۰۹:۰۲ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۵

نکاتی برای حفظ امنیت سالمندان در زمستان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛ با فرا رسیدن زمستان و بارش برف و یخبندان در پیاده روها و مسیرها، بایستی اقدامت احتیاطی برای جلوگیری از لغزیدن و سقوط عزیزان سالمند انجام دهیم. نکاتی برای حفظ امنیت سالمندان در زمستان: از تناسب کف...

نکاتی برای حفظ امنیت سالمندان در زمستان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛ با فرا رسیدن زمستان و بارش برف و یخبندان در پیاده روها و مسیرها، بایستی اقدامت احتیاطی برای جلوگیری از لغزیدن و سقوط عزیزان سالمند انجام دهیم.

نکاتی برای حفظ امنیت سالمندان در زمستان:
از تناسب کفش سالمندان اطمینان حاصل کنید. کفش ها و چکمه هایی که دارای پاشنه مناسب بوده و همچنین مجهز به مواد ضدلغزش هستند، می توانند از لغزش پا و افتادن سالمندان جلوگیری کنند.یخ و برفها را از پیاده روها و خیابانهای اطراف خانه پاک کنید. استفاده از نمک و مواد مشابه آن برای پاک کردن یخ و برف ها توصیه می شود.
از سالم بودن پله های ورودی خانه اطمینان حاصل نموده و ناپایداری و یخ زدگی آنها را برطرف نمایید.

در صورت لزوم یک نفر از اعضای خانواده، سالمندانی که نیاز به کمک دارند را همراهی کنند.مصرف غذاها و مکملهایی که باعث تقویت استخوانها و پیشگیری از شکستگی می شوند را به سالمندان یادآوری کنید. این مکملها شامل کلسیم، ویتامین D و محصولات لبنی می باشد.سالمندان را در طول فصول دیگر تشویق به داشتن فعالیت بدنی مناسب کرده تا عضلات قوی تری داشته تا بتوانند تعادل خود را حفظ کنند.از آنها بخواهید در صورت لزوم از اطرافیان درخواست کمک نمایند. همچنین آنها را برای موارد اورژانسی آماده کرده و نحوه مطلع کردن اطرافیان را به سالمندانتان یاد دهید.

پایان/*

مطالب مرتبط