از تجربیات طاقت فرسا می تواند باعث شود که ما در حالت بقا زندگی کنیم، دائماً بجنگیم و از خود دفاع کنیم. Aundi، یک درمانگر متفکر، کلیدهای تنفس، نرم شدن و زندگی با آرامش بیشتر را ارائه می دهد.

۶. چه اتفاقی برای شما افتاد؟: مکالمات در مورد تروما، تاب آوری و بهبود توسط بروس دی پری و اپرا وینفری

خوب برای: بازماندگان تروما.

او می‌گوید: «این به آن‌ها کمک می‌کند نقطه‌ها را بین آنچه تجربه کرده‌اند و زندگی فعلی‌شان مرتبط کنند. “با درک بهتر خود، مردم می توانند گام هایی در جهت بهبودی بردارند.”

۷. چیزی در پارک ما اتفاق افتاد: با هم ایستادن پس از خشونت با اسلحه توسط آن هازارد، ماریان سلانو و ماریتا کالینز

خوب برای: خانواده هایی که برای صحبت در مورد خشونت با اسلحه به کمک نیاز دارند.

«این یک منبع عالی است که توسط سه روانشناس نوشته شده است تا به خانواده ها کمک کند تا مکالمات مفید و شفابخش پس از خشونت با اسلحه داشته باشند. کلیدهایی برای مقابله سالم برای مقابله با اضطراب و همچنین الهام بخشی برای همکاری با یکدیگر برای تغییر جامعه فراهم می کند.

امیدوارم شاهد مطالعه روزافزون هموطنان ایرانی خود باشیم و با مطالعه زیاد کتاب شاهد کم شدن مشکلات و تغییر تفکر به سمت تفکر صحیح و آموزه های اصیل باشیم.

جواد آل حبیب

مطالب مرتبط