والدین عزیز بخوانند؛ برای تقویت مغز فرزندانمان چه چیزی به آنها بدهیم ؟

دانش آموخته دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار کرد: مصرف بادام همراه با نبات، موجب تقویت مغز و قوای فکری و ذهنی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن ؛دکتر الهه دلشاد در گفتگو با وب دا خاطر نشان کرد: بادام درختی شیرین یک خوراکی ناب برای روزهای پاییز و زمستان است،که طبع گرم و بسیار تر آن، سبب رطوبت می‌شود، حرارت آن تعدیل شده و بر خلاف مغزهایی مثل گردو، سبب آثار حرارت زیاد در افراد گرم مزاج نمی شود.

وی تصریح کرد: بادام رطوبت بخش و ملین است و شکم را نرم می‌کند.صرف آن بخصوص همراه با نبات موجب تقویت مغز و قوای فکری و ذهنی می‌شود. توصیه می شود دانش آموزان و محصلین و افرادی که کار فکری زیادی دارند،بادام مصرف کنند.

دانش آموخته دانشکده طب ایرانی و مکمل دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: مصرف بادام شیرین، به جهت رطوبت بخشی خوب آن، در افراد با مزاج خشک و باعلایمی مثل خشکی پوست و اگزما، کم خوابی ناشی از خشکی مغز، تحریک پذیری و تند خویی، لاغری، سرفه های خشک و هر گونه علایم ناشی از خشکی میتواند مؤثر باشد.

وی با بیان اینکه بادام بسیار مقوی قلب و مغز می باشد، اظهار کرد: افراد در صورت ضعف می‎توانند یک عدد بادام را با فاصله زمانی نیم تا یک ساعت یک بار خوب بجوند تا در دهان تبدیل به مایع شده و آرام آرام قورت دهند. این کار باعث می‌شود در طی روز قوای لازم به طور دائم برای بدن تأمین شود.

دکتر دلشاد افزود: بادام سرشار از کلسیم بوده و علاوه بر تقویت قلب و عروق، با تقویت استخوان، از پوکی استخوان و بیماری‌های دوران پیری پیشگیری می‌کند.

وی گفت: بهترین حالت مصرف بادام این است که هنگام مصرف، بادام را شکسته و از مغز آن استفاده شود. مغزهایی که قبلاً از پوست خارج شده‌اند بهتر است در اولین فرصت مصرف شوند.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا