۰۹:۳۰ - ۱۴۰۳/۰۱/۲۹

طرز تهیه باقالی روغن خوشمزه به شیوه عراقی/ یک خوراکی سالم و خوشمزه وقتی دور همی

یکی از بهترین غذاهای عربی که جزو غذاهای سنتی آن محسوب می‌شود باقالی روغن است که معمولاً به عنوان صبحانه آن را تهیه می‌کنند که طعم بسیار بی نظیری دارد. در ادامه مواد لازم برای تهیه باقالی روغن را مشاهده می کنید و سپس طرز تهیه باقالی روغن ر...

طرز تهیه باقالی روغن خوشمزه به شیوه عراقی/ یک خوراکی سالم و خوشمزه وقتی دور همی

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛یکی از بهترین غذاهای عربی که جزو غذاهای سنتی آن محسوب می‌شود باقالی روغن است که معمولاً به عنوان صبحانه آن را تهیه می‌کنند که طعم بسیار بی نظیری دارد. در ادامه مواد لازم برای تهیه باقالی روغن را مشاهده می کنید و سپس طرز تهیه باقالی روغن را به شما آموزش می دهیم.

مواد لازم برای تهیه باقالی روغن

  • باقالی پوست گرفته : ۵۰۰ گرم
  • نان سنگک : یک عدد
  • تخم مرغ : ۳عدد (برای هر نفر یک عدد)
  • روغن حیوانی یا کره : سه قاشق سوپخوری
  • نمک نعنا خشک و سرکه : به میزان لازم

طرز تهیه باقالی روغن

برای تهیه این غذا باید باقالی ها را با مقداری آب داخل قابلمه ریخته و روی شعله گاز بگذارید تا بپزد و در نهایت باید باز هم به آن آب اضافه کنید.

پس از اینکه باقلا پخت باید آنها را از آب بیرون بیاورید و وقتی که پخت پوست دوم را هم جدا کنید.

سپس نان را به قسمت های کوچک تر تقسیم کرده و داخل ظرف دلخواه بریزید تا آب باقالی ها را روی آنها بریزید و نان ها نرم تر شود. سپس باقالی ها را به آن اضافه کنید.

حالا در یک ظرف جدا تخم مرغ ها را بشکنید و هم بزنید و به شکل نیمرو داخل روغن بپزید. هنگامی که تخم مرغ پخته شد آنها را روی نان و باقالی ها گذاشته و روی آن مقداری کره ذوب شده یا روغن حیوانی گرم شده بریزید. برای سرخ کردن کمی نمک و نعنا خشک به آن اضافه کنید. حالا غذای شما آماده شده و می توانید آن را نوش جان کنید.

مطالب مرتبط