پروژه بازگشت علیپور شکست خورد؛ تلاش پرسپولیسی‌ ها برای جذب ستاره‌ های جدید ادامه دارد

مخالفت مدیران باشگاه ژیل‌ویسنته باعث شده تا پرسپولیسی‌ها نتوانند علی علیپور را در پنجره زمستانه در اختیار گیرند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،پرسپولیس یکی از تیم‌های فعال در بازار نقل‌وانتقالات زمستانه است و جالب آنکه پیش از تعیین رسمی جانشین یحیی گل‌محمدی، فعالیت نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان آغاز شد و آن‌ها توانستند با چهره‌هایی مانند عبدالکریم حسن و عیسی آل‌کثیر به توافق برسند. بعد از معارفه رسمی اوسمار ویرا در قامت سرمربی جدید پرسپولیس، رایزنی‌ها در زمینه تداوم فعالیت نقل‌وانتقالاتی سرخ‌پوشان در حال انجام است و گفته می‌شود که پرسپولیسی‌ها قصد دارند تا پیش از پایان مهلت فعالیت در بازار زمستانه، حداقل ۲ بازیکن جدید به خدمت بگیرند.

محمد خدابنده‌لو یکی از گزینه‌های مدیران باشگاه پرسپولیس است که رایزنی‌ها در زمینه جذب او در حال انجام است. نابسامانی وضعیت کادرفنی مس رفسنجان باعث اخلال در روند انتقال خدابنده‌لو به پرسپولیس شده است؛ البته که گفته می‌شود مدیران باشگاه مس رفسنجان به پرسپولیسی‌ها اعلام کرده‌اند که در صورت پرداخت ۱۰ میلیارد تومان می‌توانند خدابنده‌لو را به خدمت بگیرند که در این زمینه، تلاش‌ها برای تعدیل رقم رضایت‌نامه هافبک مسی‌ها در حال انجام است. خدابنده‌لو در حالی شخصاً تمایل به حضور در پرسپولیس نشان داده که گفته می‌شود او قرار است در قامت جانشین میلاد سرلک وارد فهرست سرخ‌پوشان شود.

۲ شرط جنجالی علیه باشگاه علیپور به پرسپولیس
مدیران باشگاه پرسپولیس در کنار جذب عبدالکریم حسن و عیسی آل‌کثیر و تلاش برای خرید محمد خدابنده‌لو، در روزهای اخیر مکاتبات خود با باشگاه ژیل‌ویسنته پرتغال را آغاز کردند و هدف‌شان جذب علی علیپور بود؛ مهاجمی که برترین گلزن پرسپولیس در تاریخ لیگ برتر محسوب می‌شود و در لیگ برتر پرتغال روزهای خوبی را در تیم ژیل‌ویسنته پشت سر نمی‌گذارد. با وجود رضایت علیپور برای بازگشت به پرسپولیس، مذاکرات در زمینه انتقال دوباره او به جمع سرخ‌پوشان پایتخت مثبت پیش نرفت.

علیپور تا پایان فصل جاری با باشگاه ژیل‌ویسنته پرتغال قرارداد دارد اما گفته می‌شود که مسئولان این باشگاه در رایزنی‌های خود با مدیران باشگاه پرسپولیس اعلام کرده‌اند تنها در صورتی با جدایی علی علیپور موافقت می‌کنند که یا هزینه رضایت‌نامه‌اش پرداخت شود و یا او قراردادش را تمدید کند و سپس با قراردادی قرضی به جمع سرخ‌پوشان پایتخت اضافه شود. با توجه به شروط مطرح شده، مذاکرات برای جذب علیپور به بن‌بست رسیده و این مهاجم باتجربه در پنجره زمستانه به جمع سرخ‌پوشان پایتخت بازنخواهد گشت.

باهویی می‌رود، مهاجم موردپسندِ ویرا می‌آید؟
اوسمار ویرا بعد از آنکه از آخرین روند مذاکرات در زمینه جذب علی علیپور مطلع شد، به مدیران باشگاه پرسپولیس اعلام کرد که برای تقویت خط حمله تیمش، مهاجم خارجی معرفی می‌کند. در این راستا گفته می‌شود که پرسپولیسی‌ها قصد دارند تا حدود ۵۰۰ هزار دلار برای جذب مهاجم جدید هزینه کنند و قرار است سرمربی برزیلی سرخ‌پوشان، گزینه‌های موردنظر خود را برای تقویت خط حمله پرسپولیس معرفی کند تا مذاکرات با آن‌ها انجام شود و در نهایت یک بازیکن جدید در فاز تهاجمی به فهرست پرسپولیس اضافه شود.

محمدحسین کنعانی‌زادگان، گیورگی گولسیانی، وحدت هنانوف، شهاب زاهدی، نبیل باهویی و عبدالکریم حسن ۶ بازیکن خارجی (لژیونرهای خریداری شده طبق قانون سهمیه خارجی محسوب می‌شوند) فهرست پرسپولیس هستند و سرخ‌پوشان تنها در صورتی می‌توانند بازیکن خارجی جدید به خدمت بگیرند که یک بازیکن خارجی را از فهرست‌شان خارج کنند. در این زمینه گفته می‌شود در صورت نهایی‌شدن جذب مهاجم جدید، مذاکرات با نبیل باهویی برای جدایی توافقی انجام خواهد شد و این مهاجم سوئدی در نیم‌فصل دوم لیگ برتر فوتبال ایران در ترکیب پرسپولیس حضور نخواهد داشت.

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا