۰۶:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۷

طرز تهیه کیک برای مدرسه بچه ها ساده و شکلاتی در کپسول مقوایی

اما امروز یک کیک خیلی ساده و شکلاتی که بافت خیسی دارد را به شما آموزش خواهیم داد که طعم و مزه عالی دارد شما می توانید برای راحت تر سرو کردن این کیک بجای ریختن در یک قالب از کپسول های مقوایی استفاده کنید که دیگر نیز به قالب مافین ندارد و م...

طرز تهیه کیک برای مدرسه بچه ها ساده و شکلاتی در کپسول مقوایی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛ اما امروز یک کیک خیلی ساده و شکلاتی که بافت خیسی دارد را به شما آموزش خواهیم داد که طعم و مزه عالی دارد شما می توانید برای راحت تر سرو کردن این کیک بجای ریختن در یک قالب از کپسول های مقوایی استفاده کنید که دیگر نیز به قالب مافین ندارد و می توانید از لوازم قنادی ها تهیه کنید. امروز در اندیشه قرن طرز تهیه کیک برای مدرسه بچه ها را به شما آموزش خواهیم داد همراه ما باشید.

مواد لازم

تخم مرغ ۴ عدد متوسط
شکر ۲۰۰ گرم یا ۱ پیمانه
وانیل ۱/۲  ق چای خوری
روغن مایع ۲۲۵ گرم معادل ۱ پیمانه
شیر ۲۵۰ گرم معادل ۱ پیمانه
پودر قهوه فوری ۱ ق چای خوری را در ۱ ق غذا خوری آب جوش حل کنید
آرد ۳۱۵ گرم معادل ۲.۵ پیمانه
بیکینگ پودر ۱ و ۱/۲ ق چای خوری
جوش شیرین ۱/۴ ق چای خوری
نمک ۱/۲ ق چای خوری
پودر کاکائو ۵۰ گرم معادل ۱/۲ پیمانه

مواد لازم برای تهیه سس کیک

شیر ۱ پیمانه یا ۲۵۰ گرم
شکر ۱/۲  پیمانه یا ۱۰۰ گرم
روغن مایع ۱/۲ پیمانه یا ۱۱۲ گرم
شکلات سکه ای یا تخته ای ۵۰ گرم
پودر کاکائو ۳ ق غذا خوری

طرز تهیه کیک برای مدرسه بچه ها

مرحله اول: هم زدن مواد

مواد لازم را در دمای محیط قرار دهید تا هم دمای محیط شود و بعد به کمک ترازو یا پیمانه شیرینی پزی مواد را اندازه گیری کنید. سپس تخم مرغ و شکر و وانیل را برای ۱۰ دقیقه هم بزنید تا کرمی رنگ و کشدار شود و حتما در حین هم زدن باید دورگیری کنید تا تخم مرغ حسابی هم بخورد و بوی زهم آن گرفته شود.

مرحله دوم: افزودن شیر و روغن

در ادامه باید شیر و روغن مایع را اضافه کنید و در حد ۲۰ ثانیه بزنید تا مواد مخلوط شود. سپس پودر قهوه ی را که از قبل با آب جوش مخلوط کردید اضافه کنید و هم بزنید. آرد و بیکینگ پودر و جوش و پودر کاکائو را باهم ترکیب کنید و سه بار الک کنید و طی سه مرحله به مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید.

مرحله سوم: پخت کیک

در ادامه کپسول های مقوایی را داخل سینی قرار دهید یا از قالب پای سیب استفاده کنید و مواد را داخل قالب بریزید به طوری که ۲/۳ قالب پر باشد و بعد در فر از قبل گرم شده به مدت ۳۵ الی ۴۵ دقیقه با دمای ۱۸۰ قرار دهید تا پخته شود.

مرحله چهارم: تهیه سس

برای تهیه سس همه مواد را داخل یک قابلمه بریزید و روی حرارت قرار دهید تا شکلات ذوب و کمی غلیظ شود و بعد کیک را اگر از قالب کاغذی یا مقوایی استفاده کردید با سیخ چوبی سوراخ کنید و از سس داغ روی کیک سرد بریزید و در یخچال قرار دهید و بعد سرو کنید. نوش جان

فوت و فن های دستور پخت کیک برای مدرسه بچه ها

  1. جوش شیرین و بیکینگ پودر باعث پف عالی کیک می شود پس حذف نکنید.
  2. می توانید داخل یک قالب مستطیل شکل بریزید و سوراخ کنید و سس را ریخته و بعد از خنک شدن برش بزنید و برای میان وعده بچه ها آماده کنید.
  3. می توانید این کیک را بدون تهیه سس نیز سرو کنید.

مطالب مرتبط