۰۰:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۳۰

پرسپولیس در لیست بهترین های آسیا

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از تسنیم؛ سایت تحلیلی «اوپتا» رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال آسیا از نگاه کارشناسان خود را اعلام کرد که طبق آن، تیم الهلال عربستان در جایگاه نخست قاره کهن قرار دارد. پُرافتخارترین تیم تاریخ ل...

پرسپولیس

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از تسنیم؛ سایت تحلیلی «اوپتا» رده‌بندی تیم‌های باشگاهی فوتبال آسیا از نگاه کارشناسان خود را اعلام کرد که طبق آن، تیم الهلال عربستان در جایگاه نخست قاره کهن قرار دارد.

پُرافتخارترین تیم تاریخ لیگ قهرمانان آسیا با ۸۳.۴ امتیاز، رتبه ۷۵ جهان را به خود اختصاص داده و رده اول آسیا را در اختیار دارد. پس از الهلال، دو تیم عربستانی دیگر یعنی النصر و الاتحاد در جایگاه‌های دوم و سوم آسیا ایستاده‌اند. یاران کریستیانو رونالدو در النصر با ۸۲.۷ امتیاز در جایگاه ۸۵ جهان قرار دارند و الاتحاد با ۸۱.۸ امتیاز، در رتبه ۹۷ دنیا ایستاده است.

بعد از این سه تیم عربستانی، پرسپولیس با ۷۹.۳ امتیاز و در اختیار داشتن رده ۱۶۴ جهان، از نگاه «اوپتا» در جایگاه چهارم برترین تیم‌های آسیایی جای گرفته است.

این سایت درباره پرسپولیس نوشت: «پرسپولیس تیمی دولتی و متعلق به وزارت ورزش و جوانان است که به همراه رقیب خود یعنی استقلال، از ورزشگاه ۷۸ هزار نفری آزادی استفاده می‌کنند. پرسپولیس رکورد ۱۵ قهرمانی لیگ ایران را در کارنامه دارد و در هشت فصل گذشته، در جایگاه‌های اول یا دوم ایستاده است.

آن‌ها فصل گذشته با سرمربیگری یحیی گل‌محمدی، به قهرمانی لیگ برتر و جام حذفی ایران دست یافتند و اکنون صدرنشین لیگ خلیج فارس ایران هستند. علی دایی، مهاجم افسانه‌ای ایران دو دوره از دوران فوتبالی خود را در پرسپولیس گذراند. این تیم اکنون تعدادی از بازیکنان تیم ملی ایران یعنی علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی‌گنجی و حسین کنعانی‌زادگان را در اختیار دارد.»

سپاهان هم با ۷۸.۵ امتیاز و ایستادن در رتبه ۱۸۵ جهان، پنجمین تیم برتر آسیا محسوب می‌شود. سایت اوپتا در مورد طلایی‌پوشان نوشت: «سپاهان پنج قهرمانی لیگ خلیج فارس در کارنامه دارد، اما از فصل ۱۵-۲۰۱۴ از فتح این جام ناکام مانده است. آن‌ها از این فصل به سه مقام نایب قهرمانی رسیدند و تنها تیم ایرانی به شمار می‌روند که در جام باشگاه‌های جهان به میدان رفته‌اند. سپاهان در ورزشگاه ۷۵ هزار نفری نقش جهان بازی می‌کند و ملی‌پوشانی، چون رامین رضاییان دارد».

استقلال هم با ۷۸.۴ امتیاز و کسب جایگاه ۱۹۰ جهان، تیم ششم آسیا از نگاه «اوپتا» محسوب می‌شود. این سایت در مورد استقلال نوشت: «استقلال رقیب پرسپولیس است که ۹ بار جام قهرمانی لیگ ایران را فتح کرده و آخرین بار در فصل ۲۲-۲۰۲۱ به این عنوان رسید. استقلال با هفت جام، رکورددار قهرمانی جام حذفی است و تنها تیم ایرانیِ زنده به شمار می‌رود که (در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۹۱) فاتح لیگ قهرمانان آسیا بوده است» (پاس تهران نیز به این عنوان دست یافت، اما در سال ۲۰۰۷ منحل شد).

مطالب مرتبط