۷روابط زناشویی | ایده سمی که فیلم های عادی به روابط زوجین آسیب می زند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، پس از چندین رابطه ناموفق، برخی به اندازه انتظارات من (با تشکر از دیزنی)، این به من ضربه زد: عشق و روابط به طرز باورنکردنی نادرستی در صفحه نمایش بزرگ نمایش داده می شود.

و مطمئناً، آنها سرگرمی عالی ایجاد می کنند، بند قلب ما را می کشند و به ما امیدواری برای یافتن “یکی” می دهند، اما آیا در درازمدت بیشتر از آنچه ما تصور می کنیم آسیب وارد می کنند؟

در این مقاله، این ایده را با جزئیات بیشتری در اندیشه معاصر بررسی خواهیم کرد.

در اینجا ۷ ایده سمی وجود دارد که فیلم های عادی به روابط آسیب می زند:

۱) عشق در نگاه اول اهمیت ایجاد روابط را نادیده می گیرد

بیایید با آشکارترین دروغی که فیلم ها دوست دارند روی آن بازی کنند شروع کنیم – این ایده که دو نفر، کاملا غریبه، چشمانشان را قفل می کنند و فورا عاشق می شوند.

این ایده خوبی است، اما اگر چیزی باشد که در طول مدتی که روی زمین بودم یاد گرفته باشم، آن عشق نیست، شهوت است.

زیرا عشق واقعی نیاز به زمان دارد. برای شکوفا شدن و عمیق تر شدن آن، یک زن و شوهر باید با هم با تجربیات مختلف روبرو شوند.

بیایید صادق باشیم، همه ما در مرحله ماه عسل دوست داشتنی هستیم. اما وقتی کار، استرس، آسیب های دوران کودکی، عادات و خانواده وارد تریب شوند، همه چیز تغییر می کند.

بنابراین اگر به شکلی جادویی مانند فیلم‌ها عاشق نشده‌اید، خودتان را به خاطر این موضوع مورد ضرب و شتم قرار ندهید. روابط واقعی برای ایجاد عشق واقعی نیاز به تعهد، زمان و ارتباطات زیاد دارند.

۲) تأکید بیش از حد بر حرکات بزرگ و مادی گرایی

یادم می‌آید که یک بار به خاطر اینکه هیچ کار «بزرگ» برای من انجام نداده‌ام، یک بار پیش یک دوست قبلی رفتم. وقتی به گذشته نگاه می کنم، متوجه می شوم که چقدر باید شبیه صدای بی*تحرکی بوده باشم.
اینطور نیست که او هرگز کار خوبی انجام نداد، اما آنها حرکات کوچک و معنی‌داری بودند و من می‌خواستم مانند فیلم‌ها از روی پاهایم جارو شوم و غافلگیر شوم.

اما حقیقت این است که این انتظاری فوق العاده مضر است.

اینکه از کسی انتظار داشته باشیم که دائماً عشق خود را از طریق هدایا یا قرارهای عجیب و غریب ثابت کند، آن چیزی نیست که روابط شادی بر آن بنا شده است.
و باید اضافه کنم – اگر فیلم‌ها این ایده را پیش ببرند، رسانه‌های اجتماعی آن را به سطح دیگری می‌برد. دفعه بعد که می‌بینید دوست دارید همسرتان کاری عجیب و غریب انجام دهد، به اطراف خود نگاه کنید:

شرط می بندم که خوشبخت ترین زوج هایی که می شناسید با این تصور زندگی نمی کنند.

۳) حسادت و تملک به عنوان نشانه های عشق

همه ما فیلم‌هایی را دیده‌ایم که در آن یک نفر بیش از حد حسادت می‌کند – و به جای اینکه آن را سمی نشان دهند، به عنوان عشق به تصویر کشیده شده است.

فیلم ها راهی دارند که ما را وادار می کنند فکر کنیم که این در روابط سالم است. و مطمئناً، مقداری حسادت طبیعی است، اما محدود کردن شریک زندگی‌تان یا رفتاری که انگار «مالک» او هستید، اینطور نیست.

اعتراف می کنم، من در گذشته به این فکر افتاده بودم. به نظر می رسد، آن حسادتی که به من احساس «خواستن» و «خواستن» می داد، در واقع شروع یک رابطه ستمگرانه بود که در آن دائماً تحت نظر و کنترل بودم.

در نهایت، یک رابطه سالم مبتنی بر اعتماد است. زمانی است که دو نفر تصدیق می کنند که هنوز افرادی هستند که از روی عشق انتخاب کرده اند با هم جمع شوند.

۴) عادی سازی مردانگی سمی و کلیشه های جنسیتی

خیلی پیش میآید ما طرفدار فیلمی نیستیم، اما هنوز هم کتاب هایش را می خوانیم و هم فیلم هایش را تماشا می کنیم.

در حالی که این جسارت است و می توانم جذابیت میلیون ها زن را ببینم که از آن لذت بردند، این نمونه خوبی از عادی سازی مردانگی سمی است.

زیرا تا آنجا که بتوانیم استدلال کنیم که درجاتی از رضایت وجود داشته است، در نهایت، یک زن یک بار دیگر تسلیم مردی است که همه کارها را از روی “عشق” انجام می دهد.

موضوع اینجاست: ۲۰۲۴ است.

ما باید بر این ایده غلبه کنیم که یک مرد باید به سینه‌اش بکوبد، به کل خانواده فرمان دهد و نان بیاورد تا به عنوان یک مرد واقعی دیده شود.

و زنان – خوب، ما ثابت کرده‌ایم که می‌توانیم کارهای بسیار بیشتر از برده‌داری در آشپزخانه و اتاق خواب انجام دهیم.

۵) تروپ «مجدد» که ارزش‌های سطحی را تقویت می‌کند

باید اعتراف کنم که من عاشق یک دگرگونی زیبا هستم. اما فقط اگر آن چیزی باشد که شخص واقعاً برای خودش می‌خواهد – نه اینکه علاقه‌اش را جلب کند.

چون فلش اخبار:

سطح سطح است. این به یک رابطه شاد کلی کمک نمی کند.

من در واقع این کار را بعد از تماشای فیلم های بسیار انجام دادم. من پول احمقانه ای خرج کردم تا برای یک پسر خوب به نظر برسم.

آیا او را به من میل کرد؟

آره.

اما این باعث نشد که بیشتر به من احترام بگذارد. این یک رابطه دوست داشتنی را تضمین نمی کرد. در واقع، ما حتی خیلی با هم سازگار نبودیم، و علاوه بر آن، من از داشتن یک روز موی بد می ترسیدم که در صورت از دست دادن علاقه اش.
به هر حال، شوخی‌ها را کنار بگذاریم، اگر کسی از ظاهر شما خوشش نمی‌آید، فقط همین شکلی که هستید، اشکالی ندارد.

شما ممکن است نوع آنها نباشید، اما مطمئناً نوع دیگران هستید، بنابراین تا زمانی که این کار را برای خودتان انجام ندهید، رفتار خود را تغییر ندهید.

۶) این تصور که عشق بر همه چیز غلبه می کند، حتی سوء استفاده

در بالیوود، یکی از مشهورترین فیلم‌های تاریخ (کابهی خوشی کبی غم) زنی، مادری را به تصویر می‌کشد که همسرش مجبور می‌شود دست پسر خوانده‌اش را قطع کند.

هر وقت می خواهد از شوهرش سوال کند، او را ساکت می کند. او همه شات ها را صدا می کند. او عملاً خانواده را متلاشی می کند، اما همچنان به عنوان پدر قدرتمند، شوهری که خانه را حفظ می کند، مورد احترام است.
و البته، در پایان، همه جبران می‌کنند و به خانواده‌های شاد باز می‌گردند.

اما، در حالی که تماشای فیلم هنوز عالی است، واقعیت را به تصویر نمی‌کشد.

افرادی که به دلیل کنترل یا سوء استفاده از هر نوعی در چنین موضوعات مهمی اظهار نظر نمی کنند، در روابط شادی نیستند.

و هر قدر که ممکن است اینطور به نظر برسد – یک سوء استفاده کننده از روی عشق سوء استفاده نمی کند. درست است که یک ایده فوق العاده مضر وجود دارد.

۷) حل فوری تعارضات

می‌دانید چگونه در فیلم‌ها، یک زن و شوهر با هم دعوا می‌کنند، مدتی را صرف خنک شدن می‌کنند، و سپس به شکلی جادویی برای رابطه جنسی متشنج بعد از مشاجره جبران می‌کنند؟

آره…اینطوری کار نمیکنه!

در واقع، تعارض نیاز به ارتباط و زمان دارد.

فیلم عاشقانه
فیلم عاشقانه

یک بحث ممکن است نیاز به چندین گفتگو داشته باشد تا زمانی که هر دو نفر یکدیگر را کاملاً درک کنند و به یک راه حل سالم برسند.

کپی کردن فیلم‌ها و انتظار از شریک زندگی‌تان که بعد از عذرخواهی شما فقط «به راهش ادامه دهد» راهی مطمئن برای ایجاد رنجش و تنش در طول زمان است.

و به من اعتماد کنید، این یک ترکیب خطرناک است که معمولاً در پایان منجر به جدایی می شود.

بنابراین، برای جمع بندی، خوب است که هر از گاهی از یک فیلم خوب لذت ببرید، اما روابط خود را بر اساس آنچه در صفحه بزرگ می بینید قرار ندهید.

آن‌ها در زندگی واقعی بسیار پیچیده‌تر، ظریف‌تر و ظریف‌تر هستند و خرید از این ایده‌های سمی می‌تواند صدمات باورنکردنی به هر دو طرف وارد کند.

P.s – در بالا ذکر کردم که انتظارات زیاد من باعث از بین رفتن تعداد زیادی از روابط شد. اگر شما هم می‌خواهید از این طرز فکر سمی خارج شوید، این ویدیوی رایگان را تماشا کنید – این به من کمک کرد تا در روابطم پیشرفت‌های زیادی داشته باشم، بنابراین ارزش بررسی کردن آن را دارد.

آیا یک مربی روابط هم می تواند به شما کمک کند؟

اگر توصیه خاصی در مورد وضعیت خود می خواهید، صحبت با یک مربی رابطه می تواند بسیار مفید باشد.

من این را از تجربه شخصی می دانم…

چند ماه پیش، زمانی که در حال گذراندن یک وصله سخت در رابطه ام بودم، با قهرمان رابطه تماس گرفتم. پس از مدت‌ها غرق شدن در افکارم، آنها بینشی منحصر به فرد از پویایی رابطه‌ام و چگونگی برگرداندن آن به مسیر اصلی به من دادند.

 

 

پایان/*

اندیشه قرن را در تلگرام دنیال کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا