وام دانشجویی| افزایش قابل توجه وام‌های دانشجویی

هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در دانشگاه‌ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را در برگرفت و حائز اهمیت بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، هفته‌ای که گذشت، خبر‌هایی از جنس صنفی، فرهنگی و دانشجویی در سطح دانشگاه‌ها منتشر شد. برخی از این اخبار دانشجویان زیادی را دربر گرفت و برای آن‌ها حائز اهمیت بود. گزیده‌‍ای از مهم‌ترین اخبار صنفی و فرهنگی دانشگاه‌ها در هفته گذشته را مرور می‌کنیم. در نشست با نمایندگان تشکل‌های دانشجویی مطرح شد.

وام
افزایش قابل توجه وام‌های دانشجویی و وام ودیعه مسکن نسبت به سال‌های گذشته

رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از افزایش وام‌های دانشجویی و وام ودیعه مسکن متاهلی خبر داد.

مسعود گنجی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم گفت: در ۲ سال گذشته سه وظیفه اصلی برعهده صندوق رفاه دانشجویان وجود داشته است که می‌توان به پرداخت وام‌های دانشجویی، تعمیر و تجهیز خوابگاه‌های دانشجویی و مساعدت در امور مرتبط با سلف و تغذیه دانشجویان اشاره کرد.

وی با بیان اینکه وام‌های دانشجویی صددرصد نسبت به ۲ سال گذشته افزایش پیدا کرده است، گفت: مبلغ وام دانشجویی در سال ۱۴۰۰ به طور کلی پنج هزار میلیارد تومان بود که امسال بیش از ده هزار میلیارد تومان وام به دانشجویان پرداخت شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان افزود: وام ودیعه مسکن متأهلی از ۱۵ میلیون تومان به ۳۰ میلیون تومان در شهر‌های با جمعیت زیر پانصد هزار نفر و در شهر‌های بالای پانصد هزار نفر از ۲۵ میلیون تومان به ۵۰ میلیون تومان افزایش یافته است؛ در تهران نیز این وام از ۳۰ میلیون تومان به ۷۰ میلیون تومان افزایش یافته است.

گنجی اضافه کرد: با توجه به برنامه‌ریزی‌هایی که صورت گرفته بزودی شاهد خواهیم بود که در شهر‌های کوچک این وام به ۹۰ میلیون تومان، در شهر‌های بالای پانصد هزار نفر به ۱۲۰ میلیون تومان و در تهران به ۱۵۰ میلیون تومان خواهد رسید که امیدواریم تا عید بتوانیم این مهم را محقق کنیم.

 

 

آخرین ثبت‌نام وام شهریه دانشجویان دانشگاه علوم‌پزشکی ایران

معاونت فرهنگی و دانشجوی دانشگاه علوم‌پزشکی ایران، آخرین مهلت ثبت درخواست وام شهریه «شهریه» دانشجویان این مرکز آموزشی را اعلام کرد.

فرصت ثبت درخواست وام شهری دانشجویان شهریه‌پرداز مازاد و پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران از سوم بهمن ماه آغاز شده و تا روز جمعه ۱۳ بهمن ادامه دارد.

دانشجویان شهریه پرداز مازاد و پردیس بین‌الملل دانشگاه علوم پزشکی ایران برای ثبت درخواست وام شهریه نیم‌سال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ می‌توانند به پرتال خود در صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت مراجعه کنند.

 

دانشگاه معارف اسلامی در کارشناسی‌ارشد دانشجو می‌پذیرد

دانشگاه معارف اسلامی برای نیم‌سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۴ ـ ۱۴۰۳ (ترم مهر ۱۴۰۳) از طریق آزمون ورودی اختصاصی کارشناسی‌ارشد از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه‌های علمیه) در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد.

دانشگاه معارف اسلامی برای نیم‌سال اول سال تحصیلی ۱۴۰۴ ـ ۱۴۰۳ (ترم مهر ۱۴۰۳) از طریق آزمون ورودی اختصاصی کارشناسی‌ارشد از میان برادران و خواهران طلبه (ویژه طلاب حوزه‌های علمیه) در رشته‌های مختلف دانشجو می‌پذیرد.

ثبت‌نام از ۴ بهمن ۱۴۰۲آغاز شده و ۲۴ بهمن ۱۴۰۲ ادامه دارد.

لازم است متقاضیان گرامی دربازه زمانی ثبت‌نام برای ثبت نام اینترنتی به سامانه پذیرش دانشگاه معارف اسلامی در سایت دانشگاه به آدرس https://maaref.ac.ir/ مراجعه و نسبت به ثبت‌نام اینترنتی اقدام نمایند.

 

تسهیلات مسکن اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها افزایش یافت

ابلاغیه افزایش تسهیلات مسکن (خرید یا ساخت/ ودیعه) اعضای هیات علمی دانشگاه‌های وابسته به وزارت بهداشت منتشر شد.

مرکز جذب و امور هیات علمی و نخبگان وزارت بهداشت ابلاغیه افزایش تسهیلات مسکن (خرید یا ساخت/ ودیعه) اعضای هیات علمی را منتشر کرد.

در این اطلاعیه آمده است: «به پیوست ابلاغیه با شماره نامه ۲۴۳۴۹۹/۰۲ مورخ ۶ دی ماه ۱۴۰۲ مدیر کل عملیات پولی و اعتباری اداره اعتبارات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، درخصوص افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن اعضای هیات علمی اعلام می‌شود.»

بر اساس این اطلاعیه خرید یا ساخت به ۲ میلیاد تومان با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار با دوران بازپرداخت حداکثر ۲۰ ساله و ودیعه از به ۵۰۰ میلیون تومان با نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار و دوران بازپرداخت ۵ ساله، جهت اعضای هیات علمی شاغل با نوع استخدام رسمی، رسمی آزمایشی و پیمانی که تاکنون از این تسهیلات استفاده نکرده اند، افزایش یافته است./ خبرگزاری دانشجو

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا