۲۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۲

پیش بینی بورس فردا ۳ آبان ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ با از دست دادن ۲۱۷۲۶ واحد در شاخص کل به رقم ۲ میلیون و ۱۷۶ واحد رسید. شاخص هموزن نیز با کاهش ۹ هزار و ۷۷۱ واحد به رقم ۶۷۶ هزار و ۱۳۳ واحد رسی...

پیش بینی بورس فردا ۳ آبان ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛شاخص کل بورس در پایان معاملات امروز سه شنبه ۲ آبان ۱۴۰۲ با از دست دادن ۲۱۷۲۶ واحد در شاخص کل به رقم ۲ میلیون و ۱۷۶ واحد رسید.

شاخص هموزن نیز با کاهش ۹ هزار و ۷۷۱ واحد به رقم ۶۷۶ هزار و ۱۳۳ واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از ۶ میلیون و ۹۴۵ هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از ۸.۵ میلیارد سهام و اوراق مالی در قالب ۳۲۱ هزار فقره معامله و به ارزش ۵ هزار و ۴۹۷ میلیارد تومان داد و ستد کردند.

همه شاخص‌های بورس امروز قرمز شدند، شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزش ۱.۰۷ درصد کاهش یافتند، این دو شاخص با معیار هموزن ۱.۴۲ درصد عقب نشستند.

پیش بینی بورس فردا

زمانی که بازار بیش از اندازه هم ریزش داشته باشد و هم رشدی نداشته باشد و اصلاح زمانی بیش از آنچه که باید زمان‌بر شود نتیجه می‌شود چنین که همان کسی که سال‌های زیادی فعال این بازار بوده ترجیح می‌دهد سرمایه خود را به بازار‌های دیگر انتقال دهد.

به طور مثال در صندوق‌های درآمد ثابت بگذارد، در بازار طلا، ارز، سکه خودرو و … ببرد، شاید رشد زیادی نداشته باشد، اما ریزش هم ندارد، سرمایه او حفظ می‌شود، زمانی که در بازه چند ساله بازار‌ها تغییرات زیادی داشته‌اند و بازار بورس تغییری نداشته است سرمایه‌گذار از این بازار کوچ می‌کند.

پیش‌بینی می‌شود بازار فردا هم منفی باشد، از دست رفتن حمایت دو میلیون واحد متصور است، در صورت از دست رفتن سطح دو میلیون واحد پیش‌بینی ریزش ۱۰ تا ۱۵ هزار واحد را خواهیم داشت.
پایان/*

مطالب مرتبط