۰۸:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۰

ساماندهی کارکنان دولت یک گام تا اجرایی شدن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ ولی اسماعیلی خبر مهمی درباره پیگیری طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس داد و از آغاز نشست های رفع اشکال در این زمینه گفت. قرار است در روزهای آینده، مجدداً نشست‌های رفع ایراد طرح ساماندهی برگزار شود؛ ...

ساماندهی کارکنان دولت یک گام تا اجرایی شدن

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ ولی اسماعیلی خبر مهمی درباره پیگیری طرح ساماندهی کارکنان دولت در مجلس داد و از آغاز نشست های رفع اشکال در این زمینه گفت.

قرار است در روزهای آینده، مجدداً نشست‌های رفع ایراد طرح ساماندهی برگزار شود؛ براساس اخبار دریافتی در این نشست‌ها که در کمیسیون اجتماعی مجلس برگزار می‌شود، اعضای حقوقدان شورای نگهبان نیز حضور خواهند داشت؛ اما مساله این است که ادامه کار چگونه پیش خواهد رفت.

ولی اسماعیلی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه حذف واسطه‌ها هدف اصلی طرح ساماندهی‌ست؛ می‌گوید: این طرح تاکنون دوبار به صحن علنی مجلس آمده و تصویب شده؛ هر دوبار هم این طرح رای آورده، رای خیلی بالایی هم آورده است. یکبار ۱۹۷ رای مثبت و بار دیگر بالای ۲۰۰ رای مثبت داشته است.

وی اضافه کرد: مجدداً شورای نگهبان به این طرح ایراد گرفته که هفته آینده جلسات رفع ایراد برگزار می‌شود تا به ایرادات و ابهامات اصلی که مجمع تشخیص به طرح گرفته، رسیدگی شود. به فرض اینکه بازهم کار پیش نرود چون اکثریت نمایندگان با طرح موافقند و آن را پیگیری می‌کنند، آن را زمین نمی‌گذاریم؛ پیگیری و اصرار می‌کنیم که به صحن علنی مجمع تشخیص مصلحت نظام برود.

اسماعیلی با بیان اینکه اختلاف بر سر بار مالی طرح است و ما اعتقاد داریم طرح ساماندهی بار مالی ندارد؛ تاکید می‌کند: همه تلاش ما بر این است که کار به آنجا نرسد و اینبار بتوانیم تایید نهایی طرح ساماندهی را بگیریم./صفحه اقتصاد

مطالب مرتبط