۰۹:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۰۷

شوک ناگهانی به اصفهانی ها اتحاد پرسپولیس با استقلال برای ۰-۳ شدن بازی دیدار استقلال -سپاهان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن و به نقل از فوتبال۳۶۰؛مدیران باشگاه سپاهان در روزهای گذشته دغدغه‌شان ثبت قرارداد عیسی آل‌کثیر و برایان دابو بود؛ دو بازیکنی که آخرین خریدهای تابستانی تیم اصفهانی بودند و به نظر می‌رسید که مشکل‌شان ...

شوک ناگهانی به اصفهانی ها اتحاد پرسپولیس با استقلال برای ۰-۳ شدن بازی دیدار استقلال -سپاهان

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن و به نقل از فوتبال۳۶۰؛مدیران باشگاه سپاهان در روزهای گذشته دغدغه‌شان ثبت قرارداد عیسی آل‌کثیر و برایان دابو بود؛ دو بازیکنی که آخرین خریدهای تابستانی تیم اصفهانی بودند و به نظر می‌رسید که مشکل‌شان برای ورود به فهرست سپاهان حل‌وفصل خواهد شد. در روزهای گذشته مدیران باشگاه اصفهانی به سراغ راهکار تعدیل رقم قرارداد فصل جاری و سپس افزایش رقم قرارداد فصل آینده رفتند که این استراتژی موردپذیرش مسئولان سازمان لیگ قرار نگرفت و تخلف تشخیص داده شد!

سپاهانی‌ها در روزهای گذشته گفته می‌شد که توانسته‌اند نام عیسی آل‌کثیر را وارد فهرست تیم خود کنند و حتی در زمینه ثبت قرارداد برایان دابو هم آن‌ها امید زیادی داشتند. با توجه به تحرکات اخیر مسئولان باشگاه اصفهانی، امروز جلسه‌ای با محوریت بررسی فعالیت نقل‌وانتقالاتی سپاهان و درخواست‌های آن‌ها برای افزایش سقف بودجه و یا اصلاح قوانین نقل‌وانتقالاتی برگزار شد که در پایان این جلسه، توضیحات ارائه شده از سوی مدیران باشگاه سپاهان مورد پذیرش مسئولان سازمان لیگ قرار نگرفت تا شرایط بحرانی برای طلایی‌پوشان اصفهانی به‌وجود آید.

نگذاشتیم قانون را دور بزنند چون …

منصور قنبرزاده نایب‌رئیس دوم فدراسیون فوتبال در حاشیه برگزاری دیدار استقلال تهران و استقلال خوزستان در جمع خبرنگاران درباره جلسه برگزار شده توضیح داد: «مدیر اجرایی باشگاه سپاهان در جلسه امروز حضور داشتند و دلایلی را گفتند و حتی به صورت مکتوب دادند. سقف بودجه امسال سپاهان هنوز پر نشده اما به دلیل اینکه اعتبارات سال بعدش افزایش نامتعارفی داشت، ما گفتیم این هم مثل خواسته فولاد و پرسپولیس است. اگر با درخواست این باشگاه موافقت می‌کردیم، باید سقف و دستورالعمل را باید کنار می‌گذاشتیم».

قنبرزاده در واکنش به شرایط دو بازیکن سپاهان توضیح داد: «امروز خدمت آقای تاج و نماینده سازمان بازرسی داشتیم، از ما توضیح خواستند و ما توضیحات جامعی داشتیم؛ با توجه به اینکه در سال دوم تهاتر زیاد شده و است باعث ایجاد نابسامانی می‌شود و اگر بخواهیم تهاتر را از فصل به فصل آتی و به فصل سوم ببریم، باشگاه‌های دیگر هم این خواسته را خواهند داشت و به نوعی دور زدن قانون محسوب می‌شود، ما مجوز صادر نکردیم و قراردادی از این دوستان ثبت نشد».

نامه محرمانه از سازمان بازرسی آمده است!

منصور قنبرزاده در پاسخ به سوالی درباره اینکه در واکنش به عملکرد نقل‌وانتقالاتی یک تیم نامه‌ای از سازمان بازرسی آمده، گفت: «اگر بگویم نامه نیامده است دروغ گفتم، اما چون نامه محرمانه بوده است عُرف اداری و اخلاق حکم می‌کند که به‌صورت عمومی بیان نشود. آن را نه تکذیب می‌کنیم و نه تأیید. مکاتبه‌ای سازمان بازرسی داشته و دقیق‌تر بگویم دو مرتبه مکاتبه داشته است. حتی بازیکن ایرانی داشتیم که ما را زیر سؤال بردند که چرا سازمان لیگ کنترل نکرده است. یکی از بازیکنان در باشگاهی قراردادش ریالی بوده، ولی براساس نرخ ارز تغییر مبلغش افزایش پیدا کرده است.».

قنبرزاده در واکنش به اصرار خبرنگاران برای افشای نام تیم گفت: «همان‌طور که عرض کردم اخلاقاً نباید اسم باشگاه آورده شود. این مسئله در حوزه تصمیم‌گیری ما نیست و مقامات قضایی فدراسیون باید درباره آن اظهارنظر کنند». نایب‌رئیس فدراسیون فوتبال در شرایطی این صحبت‌ها را به میان آورده که طبق قوانین جدیدترین قوانین وضع شده در بازار نقل‌وانتقالات، تخلفات تیم‌ها می‌تواند توأمان با شکست‌های انضباطی باشد و حالا همگان در انتظار تصمیم کمیته انضباطی هستند.

از واکنش سریع‌السیر پرسپولیسی‌ها تا سکوت مسئولان سپاهان

مدیر روابط عمومی باشگاه پرسپولیس دقایقی بعد از اظهارات قنبرزاده نسبت به صحبت‌های انجام شده از سوی او واکنش نشان داد و خواستار صدور حکم از جانب کمیته انضباطی در زمینه جریمه باشگاه متخلف شد. مصطفی لشکری بدون‌آنکه نامی از تیم سپاهان در پیام اینستاگرامی خود بیاورد، در این‌باره نوشت: «پرونده تیم ولخرج به کمیته انضباطی رفت. طبق قوانین جدید تمام بازی‌هایش باید ۳ بر صفر شود».

مسئولان کمیته انضباطی فعلاً واکنشی به حواشی به‌وجود آمده نداشته‌اند و مدیران باشگاه سپاهان هم سیاست سکوت را در پیش گرفته‌اند. مطمئنا شکست پروژه نقل‌وانتقالاتی طلایی‌پوشان در صورت عدم جذب عیسی آل‌کثیر و برایان دابو می‌تواند با واکنش ژوزه مورایس همراه شود؛ به‌ویژه آنکه جریمه‌ای از سوی کمیته انضباطی هم بخواهد دامان‌گیر سپاهانی‌ها شود. در این‌باره به نظر می‌رسد که جزئیات بیشتر پرونده طی روزهای آینده مشخص خواهد شد و باید دید سرنوشت نقل‌وانتقالات جنجالی باشگاه سپاهان به کجا خواهد رسید.

مطالب مرتبط