۲۱:۵۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۰

داستان جدید تیم ملی و امیر قلعه‌ نویی؛ ناموفق در شعار جوانگرایی/ اضافه شدن غیرمنتظره ۱۰ بازیکن به ترکیب تیم!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن ؛تیم ملی ایران در حالی مقابل تیم ملی بلغارستان به میدان رفت که این مسابقه، ششمین تجربه سرمربیگری امیر قلعه‌نویی در بازگشت دوباره‌اش به نیمکت تیم ملی بود. قلعه‌نویی بعد از شکست دادن تیم‌های ملی کنیا، ...

داستان جدید تیم ملی و امیر قلعه‌ نویی؛ ناموفق در شعار جوانگرایی/ اضافه شدن غیرمنتظره ۱۰ بازیکن به ترکیب تیم!

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن ؛تیم ملی ایران در حالی مقابل تیم ملی بلغارستان به میدان رفت که این مسابقه، ششمین تجربه سرمربیگری امیر قلعه‌نویی در بازگشت دوباره‌اش به نیمکت تیم ملی بود. قلعه‌نویی بعد از شکست دادن تیم‌های ملی کنیا، افغانستان، قرقیزستان و ازبکستان و کسب تساوی مقابل روسیه به دنبال آن بود تا بتواند روند شکست‌ناپذیری‌اش را حفظ کند و برابر حریف کم‌نام‌ونشان اروپایی به پیروزی برسد که این اتفاق رخ داد و با گلزنی محمد محبی، برد نصیب ملی‌پوشان فوتبال ایران شد.

قلعه‌نویی در مسابقه سه‌شنبه (۲۱ شهریورماه) این فرصت را دارد تا رکورد خود را روی نیمکت تیم ملی بهبود بخشد؛ به‌طوری‌که شاگردان او باید مقابل تیم ملی آنگولا صف‌آرایی کنند که با توجه به سطح فنی این تیم، انتظار می‌رود که یوزهای ایرانی بتوانند عملکرد موفقی را از خود برابر حریف آفریقایی به جای بگذارند و رسیدن به ششمین پیروزی در دوره جدید حضور امیر قلعه‌نویی روی نیمکت تیم ملی دور از ذهن نیست. در کنار شکست‌ناپذیری قلعه‌نویی در دوره جدید سرمربیگری‌اش در تیم ملی، او توانسته رکوردی جالب‌توجه را هم از خود به جای بگذارد.

امیر قلعه‌نویی هر چند در تحقق شعار جوان‌گرایی ناموفق بوده و حتی میانگین سنی تیم ملی ایران افزایش هم پیدا کرده اما اتفاق ویژه رخ داده در دوره جدید سرمربیگری قلعه‌نویی در تیم ملی، حضور بازیکنان جدید است؛ به‌طوری‌که در بازه زمانی ۶ ماهه اخیر، ۱۰ بازیکن توانسته‌اند برای اولین‌بار فرصت بازی برای تیم ملی ایران را به‌دست آورند که رکوردی جالب‌توجه است و این احتمال وجود دارد که در دیدار مقابل آنگولا به شمار این بازیکنان افزوده شود.

رونمایی از مغانلو، زکی‌پور و اسدی در گام نخست

تیم ملی ایران در اولین تجربه سرمربیگری امیر قلعه‌نویی در بازگشت دوباره‌اش به نیمکت ملی مقابل تیم ملی روسیه قرار گرفت. در این بازی تدارکاتی، شهریار مغانلو اولین بازی ملی خود را در حالی انجام داد که در ترکیب اولیه حضور داشت. همچنین میلاد زکی‌پور هم به عنوان یار جانشین به ترکیب تیم ملی اضافه شد تا ۲ مهره کلیدی سپاهان بتوانند نخستین بازی ملی خود را تجربه کنند. رضا اسدی که در آن مقطع بازیکن تیم تراکتور بود و این روزها در تیم سپاهان فعالیت دارد هم به عنوان یار جانشین به ترکیب تیم ملی اضافه شد تا بتواند اولین بازی ملی خود را انجام بدهد.

سهرابیان و اولین بازی ملی

آرمین سهرابیان که در دوره سرمربیگری کارلوس کی‌روش هم به تیم ملی دعوت می‌شد، هیچ‌گاه فرصت بازی در عرصه ملی را به‌دست نمی‌آورد تا اینکه سرانجام این طلسم در مصاف دوستانه مقابل تیم ملی کنیا شکسته شد و او موفق شد نخستین بازی خود با پیراهن تیم ملی فوتبال ایران را انجام بدهد تا شمار بازیکنانی که در دوره جدید سرمربیگری امیر قلعه‌نویی، اولین بازی ملی‌شان را انجام داده‌اند به عدد ۴ برسد.

تورنمنت کافا و رونمایی از ۵ ملی‌پوش تازه‌وارد!

حسین پورحمیدی در مصاف تیم‌های ملی ایران و افغانستان، تجربه انجام اولین بازی ملی خود را به عنوان یار جانشین به‌دست آورد. همچنین سعید مهری هافبک باتجربه استقلال هم دیگر بازیکنی بود که در دوئل با افغانستان، نخستین بازی ملی‌اش را انجام داد. در دوئل با قرقیزستان هم نوبت به محمد کریمی، علیرضا علیزاده و شهاب زاهدی رسید تا اولین بازی ملی خود را انجام بدهند و با این اوصاف ۵ بازیکن در رقابت‌های کافا ۲۰۲۳ توانستند نخستین بازی ملی‌شان را تجربه کنند.

دانشگر، دهمین ملی‌پوش تازه‌وارد فوتبال ایران

تیم ملی فوتبال ایران در آخرین بازی دوستانه خود به مصاف تیم ملی بلغارستان رفت که شاگردان امیر قلعه‌نویی در حالی توانستند در این بازی به پیروزی برسند که محمد دانشگر در واپسین ثانیه‌ها به ترکیب تیم ملی اضافه شد و حتی کارت زرد هم دریافت کرد. جالب آنکه تا پیش از دوئل با بلغارستان، دانشگر تجربه بازی ملی نداشت و حالا او دهمین بازیکن در دوره جدید سرمربیگری امیر قلعه‌نویی است که نخستین بازی ملی خود را تجربه می‌کند.

مطالب مرتبط