۰۶:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۴

حقوق کارگران | وزیر کار با این خبر کارگران را خوشحال کرد | کی منتظر افزایش حقوق کارگران باشیم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ با افزایش ۲۷ درصدی همراه شد که در وهله نخست باعث خوشحالی کارگران شد اما تورم بالایی که در ماه های نخست سال به وجود آمد اثر افزایش حقوق را خنثی کرد. حقوق کارگران در ایران توس...

حقوق کارگران | وزیر کار با این خبر کارگران را خوشحال کرد | کی منتظر افزایش حقوق کارگران باشیم؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ حقوق کارگران در سال ۱۴۰۲ با افزایش ۲۷ درصدی همراه شد که در وهله نخست باعث خوشحالی کارگران شد اما تورم بالایی که در ماه های نخست سال به وجود آمد اثر افزایش حقوق را خنثی کرد. حقوق کارگران در ایران توسط شورای عالی کار و پس از تصویب رقم پیشنهادی دولت مشخص می‌شود. در طول سال بحث های زیادی در خصوص افزایش مجدد حقوق کارگران مطرح شده است. در برهه ای خبر افزایش دوباره حقوق کارگران جدی شد و کارگران امیدوار شدند اما با شروع پاییز این امیدواری ها کمرنگ شد. کارگران امیدوارند اگر حقوق کارگران در سال جاری اضافه نمی شود حداقل در شروع سال آینده با افزایش قابل توجهی همراه شود.

نشست‌های شورای عالی کار با حضور نمایندگان کارگران، کارفرمایان و دولت هر ماه برگزار می‌شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید بر این که همواره مدافع حقوق کارگران هستم، گفت: تا پای جان بر سر دفاع از حقوق کارگران ایستاده‌ام.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این نشست تکلیف نمایندگان کارگری و کارفرمایی را دفاع از حقوق کارگران و کارفرمایان با رعایت مصالح عمومی جامعه عنوان کرد و گفت: دولت در این مسیر به این اقشار کمک می‌کند.

مرتضوی تاکید کرد: چنانچه دولت در مورد افزایش حقوق کارمندان تجدیدنظری انجام دهد، برای افزایش حقوق کارگران نیز نشست برگزار می‌کنیم و بررسی‌های لازم را انجام می‌دهیم.

مرتضوی از نمایندگان کارگری و کارفرمایی خواست با آرامش و با رعایت حق کارگران دستمزد کارگری سال ۱۴۰۳ و مزد منطقه‌ای را بررسی و تعیین کنند.

وی، دستور نشست بعدی شورای عالی کار را «بررسی راهکارهای مختلف تامین مسکن کارگران» و «موضوعات مرتبط با سازمان تامین اجتماعی در رابطه با کارگران» عنوان کرد.

وزیرتعاون، کارورفاه اجتماعی بر ضرورت استفاده از ظرفیت‌های تعاونی و مسکن کارگران تاکید کرد.

رعیتی فرد درادامه این نشست با تاکید براین که نگاه دولت سیزدهم حمایت همه جانبه از اقشار ضعیف است، خاطرنشان کرد: در تعیین دستمزد کارگران نیز این نگاه را مدنظر قرار داده‌ایم تا مشکلات کاهش پیدا کند.

بازنگری نحوه تشکیل و فعالیت دفاتر مشاوره فنی طبقه‌بندی مشاغل کارگری در این نشست به تصویب رسید. چگونگی کمک به اقشار ضعیف جامعه و راه‌های کمک به جامعه کارگری نیزدرسیصد و بیستمین نشست شورای عالی کاربررسی شد و نمایندگان جامعه کارگری و کارفرمایی پیشنهاد و نظرهای خود را در این زمینه مطرح کردند./ خبرملت

 

مطالب مرتبط