۰۶:۰۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

طرز تهیه یک کیک خوشمزه و مشتی به روش کافی شاپی

ما این بار قرار است از ترکیب یک کیک شکلاتی با کرم مخصوص استفاده کنید و یک کیک کافی شاپی و حرفه ای را به شما یاد دهیم که مهمون همیشگی شما خواهد بود. امروز در اندیشه قرن طرز تهیه کیک کرمدار با سس نسکافه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه م...

طرز تهیه یک کیک خوشمزه و مشتی به روش کافی شاپی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛ما این بار قرار است از ترکیب یک کیک شکلاتی با کرم مخصوص استفاده کنید و یک کیک کافی شاپی و حرفه ای را به شما یاد دهیم که مهمون همیشگی شما خواهد بود. امروز در اندیشه قرن طرز تهیه کیک کرمدار با سس نسکافه ای را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم برای کیک

تخم مرغ ۴ عدد
شکر ۱ لیوان
روغن مایع ۱/۲ لیوان
شیر ۱ لیوان
آرد ۱.۵ لیوان
پودر کاکائو ۳ ق غذا خوری
بیکینگ پودر ۲ ق مربا خوری

مواد لازم برای کرم روی کیک

شیر یک لیتر
کره صدو بیست و پنج گرم
آرد یک لیوان
شکر یک لیوان
وانیل کمی

برای مرطوب کردن کیک

آب جوش دو لیوان
نسکافه فوری یک قاشق غذاخوری
شکر یک قاشق غذاخوری

مواد لازم برای سس شکلات

نشاسته دو قاشق غذاخوری
شیر دو فنجان
پودر کاکائو سه قاشق غذاخوری
شکر نصف لیوان
کره یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه کیک کرمدار با سس نسکافه ای

مرحله اول: آماده سازی

ابتدا باید همه مواد را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک پیمانه یا یک لیوان دسته دار فرانسوی مواد را اندازه گیزی کنید. فر را با دمای ۱۸۰ روشن کنید تا گرم شود.

مرحله دوم: تهیه سس شکلاتی

در ادامه همه مواد سس شکلاتی به جز کره را در قابلمه ای مناسب میریزیم و روی شعله ملایم هم میزنیم تا غلیظ شود و از روی اجاق برداشته و کره را اضافه کرده و هم می زنیم و کنار می گذاریم تا خنک شود.

مرحله سوم: تهیه کیک

برای کیک تخم مرغ و شکر را پنج دقیقه با همزن بزنید تا کف کند روغن مایع و شیر را اضافه کرده در حد هم زدن هم بزنید آرد و کاکائو و بکینگ پودر را الک کرده و به آن اضافه کنید و با لیسک هم بزنید و در قالب فر چرب شده بریزید. در فر از قبل گرم شده با ۱۸۵ درجه به مدت ۲۵ تا ۳۰ دقیقه زمان دهید تا پخته شود.در حین پخت کیک کرم رویی را آماده کنید.

مرحله چهارم: تهیه کرم مخصوص

آرد را به کره آب شده اضافه کرده، دو تا سه دقیقه تفت دهید شیر را اضافه کرده و تفت دهید تا غلیظ شود، وقتی شروع به جوشیدن کرد، شکر را اضافه می کنیم، و کمی تفت دهید بعد از چند دقیقه، کمی وانیل را اضافه کنید و آن را از روی اجاق گاز بردارید.

مرحله پنجم: تهیه کیک کرمدار نسکافه ای

مخلوط آب و نسکافه و شکر را روی کیک پخته شده میریزیم، سپس کرم را اضافه کنید و به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال قرار دهید. سپس سس شکلات رو از مخلوط کن رد کنید تا یکدست شود و بعد به روی کیک انتقال دهید و به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال استراحت دهید و بعد برش بزنید و به دلخواه تزیین و سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک کرمدار نسکافه ای

  1. می توانید روی کرم در انتها پودر کاکائو الک کنید.
  2. برای پخت در فر برقی دما را روی ۱۶۰ قرار دهید.
  3. می توانید از هر قالبی که دارید استفاده کنید ولی پیرکس مستطیل یا مربع گزینه خوبی می باشد.

مطالب مرتبط