۱۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

محیط زیست/چگونه اپوسوم ها به حیاط و سلامت شما کمک می کنند!

من در جایی بزرگ شدم که اپوسوم ندارد. بنابراین وقتی بالاخره یکی را در سن 30 سالگی‌ام دیدم، لذتی واقعی بود - پذیرایی که همچنان ادامه داشت، زیرا او شروع به زندگی در زیر خانه من کرد. در ابتدا، صداهای عجیبی که از زیر تخته‌های کف در شب می‌آم...

محیط زیست/چگونه اپوسوم ها به حیاط و سلامت شما کمک می کنند!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،اپوسوم ها بازدیدکنندگان مفیدی برای حیاط ها و باغ های ما هستند. در اینجا چند نکته برای جذب آنها به زندگی، به علاوه برخی از افسانه های رایج وجود دارد که از بین رفته اند.برای اطلاعات بیشتر با اندیشه قرن  همراه باشید.

اپوسوم چیست؟

اپوسوم های ویرجینیا تنها گونه کیسه دار در ایالات متحده هستند که “بچه های کوچک آنها تا زمانی که به اندازه کافی بزرگ شوند در کیسه مادر زندگی می کنند و سپس بر پشت او سوار می شوند.” “اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که آن را تشخیص دهید بسیار زیبا است.“اپوسوم ها همچنین دندان های بیشتری نسبت به سایر پستانداران آمریکای شمالی دارند. پاهای عقب با یک رقم مخالف؛ و دمی که می تواند اجسام را بگیرد (معروف به دم prehensile). به علاوه، آنها یکی از معدود گونه های پستاندارانی هستند که به هاری و دیستمپر مبتلا نمی شوند.

اپوسوم ها کجا زندگی می کنند؟

اپوسوم ها در بسیاری از ایالات متحده در مناطق جنگلی، مرداب ها، زمین های کشاورزی، حومه ها و شهرها زندگی می کنند. آنها در جایی که هوا بیش از حد سرد یا خشک است زندگی نمی کنند، مانند اکثر مناطق غرب بین کوهستانی. این احتمالاً به این دلیل است که دم و گوش های بدون خز آنها مستعد سرمازدگی است که می تواند کشنده باشد.میزجوسکی می‌گوید: «برخلاف سایر گونه‌های حیات‌وحش، اپوسوم‌ها نه تنها یاد گرفته‌اند که از تمام تغییرات محیطی عظیمی که ما انسان‌ها ایجاد کرده‌ایم جان سالم به در ببرند، بلکه توانسته‌اند از این تغییرات بهره ببرند و در واقع دامنه خود را گسترش دهند.»

مزایای اپوسوم

در حیاط های ما، اپوسوم ها:

کنترل طبیعی آفات را با خوردن حشرات، جوندگان کوچک و حلزون ها فراهم کنید.
از گسترش بیماری جلوگیری کنید، زیرا آنها از سایر گونه های محله مانند راکون ها و اسکانک ها آلوده نمی شوند.
به عنوان یک شکارچی سطح متوسط، آنها همچنین نقش های مهمی در اکوسیستم بزرگ بازی می کنند، از جمله:

کنترل جمعیت حیوانات کوچکتر مانند موش و موش.
تهیه غذا برای شکارچیان بزرگتر مانند جغدهای شاخدار و روباه.
پاکسازی لاشه حیوانات و کشتار جاده؛
دانه ها را با خوردن انواع توت ها توزیع کنید، سپس دانه ها را در جای دیگری بیرون بیاورید.

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط