عاشقانه های محل کار | واقعاً همکاران در مورد عاشقانه محل کار شما چه فکر می کنند

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، در یک مطالعه جدید، بیش از ۶۰ درصد از مردم گزارش داده اند که در عاشقانه های محل کار شرکت می کنند.

افراد در روابط عاشقانه در محل کار، تأثیر نامطلوب بر همکاران خود (به عنوان مثال، افراد خارجی) را دست کم می گیرند.

افراد خارجی در روابط عاشقانه در محل کار کمتر از کسانی که در آن روابط فکر می کنند، اعتماد دارند.

 شاید شما توسط یکی از اعضای تیم شایان ستایش شیفته شده اید، یا شاید مدت هاست که مجذوب شوخ طبعی یک همکار شده اید. گاهی اوقات، مکالمات شما به نظر می رسد لاس زدن مرزی است. شما مجرد هستید. آنها نیز هستند. آیا شما به دنبال آن هستید؟

از همکاران انتظار می رود که روابطی ایجاد کنند: روابط افلاطونی. ساختارها در محیط کار به ایجاد این روابط کمک می کنند. همکاران باید زمان زیادی را با هم بگذرانند

آنها به یکدیگر کمک می کنند تا در زمان های استرس زا، تجربیات جدید و موفقیت های شاد عبور کنند.

آنها ممکن است متوجه شوند که علایق، سرگرمی ها و ارزش های مشترک دارند.

با پایه ای از آشنایی، اعتماد و شباهت ها، آنها ممکن است شروع به تعجب کنند: آیا این می تواند چیز دیگری باشد؟ عاشقانه های محل کار رایج هستند طبق یک تخمین، بیش از ۶۰ درصد از بزرگسالان حداقل در یک رابطه عاشقانه در محل کار شرکت کرده اند (فوربس، ۲۰۲۴).

عاشقانه های محل کار، روابطی هستند که بین افراد یک سازمان رخ می دهد.

این روابط می توانند کوتاه مدت یا پایدار باشند. آنها می توانند بین همکاران هم سطح یا کارگران در یک رابطه سلسله مراتبی رخ دهند.

اندیشه معاصر نوشت: به طور انتقادی، آنها روابط توافقی هستند (ما در مورد سوء استفاده یا آزار جنسی صحبت نمی کنیم).

 عاشقانه های محل کار تهدیدات جدیدی را معرفی می کند افرادی که دارای روابط عاشقانه در محل کار هستند احتمالاً می دانند که اگر رابطه آنها عمومی باشد، سایر کارمندان به آن واکنش نشان می دهند.

این افراد خارجی ممکن است نحوه درک آنها از زوج جدید و نحوه رفتار آنها در اطراف آنها را تنظیم کنند.

در مورد آن فکر کنید. اگر دو نفر قبلاً فقط همکار بودند و اکنون با هم هستند، افراد خارجی طبیعتاً آنها را به عنوان یک جفت می بینند و سؤالاتی پیش می آید: آیا می توانید اطلاعاتی را که شریک دیگر نیازی به دانستن آنها ندارد اعتماد کنید؟ آیا می توانید یک نفر را بدون دیگری به یک رویداد مربوط به کار دعوت کنید؟ آیا یکی از شرکا به دلیل رابطه، دسترسی ناعادلانه به اطلاعات یا امتیازات دیگر دارد؟ اگر از هم جدا شوند چه اتفاقی می افتد؟

این سؤالات نشان می دهد که عاشقانه های محل کار تهدیدهای جدیدی را ایجاد می کند که افراد خارجی (و شرکای رابطه) باید از آنها عبور کنند.

نگرانی در مورد صمیمیت، وفاداری و ثبات شرکای عاشقانه ممکن است نحوه ارتباط افراد خارجی با افراد در رابطه را تغییر دهد.

شاید به همین دلیل است که بسیاری از افرادی که وارد کارهای عاشقانه در محل کار می شوند ممکن است در ابتدا با دقت و حتی مخفیانه این کار را انجام دهند.

آیا آنها دلیل واقعی برای نگرانی دارند؟ زوج های محل کار مشکل را دست کم می گیرند هر چقدر هم که ممکن است مراقب باشند، افراد در روابط عاشقانه در محل کار ممکن است به طور کامل تأثیر منفی رابطه خود را بر ادراک همکاران خود درک نکنند.

تحقیقات اخیر این مشکل را مورد بررسی قرار داد و ۱۶۰ کارگر را مورد بررسی قرار داد که نیمی از آنها در یک عاشقانه در محل کار شرکت کرده بودند و نیمی از آنها شرکت نکرده بودند.

در اینجا چیزی است که محققان در مورد افراد در روابط عاشقانه در محل کار یاد گرفتند.

 خارجی ها کمتر به آنها اعتماد دارند

اعتماد سنگ بنای یک سازمان موثر است و افراد در روابط عاشقانه در محل کار خیلی نگران نیستند، معتقدند اعتماد دیگران به اندازه واقعی تحت تاثیر قرار نمی گیرد

افراد خارجی تمایل دارند به کسانی که در روابط عاشقانه در محل کار هستند کمتر از آن چیزی که افراد در آن روابط فکر می کنند اعتماد کنند (چوری و گیلن هوک، ۲۰۲۳). افراد خارجی با کیفیت پایین تر و اطلاعات کامل تر به آنها می دهند

اگر اعتماد مهم باشد، ارتباطات در یک سازمان سالم نیز اهمیت دارد. متأسفانه، افراد در روابط عاشقانه در محل کار معتقدند که رابطه آنها کمتر از آنچه که افراد خارجی گزارش می دهند، با خودافشایی دیگران تداخل دارد (چوری و گیلن هوک، ۲۰۲۳)

افراد خارجی ممکن است در ارتباط با این شانس که اطلاعات با شریک عاشقانه به اشتراک گذاشته می شود، محافظت شوند یا در ارتباط با آنها غافلگیر شوند.

افراد خارجی دلایل این رابطه را در نظر می گیرند. آیا محل کار عاشقانه برای عشق است؟ سرگرم کننده؟ امتیازات مربوط به شغل؟ تا جایی که خارجی‌ها تصور می‌کنند همکارانشان برای هیجان (به عنوان مثال، تقویت نفس) یا منافع در محل کار وارد روابط عاشقانه در محل کارشان شده‌اند، این افراد خارجی تمایل کمتری به اعتماد به آنها دارند (چوری و گیلن هوک، ۲۰۲۳). اعتقاد به اینکه رابطه “برای عشق” است با اعتماد خارجی ها ارتباط ندارد

افراد خارجی نسبت به افراد در روابط، مزایای غیرمنصفانه بیشتری را درک می کنند. شاید این تعصب “بازیگر-ناظر” در عمل باشد. با این حال، افراد در روابط عاشقانه در محل کار تمایل دارند که رابطه خود را به عنوان یک مزیت معرفی نکنند تا جایی که خارجی ها آن را درک کنند (چوری و گیلن هوک، ۲۰۲۳). تصورات ناعادلانه ممکن است به رفتارهای خارجی ها نفوذ کند. آنها ممکن است منفعل – پرخاشگر، غیر مفید یا فریبنده باشند.

آیا عاشقانه های محل کار ارزشش را دارند؟

آسیب بالقوه عاشقانه های محل کار توسط افراد در آن روابط به راحتی که توسط افراد خارجی دیده نمی شود (چوری و گیلن هوک، ۲۰۲۳). سازمان ها از اعتماد و ارتباطات همکاران بهره مند می شوند

این هر دو می توانند تضعیف شوند وقتی افراد از همکاران به شرکای عاشقانه تغییر می کنند (و شرکا حتی میزان آن را متوجه نمی شوند).

با این حال، عشق عشق است: برای برخی افراد، مزایای بودن با کسی ارزش هر زحمتی حرفه ای را دارد. پس اگر فکر می کنید عشق را در دفتر پیدا می کنید چه می کنید؟

عاشقانه های محل کار
عاشقانه های محل کار

نویسندگان پیشنهاد می کنند که افراد در روابط عاشقانه در محل کار ممکن است برخی از چالش های بالقوه محل کار را با افشای شخصی وضعیت روابط جدید خود برای دیگران در سازمان خود کاهش دهند. برخی شواهد حاکی از آن است که افراد خارجی با شنیدن اخبار، واکنش مطلوب تری نسبت به عاشقانه های محل کار نشان می دهند

بنابراین، اجازه ندهید دیگران از طریق کارخانه شایعات متوجه شوند. به محض اینکه آماده شدید، در افشای اخبار (هیجان انگیز) خود فعال باشید.

 

منبع: اندیشه معاصر

پایان/*

اندیشه قرن را در تلگرام دنیال کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا