۱۴:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹

دریافت فیش حقوقی تیر ماه فرهنگیان| نحوه ورود به سامانه «دریافت فیش حقوقی فرهنگیان» + دریافت فیش حقوقی تیر ماه با موبایل

فرهنگیان چطور می‌توانند فیش حقوقی خود را دریافت کنند؟ در اندیشه قرن نحوه‌ی دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به‌طور کامل توضیح داده شده است.

دریافت فیش حقوقی تیر ماه فرهنگیان| نحوه ورود به سامانه «دریافت فیش حقوقی فرهنگیان» + دریافت فیش حقوقی تیر ماه با موبایل

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، فیش حقوقی فرهنگیان؛ با گسترش خدمات آنلاین وزارت آموزش و پرورش، حالا فرهنگیان می‌توانند در مواقع لازم فیش حقوقی خود را به‌صورت آنلاین و بدون نیاز به مراجعه‌ی حضوری به وزارتخانه یا اداره آموزش و پرورش منطقه‌ی خود دریافت کنند. دریافت فیش حقوقی ماهانه تا چند سال قبل فقط به‌صورت حضوری ممکن بود، پیش از این هم سامانه‌ای برای دریافت آنلاین آن راه‌اندازی شده بود؛ اما در حال حاضر آن سامانه هم تغییر کرده و به‌جای آن، دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از طریق پنجره‌ی واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش ممکن شده است.

فیش حقوقی فرهنگیان عزیز

فیش حقوقی فرهنگیان عزیز

پنجره‌ی واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش یکی از سامانه‌هایی به‌حساب می‌آید که وزارت آموزش و پرورش برای ارائه آنلاین بسیاری از خدماتش راه‌اندازی کرده است و از طریق آن به طیف گسترده‌ای از افراد، که به هر نحوی با این وزارتخانه سر و کار دارند، خدمات می‌دهد.

بنابراین، دانش‌آموزان، والدین دانش‌آموزان، معلمان و فرهنگیان می‌توانند برای انجام امور مختلف به این سامانه به نشانی my.medu.ir مراجعه و خدمت مورد نظر خود را به‌صورت اینترنتی دریافت کنند.

فرهنگیان، که کارکنان وزارت آموزش و پرورش هستند، یکی از گروه‌هایی محسوب می‌شوند که پنجره‌ی واحد خدمات الکترونیک آموزش و پروش به آن‌ها خدمات آنلاینی را ارائه می‌کند. در سامانه‌ی my.medu خدماتی مانند خلاصه‌ی سوابق کاری فرهنگیان، رتبه‌بندی معلمان، ارزشیابی معلمان، درخواست صدور کارت پرسنلی، گواهی کسر از حقوق، نقل و انتقالات فرهنگیان، دریافت حکم کارگزینی و دریافت فیش حقوقی ارائه می‌شود.

با توجه به موضوع در اندیشه قرن به‌صورت ویژه به خدمت دریافت فیش حقوقی فرهنگیان پرداخته خواهد شد. در ادامه، هم نحوه‌ی ورود به این سامانه و هم همه‌ی مراحلی که برای دریافت فیش حقوقی فرهنگیان لازم است طی شود، توضیح داده خواهد شد.

هرچند دریافت فیش حقوقی فرهنگیان به روش اینترنتی و غیرحضوری ساده‌تر و سریع‌تر انجام می‌شود، اگر آن‌ها مایل به دریافت فیش حقوقی به روش حضوری باشند، می‌توانند با مراجعه به اداره‌ی آموزش و پرورش ناحیه یا منطقه‌ی خود برای دریافت فیش حقوقی اقدام کنند.

نحوه ورود به سامانه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

پیش از اینکه امکان دریافت فیش حقوقی فرهنگیان از طریق سامانه my.medu.ir فراهم شود، این افراد باید از طریق سامانه‌ی fish.medu.ir فیش حقوق دریافتی خود را به‌صورت غیرحضوری دریافت می‌کردند؛

حالا اما با استفاده از پنجره‌ی واحد خدمات الکترونیک آموزش و پرورش، سامانه‌ی دریافت فیش حقوقی فرهنگیان تغییر کرده و نحوه‌ی ورود به این سامانه برای دریافت فیش و سایر خدمات متفاوت با سامانه‌ی قبلی است.

فرهنگیانی که قصد دریافت فیش حقوقی خود را دارند باید نشانی پنجره‌ی واحد خدمات الکترونیک آموزش و پروش یعنی www.my.medu.ir را در مرورگر خود وارد و جست‌وجو کنند. پس از رسیدن به صفحه‌ی ورود به سامانه لازم است ابتدا نقش خود را با انتخاب گزینه‌ی «فرهنگی» وارد کنند.

در کادر بعدی لازم است کد ملی فرد و در کادر زیرین آن گذرواژه نوشته شود. در ادامه و پس از وارد کردن کد امنیتی نمایش‌داده‌شده در کادر مربوطه کافی است روی گزینه‌ی «ورود» کلیک شود تا کاربر بتواند وارد سامانه و حساب کاربری خود شود.

سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

سامانه فیش حقوقی فرهنگیان

نحوه دریافت فیش حقوقی فرهنگیان

فرهنگیان پس از ورود به سامانه‌ی my.medu انواع خدماتی را که این سامانه به‌صورت آنلاین به آن‌ها ارائه می‌کند، مشاهده می‌کنند. خلاصه‌ی سوابق کاری فرهنگیان، رتبه‌بندی و ارزشیابی معلمان، درخواست صدور کارت پرسنلی، گواهی کسر از حقوق، نقل و انتقالات فرهنگیان و دریافت حکم کارگزینی؛ همگی جزو خدمات این سامانه هستند که فرهنگیان با انتخاب هر یک از آن‌ها می‌توانند از خدمات ارائه‌شده استفاده کنند.

دریافت فیش حقوقی هم یکی از گزینه‌هایی محسوب می‌شود که در میان خدمات مختلف این سامانه به فرهنگیان ارائه و نمایش داده شده است. فرهنگیان و معلمان باید روی گزینه‌ی دریافت فیش حقوقی کلیک کنند تا به صفحه‌ی بعد هدایت شوند و بتوانند فیش حقوقی ماهانه‌ی خود را مشاهده و دریافت کنند.

دریافت فیش حقوقی با موبایل

افراد برای دریافت فیش حقوقی خود در ابتدای هر ماه می توانند به راحتی با موبایل اقدام نمایند. این امر با دانلود و نصب نرم افزار فیش حقوقی هریک از سازمان های مختلف که هر شخص از آن ارگان حقوق دریافت می کند عملی خواهد شد. افراد می توانند با نصب برنامه مورد نظر خود بدون مراجعه حضوری فیش حقوقی خود را مشاهده کنند.

هر سازمانی که در کشور زیر نظر وزارت کار، گارگران خود را که مشمول قانون کار می شوند را بیمه کرده است دیگر آنان پس از بازه زمانی که می بایست سپری شود مستمری بگیر می شوند و پس از دریافت حقوق مستمری خود در ابتدای هر ماه نیازمند این هستند که بتوانند ریز دستمزد و کسورات دریافتی فیش حقوقی خود در همان ماه را مشاهده نمایند.

بیمه شدگان دیگر در محیط کاری به صورت فیزیکی و غیر حضوری قرار داد کاری ندارند و با کارفرما نیز در ارتباط نیستند و ارگانی که در آن قبلا مشغول به کار بوده اند نمی تواند برای آنان فیش حقوقی صادر و در اختیار مستمری بگیران قرار دهد. از این رو افراد می توانند با دانلود و نصب اپلیکیشن های موجود که سازمان های مختلف در اختیار کاربران خود قرار داده اند این امر را امکان پذیر کرده و می توانند فیش حقوقی خود را با موبایل مشاهده کنند.

مستمری بگیران با استفاده از نرم افزار دریافت فیش حقوقی مرتبط با سازمانی که از آن حکم بازنشستگی خود را دریافت کرده اند فیش حقوقی خود را با موبایل مشاهده نمایند. کاربران با مطالعه این مطلب در اندیشه قرن می توانند از نحوه دریافت فیش حقوقی با موبایل برای کاربران صندوق کشوری، بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و سازمان نیروهای مسلح مطلع شوند.

نحوه مشاهده فیش حقوقی سازمان تامین اجتماعی با موبایل

پس از نصب نرم افزار فیش حقوقی تامین اجتماعی، صفحه ذیل برای افراد به نمایش در می آید.

افراد می بایست در این صفحه گزینه مستمری بگیر انتخاب و با وارد نمودن کد ملی و شماره مستمری در این صفحه می توانند فیش حقوقی تامین اجتماعی خود را مشاهده نمایند.

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط