۱۸:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۱۵

پرداخت معوقات معلمان قبل از مهر ماه / فرصت معلمان برای مأموریت و بازنشستگی فقط تا پایان شهریور ۱۴۰۲ + بخشنامه

رداخت معوقات معلمان و نتایج نهایی رتبه بندی معلمان معترض از مسائل مهمی است که زمان آن این روزها دستخوش تغییرات زیادی می شود! یک مقام مسئول در وزارتخانه پیشتر گفته بود تا نیمه های مهرماه و حالا آقای وزیر خبر از پرداخت معوقات تا قبل از مهرم...

رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرنرداخت معوقات معلمان و نتایج نهایی رتبه بندی معلمان معترض از مسائل مهمی است که زمان آن این روزها دستخوش تغییرات زیادی می شود! یک مقام مسئول در وزارتخانه پیشتر گفته بود تا نیمه های مهرماه و حالا آقای وزیر خبر از پرداخت معوقات تا قبل از مهرماه داده است؛ برای کسب اطلاع از این موضوع و تاریخ دقیق بازنشستگی معلمان در اندیشه قرن بمانید و این گزارش را تا پایان بخوانید.

رضا مراد صحرایی؛ وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه مشکل نیروی انسانی را با جدیت پیگیری می‌کنیم، گفت: مطابق تبصره ۲ ماده واحده قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، کارمندان بازنشسته بیش از یک‌سوم زمان کاری را نمی‌توانستند کار کنند اما در مورد معلمان با تصویب به‌کارگیری معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ به مدت ۲۴ ساعت در هفته، این امکان فراهم شد تا بتوانیم از ظرفیت معلمان باتجربه بازنشسته بیشتر استفاده کنیم.
وی با اشاره به مصوبه حق التدریس ماهانه افزود: تا پایان شهریور کل معوقات سالانه معلمان را پرداخت خواهیم کرد همچنین ۶۵ درصد معلمان معترض به رتبه‌بندی، به یک رتبه بالاتر ارتقا یافتند و رتبه‌بندی جدید از اول مهر امسال اعمال خواهد شد.

صحرایی تصریح کرد: هر اتفاق خوبی در هر ساحتی اگر قرار است بیفتد، محل شروع آن مدرسه و عامل آن مدیر مدرسه است. مدیر مدرسه، عامل بسیاری از پیشرفت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی کشور می‌تواند باشد چرا که آینده در مدرسه، برنامه‌ریزی می‌شود.

وزیر آموزش و پرورش گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند سه عامل برنامه‌ریزی دقیق و شفاف، تلاش و مجاهدت؛ و نظارت و مراقبت در کنار هم هر نتیجه‌ای را ممکن می‌کنند و هر برنامه‌ای را به نتیجه می‌رسانند.

وی اظهار کرد: ماموریت ما پرورش دانش‌آموزی است که در ۶ ساحت تربیتی، این ویژگی‌ها را پیدا کند چرا که تحقق چشم‌انداز ایران در گرو تحقق چشم‌انداز سند تحول است که برای تحقق آن باید تلاش شود.

صحرایی با تاکید بر نقش و جایگاه مهم مدیر و معلم در تحقق سند تحول بنیادین خاطرنشان کرد: شهدای مدافع حرم، نوجوانانی که به پیاده‌روی اربعین در کربلا رفتند‌ یا دانش‌آموزانی که در مراسم پیاده‌روی جاماندگان اربعین حسینی حضور یافته و به ارائه خدمات به مردم پرداختند، همه این‌ها را معلمان تربیت کرده‌اند./اندیشه معاصر

کاری که آموزش و پرورش در زمینه فرهنگ سازی انجام می‌دهد را هیچ نهادی نکرده و اگر هم کاری کرده با مشارکت و همکاری آموزش و پرورش کرده است.

وزیر آموزش و پرورش از آمادگی کامل این وزارتخانه برای آغاز سال تحصیلی خبر داد و تاکید کرد: آماده استقبال از مهری پر نشاط و پر امید هستیم.

فرصت معلمان برای مأموریت و بازنشستگی فقط تا پایان شهریور ۱۴۰۲

بخشنامه ماموریت انتقال کارکنان به سایر دستگاه‌های اجرایی و استمرار خدمت مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان توسط صادق ستاری‌فرد؛ معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ابلاغ شد.

در بخشی از این بخشنامه آمده است:

در بررسی و موافقت با درخواست ماموریت و انتقال، رعایت اصل عدم نیاز مبدا و نیاز مقصد الزامی است.

به منظور جلوگیری از اختلال در امر تعلیم و تربیت دانش‌آموزان انجام ماموریت، انتقال و بازنشستگی کارکنان آموزشی درطول سال تحصیلی ممنوع است.

بررسی درخواست ماموریت،انتقال و بازنشستگی صرفاً در فصل تابستان و تا پایان شهریورماه صورت پذیرد، تاریخ بازنشستگی برای افراد ذی‌نفع، اول مهرماه امکان‌پذیر است.

اعلام موافقت با ماموریت کارکنان به سایر دستگاه‌های اجرایی با حفظ پست سازمانی و با پرداخت حقوق از مبدأ (وزارت آموزش و پرورش) در موارد ضروری و با رعایت اصل نیاز و عدم انجام می‌شود.

عدم موافقت با ماموریت با پرداخت حقوق مبدا با حفظ پست سازمانی(وزارت آموزش و پرورش) در صورت نیاز منطقه و استان و وجود ساعت حق‌التدریس در همان منطقه یا استان از سوی مدیرکل آموزش و پرورش استان‌ها به دستگاه و فرد متقاضی ابلاغ شود./تسنیم

به استناد تبصره ۳ آیین‌نامه اجرایی قانون نظام رتبه‌بندی معلمان، کارکنان مامور به سایر دستگاه‌های اجرایی(با حفظ پست سازمانی و یا بدون آن) مشمول دریافت فوق‌العاده رتبه‌بندی نمی‌شوند.

ماموریت کارکنان به سازمان‌های وابسته وزارت آموزش و پرورش با حقوق از مبدأ یا مقصد در قالب تفاهم‌نامه‌های منعقده و اعلام موافقت مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و امور اداری انجام می‌پذیرد.

انتقال، ماموریت و موافقت با تمهید ماموریت برون‌سازمانی متعهدین خدمت به سایر دستگاه‌های اجرایی قبل از ایفای کامل تعهد یا تعیین تکلیف آن ممنوع است همچنین درصورت انتقال موقت یا ماموریت درون‌سازمانی این افراد به سازمان‌های وابسته به وزارت آموزش و پرورش، مدت اشتغال آنها به عنوان ایام ایفای تعهد خدمت قابل احتساب نخواهد بود.

با توجه به اینکه ماده ۱۷ آیین‌نامه اجرایی تبصره دو ماده ۲۱ و ماده ۱۲۱ قانون مدیریت خدمات کشوری با صدور دادنامه هیئت عمومی دیوان عدالت اداری ابطال شده است، ماموریت کارمندان رسمی و پیمانی به سازمان‌ها و موسسات غیردولتی به استثنای مدارس غیردولتی ممنوع است.

ماموریت و  انتقال کارکنان درحالت استخدام رسمی ـ آزمایشی و کارکنانی که به صورت قرارداد کار معین به‌کارگیری شده‌اند یا می‌شوند امکان‌پذیر نیست.

استمرار خدمت مشمولان طرح طبقه‌بندی مشاغل معلمان در مدارس با درنظر گرفتن شاخص‌ها و مولفه‌هایی نظیر نیاز و کمبود نیروی انسانی، کارایی، عملکرد و توانمندی فرد، نبود نیروی مازاد در رشته تدریس و محل مورد نظر خدمت و … با تایید کمیته توسعه مدیریت شهرستان و مناطق بلامانع است.

سنوات خدمت مورد قبول برای بازنشستگی تمام پرسنل مرد و زن دارای حداقل مدرک کارشناسی در مشاغل اختصاصی در تمام صندوق‌های بازنشستگی که در سال ۱۴۰۲ بازنشسته می‌شوند با اعلام نیاز دستگاه و رضایت فرد بدون رعایت شرط سنی به مدت دو سال افزایش می‌یابد.

بخشنامه ماموریت انتقال کارکنان به سایر دستگاه‌های اجرایی کلیک کنید.

مطالب مرتبط