۱۵:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۳/۲۹

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی ۱۴۰۳| ساده ترین راه دانلود فیش حقوقی با موبایل + فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت

در این گزارش به نحوه دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی با استفاده از ویدئوی آموزشی پرداخته ایم که در پایان بازنشستگان عزیز قادر باشند ساده ترین راه دانلود فیش حقوقی با موبایل را بیاموزند.

فیش حقوقی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی؛ از جمله مواردیست که بدون شک همه بازنشستگان به دریافت آن با ساده ترین راه نیاز دارند. از این رو در اندیشه قرن علاوه بر لینک مستقیمی که برای دریافت فیش حقوقی بازنشستگان تامین اجتماعی از طریق کد ملی آورده ایم به توضیحاتی در این باره پرداخته ایم و ساده ترین راه دانلود فیش حقوقی با موبایل را شرح داده ایم که در ادامه نیز توضیحات جامعی از فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت بیان شده است.

یکی از مهم ترین خدماتی که سازمان تامین اجتماعی به بیمه شدگان پس از رسیدن به سن بازنشستگی در سال ۱۴۰۳ ارائه می نماید، پرداخت مستمری بازنشستگی است. بازنشستگان محترم برای دریافت فیش حقوقی مستمری ۱۴۰۳ خود می بایست ابتدا اقدام به ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی نموده و سپس از طریق صفحه کاربری خود در همان سامانه فیش حقوقی مستمری خود را دریافت نمایند.

 

سوالی که در اینجا مطرح می شود آن است که بازنشستگان و مستمری بگیران ۱۴۰۳ از چه طریقی می توانند فیش حقوقی خود را دریافت و مشاهده نمایند؟ از آنجا که این روزها اکثر خدمات به صورت الکترونیکی صورت می گیرد، سازمان تامین اجتماعی امکان مشاهده و دریافت فیش حقوقی را برای مستمری بگیران به صورت اینترنتی و بدون نیاز به مراجعه حضوری فراهم آورده است. در ادامه به توضیحات کاملی در خصوص فیش حقوقی مستمری بگیران و بازنشستگان پرداخته شده است.

فیش حقوقی مستمری بگیران و زمان دریافت آن

براساس قانون تامین اجتماعی : “بازنشستگی یعنی عدم اشتغال بیمه شده به کار به سبب رسیدن به سن بازنشستگی در این قانون .” همانطور که مشتریان سازمان تامین اجتماعی می دانند پس از آنکه بیمه شدگان تامین اجتماعی به سن یا به شرایط لازم برای بازنشستگی که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت می رسند، مستمری بازنشستگی دریافت می نمایند.

در واقع به بیان ساده تر حق بیمه های کسر شده از حقوق در طول سال های اشتغال افراد پس از دوران بازنشستگی به صورت مستمری ماهانه به آن ها بازگردانده می شود. براساس قانون تامین اجتماعی برای رسیدن و احراز بازنشستگی و دریافت حکم بازنشستگی دو نکته بسیار مهم مد نظر قرار می گیرد :

 

۱- رسیدن به سن مقرر در قانون که بر اساس قانون کشور ما شصت سال برای مردان و پنجاه و پنج سال برای زنان می باشد.

۲- داشتن سنوات پرداخت حق بیمه ماهانه به میزان مشخص شده در قانون.

البته این قانون استثنائاتی نیز در رابطه با دریافت حکم بازنشستگان تامین اجتماعی، دارد از جمله آنکه اگر کسی سی سال تمام سابقه پرداخت حق بیمه تامین اجتماعی داشته باشد در حالتی که سن مردان به پنجاه سالگی و سن زنان به چهل و پنج سالگی رسیده باشد، می توانند تقاضای بازنشستگی نمایند. همچنین کسانی که دارای ۳۵ سال سابقه پرداخت حق بیمه باشند، می توانند بدون داشتن شرایط سنی بازنشست شوند.

 

مستمری بازنشستگی ۱۴۰۳ ، از زمانی محاسبه و پرداخت خواهد شد که سازمان تامین اجتماعی، ترک کار بیمه شدگان را به کارفرمای ایشان اعلام نماید. لازم به ذکر است که در مورد کسانی که کارفرما ندارند و در خصوص مشاغل آزاد یا بیمه شدگان اختیاری، مستمری بازنشستگی از زمانی پرداخت خواهد شد که بازنشستگی مورد تایید شعبه بیمه تامین اجتماعی قرار گیرد.

پس از شروع پرداخت مستمری ۱۴۰۳، بازنشستگان می توانند فیش حقوقی خود را بر روی سامانه تامین اجتماعی مشاهده نمایند. پیش شرط مشاهده و دریافت فیش حقوقی مستمری بگیران، ثبت نام در سامانه تامین اجتماعی می باشد. کاربران با مطالعه مقاله ذیل می توانند از نحوه ثبت نام در این سامانه اطلاع پیدا کنند.

دریافت فیش حقوقی بازنشستگان با کد ملی ۱۴۰۳

افراد پس از آنکه از سازمان یا شرکتی بازنشسته شوند ابتدایی ترین چیزی که هر ماه به آن نیاز پیدا می کنند ریز دستمزد و کسورات و جدول حقوق دریافتی و در اصطلاح همان فیش حقوق بازنشستگی می باشد.

 

به دلیل اینکه دیگر در شرکت یا نهاد خاصی استخدام نمی باشند آن شرکت نمی تواند برای بازنشستگان فیش حقوقی صادرنماید و تنها از آن مرجعی که حقوق دریافت می کنند فیش حقوقی ۱۴۰۳ خود را از طریق آن سازمان مشاهده و دریافت نمایند. بازنشستگانی که تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی می باشند می توانند به راحتی با استفاده از کد ملی خود از همان سازمان تامین اجتماعی فیش حقوقی خود را مشاهده و دریافت نمایند.

ساده ترین راه دانلود فیش حقوقی با موبایل

افراد برای دریافت فیش حقوقی خود در ابتدای هر ماه می توانند به راحتی با موبایل اقدام نمایند. این امر با دانلود و نصب نرم افزار فیش حقوقی هریک از سازمان های مختلف که هر شخص از آن ارگان حقوق دریافت می کند عملی خواهد شد. افراد می توانند با نصب برنامه مورد نظر خود بدون مراجعه حضوری فیش حقوقی خود را مشاهده کنند.

هر سازمانی که در کشور زیر نظر وزارت کار، گارگران خود را که مشمول قانون کار می شوند را بیمه کرده است دیگر آنان پس از بازه زمانی که می بایست سپری شود مستمری بگیر می شوند و پس از دریافت حقوق مستمری خود در ابتدای هر ماه نیازمند این هستند که بتوانند ریز دستمزد و کسورات دریافتی فیش حقوقی خود در همان ماه را مشاهده نمایند.

بیمه شدگان دیگر در محیط کاری به صورت فیزیکی و غیر حضوری قرار داد کاری ندارند و با کارفرما نیز در ارتباط نیستند و ارگانی که در آن قبلا مشغول به کار بوده اند نمی تواند برای آنان فیش حقوقی صادر و در اختیار مستمری بگیران قرار دهد. از این رو افراد می توانند با دانلود و نصب اپلیکیشن های موجود که سازمان های مختلف در اختیار کاربران خود قرار داده اند این امر را امکان پذیر کرده و می توانند فیش حقوقی خود را با موبایل مشاهده کنند.

مستمری بگیران با استفاده از نرم افزار دریافت فیش حقوقی مرتبط با سازمانی که از آن حکم بازنشستگی خود را دریافت کرده اند فیش حقوقی خود را با موبایل مشاهده نمایند. کاربران با مطالعه مقاله ذیل می توانند از نحوه دریافت فیش حقوقی با موبایل برای کاربران صندوق کشوری، بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی و سازمان نیروهای مسلح مطلع شوند.

فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت

در راستای تحقق دولت الکترونیک و پیش رفتن با تکنولوژی روز دنیا، دولت ها باید به این فکر باشند که تا حد ممکن خدمات مورد انتظار مردم را به صورت اینترنتی ارائه نمایند.

ورود به سامانه سما شرکت نفت

ورود به سامانه سما شرکت نفت

سامانه سما نفت یکی از مهم ترین طرح هایی است که در همین راستا طراحی و راه اندازی شده است. سامانه سما نفت sama.oipf.ir برای آسان سازی و سرعت بیشتر در ارائه خدمات به بازنشستگان، شاغلان، کارکنان صندوق ها و بخش های مربوط به آن ها ایجاد شده است.

از طریق این سامانه، اقشار ذکر شده می توانند به صورت اینترنتی نسبت به ثبت و پیگیری درخواست هایی مانند دریافت گواهی کسر از حقوق، مشاهده فیش حقوقی، صدور کارت شناسایی و… اقدام نمایند. در اندیشه قرن ضمن معرفی سامانه سما نفت، به شرح راهنمای نحوه ورود، مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت ۱۴۰۳، اعلام فوتی و بازیابی رمز عبور در این سامانه پرداخته شده است.

سیستم های مجتمع اطلاعاتی یا به اختصار سما، سامانه ای است که به عنوان یک سیستم زیر نظارت واحد فناوری اطلاعات و ارتباطات صندوق ها فعالیت کرده تا بتواند روند ثبت، پیگیری و دریافت خدمات را برای بازنشستگان گرامی تسهیل نماید. در یک جمله می توان رسالت این سامانه را ثبت و پپگیری خدمات دفاتر پیشخوان صندوق ها به شکل اینترنتی و از طریق سامانه سما نفت sama.oipf.ir نام برد.

لازم به ذکر است که سامانه سما نفت ویژه بازنشستگان و بازماندگان شرکت نفت بوده و بقیه کارکنان و بازنشستگان، سامانه سما مختص خود را دارند.

سامانه سما نفت ۱۴۰۳ ارائه دهنده خدمات گسترده ای می باشد. گوشه ای از مهم ترین خدمات ارائه شده توسط این سامانه عبارتند از:

ثبت درخواست وام اضطراری بازنشستگان

تغییر حساب بانکی

گواهی کسر از حقوق

دریافت فیش حقوقی

صدور کارت شناسایی

دریافت کمک های بلاعوض

پاداش علمی تحصیلی

شرکت در اردوی ایثارگران

بهره مندی از زائرسرا

درخواست پاداش ورزشی

دریافت کد مددکاری

عضویت و انصراف عضویت در باشگاه و …

تمامی این خدمات در کنار طیف وسیعی از خدمات دیگر به صورت تماما اینترنتی در سامانه سما نفت sama.oipf.ir ارائه شده که متقاضیان می توانند با مراجعه به سایت آن و ورود به پنل شخصی خود از آن ها بهره مند گردند. نام کاربری و رمز عبور پیش فرض بازنشستگان و بازماندگان در این سامانه عبارتند از:

عنوان نام کاربری رمز عبور
بازنشستگان شماره پرسنلی ۱۲۳۴۵۶
بازماندگان شماره ملی ۱۲۳۴۵۶

مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت از سامانه سما ۱۴۰۳

به منظور مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت ۱۴۰۳، لازم است که به سامانه فیش حقوقی شرکت نفت مراجعه کرده و با وارد کردن مشخصات خود مانند نام کاربری، رز عبور و… به پنل شخصی خود وارد شده و پس از انتخاب تاریخ مورد نظر، فیش مربوطه را مشاهده نمایید.

در ادامه راهنمای نحوه مشاهده این فیش ارائه شده است.

در ابتدا در مرورگر سیستم و یا گوشی خود آدرس sama.oipf.ir را جستجو کرده تا به صفحه اصلی سامانه سما نفت هدایت شوید.

حال به منظور مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان شرکت نفت از سامانه سما لازم است که مطابق تصویر زیر بر روی گزینه ورود به سیستم کلیک نمایید.

در مرحله بعد لازم است که در قسمت های مورد نظر، نام کاربری و رمز عبور خود را وارد کرده و بر روی گزینه ورود کلیک نمایید.

حال که به پنل شخصی خود در سامانه وارد شده اید، از قسمت پیشخوان بر روی گزینه فیش حقوقی کلیک نمایید.

در این قسمت لازم است که سال و ماه تاریخ فیش حقوقی مورد نظر خود را به شکل عددی در قسمت های نشان داده شده وارد کرده و در نهایت بر روی گزینه مشاهده فیش حقوقی کلیک نمایید.

بدین ترتیب فرآیند مشاهده فیش حقوقی بازنشستگان در سامانه سما sama.oipf.ir به پایان رسیده و می توانید آن را بررسی نمایید.

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط