۰۶:۵۹ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۶

کنایه سرمربی تیم ملی به پرسپولیس

رضا عنایتی درمورد حذف تیم ملی امید از رقابت‌های انتخابی المپیک و بازی‌های آسیایی، اظهار داشت: زودتر از این باید به یک برنامه تلویزیونی می‌آمدم اما باید به مقداری از مشکلات شخصی‌ام رسیدگی می‌کردم‌. جو نیز مقداری مناسب نبود تا بتوانیم در فض...

ترکیب پرسولیس امروز

رضا عنایتی درمورد حذف تیم ملی امید از رقابت‌های انتخابی المپیک و بازی‌های آسیایی، اظهار داشت: زودتر از این باید به یک برنامه تلویزیونی می‌آمدم اما باید به مقداری از مشکلات شخصی‌ام رسیدگی می‌کردم‌. جو نیز مقداری مناسب نبود تا بتوانیم در فضایی منطقی صحبت کنیم. از جانب خودم بابت اتفاقات تیم امید عذرخواهی می‌کنم. همه تلاش خود را در ازبکستان و هانگژو انجام دادیم اما در هر ۲ تورنمنت روی خوش فوتبال با ما نبود. وقتی نیروی جوانی بر عقل و منطق غلبه کند، مسائل غیرقابل پیش‌بینی رخ می‌دهد.

وی افزود: در ازبکستان به خاطر کارت زرد حذف شدیم. در جلسات متعدد درمورد این موضوع با بچه‌ها حرف زدیم اما وقتی نیروی جوانی مقداری بر عقل و منطق غلبه می‌کند، مسائلی اتفاق می‌افتد که نمی‌توانید آن را پیش‌بینی کنید.

سرمربی تیم ملی امید اضافه کرد: درمورد هانگژو نیز صحبت می‌کنیم که چه اتفاقاتی افتاد در بازی که ۸۰ درصد مالکیت، نزدیک ۸۰۰_۷۰۰ پاس دادیم، ۲۰ یا ۲۱ موقعیت داشتیم توپ‌های ما تبدیل به گل نشد. از طرف خودم از جامعه فوتبال و مردم عذرخواهی می‌کنم. ان‌شاءالله با یک انسجام بهتر بتوانیم برای بازی‌های بعدی برنامه‌ریزی خوبی انجام بدهیم و اتقاقات خوبی برای فوتبال ما به ویژه تیم امید بیفتد.

* در هر جلسه تمرین و آنالیز درمورد کارت زرد صحبت کردم

وی در پاسخ به این سوال که آیا خودش و سرپرست تیم در جریان قانون کارت زرد بودند، توضیح داد: قبل از شروع کار جلسه‌ای با میرشاد ماجدی که در این زمینه تجربه کافی داشت برگزار کردیم و او در اولین کلمه‌اش به من گفت رضا مراقب کارت زردها باش زیرا یک دوره با یک کارت زرد کمتر بالا رفته بودیم.

سرمربی تیم امید تصریح کرد: کاملا این موضوع را می‌دانستم. می‌توانید از بازیکنان باتجربه تیم مثل یاسین سلمانی و امین حزباوی بپرسید که در هر جلسه تمرین و آنالیز با بچه‌ها در این مورد صحبت کردم اما متاسفانه اتفاقاتی رخ داد که بازیکنان بی‌تجربه ما کارت نگرفتند و کاملا نفرات باتجربه دچار اشتباه شدند. این خیلی عجیب است. شاید به خاطر شرایط بازی ضربان قلب و هیجان‌شان بالا رفته بود. یک مربی در این زمینه نمی‌تواند کار زیادی انجام بدهد زیرا فقط می‌تواند آگاهی داده و کار تمرینی‌اش را انجام بدهد.

عنایتی درخصوص اینکه برنامه‌ریزی‌ها و اردوهای تیم امید پس از انتخابش به عنوان سرمربی این تیم، این تصور را ایجاد می‌کند که نهایت همکاری از جانب فدراسیون فوتبال صورت گرفته و هیچ بهانه‌ای برای نتیجه نگرفتنش وجود ندارد، گفت: اردوی مشهد ما قبل از اعزام به ازبکستان لغو شد. پس از انتخاب من لیستی ۵۰ نفره را در اختیار ما قرار دادند تا فقط از آنها بازیکن انتخاب کنیم‌.

* تیم امید با من فقط ۱۷ جلسه تمرین کرد

وی افزود: به من گفتند یک تورنمنت در عراق برگزار می‌شود و اصلا قرار نبود این مسابقات غرب آسیا باشد. اگر می‌دانستم این تورنمنت تا این اندازه جدی است، شاید ریسک سفر به عراق را نمی‌کردم. البته به دلیل زمانی که از دست داده بودیم، در کل ۱۷ جلسه با تیم تمرین کرده و در این مدت بالغ بر ۹_۸ بازی انجام دادیم.

* مشکل بزرگ ما از دست دادن زمان طلایی بود

سرمربی تیم ملی امید عنوان کرد: پس از ۳ روز تمرین در تهران عازم عراق شدیم. آنجا شرایط خوبی داشتیم و واقعا از نحوه فوتبال بچه‌ها و وضعیت آمادگی بدنی‌شان راضی بودم. بازی‌های خوبی هم انجام دادیم. در ضربات پنالتی در شرایطی که جو کامل به سود عراقی‌ها بود، قهرمانی را از دست دادیم اما برای ما تجربه بسیار خوبی بود. اما مشکل بزرگ ما از دست دادن زمان طلایی بود و خیلی تیم با هم هماهنگ نمی‌شد.

* قرار بود با تمام ظرفیت خود در هر ۲ تورنمنت شرکت کنیم‌

وی در پاسخ به این سوال که چرا فقط ۶ بازیکن از نفرات حاضر در تورنمنت عراق و مقدماتی المپیک به هانگژو رفتند، گفت: از ابتدا که کار را شروع کردیم، قرار شد با تمام امکانات و تمام نفراتی که می‌توانند کمک کنند به هر ۲ تورنمنت برویم. مسابقات ازبکستان به هانگژو چسبیده بود. حتی برنامه‌ریزی کرده بودیم از تاشکند به هانگژو برویم زیرا زمان نداشتیم. وقتی هم به تهران رسیدیم در فرودگاه ماندیم و شب به سمت چین پرواز کردیم.

سرمربی تیم ملی امید عنوان کرد: همان حساسیتی که رسانه‌ها و اهالی فوتبال برای حضور قدرتمندانه در هر ۲ جام داشتند ما هم درک کردیم و می‌خواستیم از همه توان و ظرفیت فوتبال خودمان استفاده کنیم. اتفاقی که در ازبکستان افتاد، غافلگیرکننده بود. گفتیم از این مرحله عبور می‌کنیم تا بچه‌ها ریکاوری و آماده شوند. اردوها و فیفادی‌ها بعدی فوق‌العاده خوب بود تا نفراتی که می‌توانند در شرایط بهتر به ما کمک کنند، بیایند تا با قدرت در مرحله نهایی انتخابی المپیک شرکت کنیم‌. برای استفاده از تمام ظرفیت‌ها به این میزان تغییرات داشتیم.

* پرسپولیس برای هانگژو به ما بازیکن نداد و از این تیم تشکر نمی‌کنم

عنایتی در واکنش به این موضوع که اگر در بازی‌های آسیایی نیز با همان بازیکنان انتخابی المپیک شرکت می کردند، شاید لیگ تعطیل نمی‌شد و بازیکنانش حتی بابت ماجرای سربازی انگیزه زیادی برای روی سکو رفتن داشتن، توضیح داد: در ابتدای صحبت‌های خود می‌خواستم تشکر ویژه‌ای از استقلال، گل‌گهر، مس رفسنجان، ذوب آهن، شمس آذر، پیکان و فولاد که برای هانگژو به ما بازیکن دادند تشکر می‌کنم اما از پرسپولیس تشکر نمی‌کنم زیرا به ما بازیکن نداد! البته بازهم از کل لیگ تشکر می‌کنم.

* برای هانگژو با چالش عجیب و غریبی مواجه شدیم

وی درمورد ماجرای دلخوری‌اش از جواد نکونام بابت در اختیار قرار ندادن سینا سعیدی‌فر و محمد حسین زواری برای اردوی ترکیه، گفت: بیشتر همکاران من همکاری کردند. برای بازی‌های ازبکستان مشکلی نداشتیم زیرا در فیفادی برگزار شد. همه باشگاه‌ها نیز بازیکنان خود را در اختیار ما گذاشتند. مشکل بزرگ ما برگزار نشدن بازی‌های هانگژو در فیفادی بود. با چالش عجیب و غریبی مواجه شدیم و پس از رسیدن به تهران ۳_۲ بازیکن نتوانستند با ما بیایند. محمدرضا بردبار را نیز سازمان نظام وظیفه از ما جدا کرد. علیرضا رضایی نیز با ۵_۴ روز تاخیر به تیم اضافه شد. در بازی اول هانگژو فقط ۱۴ بازیکن داشتیم‌.

 

مطالب مرتبط