یارانه| مبلغ یارانه بهمن ماه اعلام شد

جزئیات مبلغ یارانه نقدی بهمن ماه مشخص شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، در بسیاری از کشورها، دولت‌ها از برنامه‌های یارانه نقدی برای کمک به افراد با درآمد کم استفاده می‌کنند. یارانه نقدی یک پرداخت مستقیم از دولت به گیرنده است که به صورت پول نقد یا از طریق کارت‌های بانکی انجام می‌شود.

یارانه

این برنامه‌ها برای کاهش فقر و تشویق بهترین استفاده از منابع جامعه به کار می‌روند. بسیاری از این برنامه‌ها از محدودیت دریافت تمایل دارند و تحت شرایط و دستورالعمل‌های خاصی تعیین می‌شوند تا به هدف موردنظر دست یابند. این برنامه‌های یارانه نقدی غالباً به عنوان یک پشتوانه مالی برای کسانی که به دلیل شرایط اقتصادی نیاز به کمک دارند، عمل می‌کنند.

به عنوان مثال، در صورتی که سرپرستان خانوار جزو دهک‌های نخست تا سوم هستند، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر و در صورتی که جزو دهک‌های چهارم تا نهم قرار دارند، مبلغ ۳۰۰ هزار تومان به‌ازای هر نفر به حساب آن‌ها واریز خواهد شد.

اگر سرپرستان خانوار از کالابرگ الکترونیکی استفاده نکرده باشند، رقم کامل یارانه برای آن‌ها قابل برداشت است و در صورت استفاده، مبلغ موردنظر از یارانه خانوار کسر می‌شود و باقی‌مانده به حساب سرپرست خانوار واریز می‌شود./ افکارنیوز

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا