طرز تهیه خورشت خلال کرمانشاهی/ یک ناهار خوب و مشتی

غذاهای محلی کرمانشاهی مانند دنده کباب، آش ترخینه و خورشت خلال محبوبیت زیادی در بین غذاهای ایرانی دارند و جزو غذاهای اصلی در منوی غذایی ما ایرانی‌ ها هستند. اگر برای پختن این خورشت از روغن کرمانشاهی استفاده کنید لذیذی آن چندین برابر خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛ غذاهای محلی کرمانشاهی مانند دنده کباب، آش ترخینه و خورشت خلال محبوبیت زیادی در بین غذاهای ایرانی دارند و جزو غذاهای اصلی در منوی غذایی ما ایرانی‌ ها هستند. اگر برای پختن این خورشت از روغن کرمانشاهی استفاده کنید لذیذی آن چندین برابر خواهد شد.

معمولاً کرمانشاهی ها به جای کره و روغن از روغن کرمانشاهی در غذای خود استفاده می‌کنند؛ ولی می‌ توانید در صورت نداشتن روغن کرمانشاهی از کره معمولی هم برای پختن خورشت خلال کرمانشاهی استفاده کنید.

مواد لازم برای تهیه خورشت خلال کرمانشاهی

زمان پخت۹۰
زعفران دم کردهنصف پیمانه
خلال بادام درشت۲۵۰ گرم
روغن حیوانی کرمانشاهیبه مقدار لازم
نمک و زردچوبهبه مقدار لازم
لیمو عمانیدو عدد
پیازیک عدد
گوشت خورشتی۳۰۰ گرم
زرشکیک پیمانه
رب گوجه فرنگیدو قاشق غذاخوری
گلابپنج قاشق غذاخوری
چوب دارچیندو تکه کوچک

بهترین طرز تهیه خورشت خلال کرمانشاهی

پختن این غذا از درجه سختی متوسط برخوردار است و برای آماده سازی آن حدود نیم ساعت تا یک ساعت به زمان نیاز دارید و بیشتر از یک و نیم ساعت هم برای پختن و جا افتادن آن زمان لازم است.

مواد لازمی که برای تهیه خورش خلال کرمانشاهی در ادامه مشاهده می‌کنید برای ۳ نفر ترتیب داده شده است و چنانچه قصد دارید این خورش را برای تعداد نفرات کمتر یا بیشتر تهیه کنید باید با رعایت نسبت ها مقدار مواد اولیه را تغییر دهید‌.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا