۰۹:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۲۷

جدول واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اردیبهشت ۱۴۰۳ بر اساس حروف الفبا | جزئیات حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

جدول تاریخ واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اردیبهشت ۱۴۰۳ را در این مطلب مشاهده می کنید.

حقوق بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،جدول واریز حقوق بازنشستگان به شدت اهمیت دارد چرا که با مشاهده آن اطلاعات زیادی به دست افراد میرسد. در این خبر ما به جدول واریز حقوق بازنشستگان پرداخته ایم تا به همه سوالات بزرگواران پاسخ داده شود. جدول واریز حقوق بازنشستگان طبق گفته ها به ترتیب حروف الفبابه حساب افراد ریخته میشود. برای با خبر شدن از جزئیات بیشتر اندیشه معاصر را تا انتها دنبال کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

جدول واریز حقوق بازنشستگان

طبق مصوبه هیات وزیران، ۳۵درصد به حقوق حداقل‌بگیران بازنشستگان تامین اجتماعی اضافه شد که این افزایش از اول فروردین امسال اعمال می‌شود. بخش دیگری از بازنشستگان نیز سایر سطوح درآمدی هستند که افزایش حقوق این افراد ۲۲ درصد + ۶۹۰هزار تومان است؛ این رقم نیز اعمال و با حقوق اردیبهشت پرداخت خواهد شد. و جدول واریز حقوق بازنشستگان به ترتیب زیر است /اینتیتر

جدول واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اردیبهشت 1403 بر اساس حروف الفبا | جزئیات حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

جدول واریز حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی اردیبهشت ۱۴۰۳ بر اساس حروف الفبا | جزئیات حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

حقوق اردیبهشت بازنشستگان با تغییر بزرگ واریز شد

پرداخت مستمری اردیبهشت بازنشستگان تامین اجتماعی از بیستم آغاز شده است.

پرداخت مستمری اردیبهشت بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی از بیستم به ترتیب حروف الفبا آغاز شده است

معوقات فروردین نیز بنابر گفته مدیر عامل سازمان تأمین اجتماعی، در خردادماه پرداخت خواهد شد. /منیبان

 

جزئیات حقوق مستمری‌بگیران تامین اجتماعی

در این بخشنامه کمک‌های جنبی قابل پرداخت به مستمری‌بگیران تأمین‌اجتماعی شامل حق سنوات، کمک هزینه عائله‌مندی، کمک هزینه اولاد و کمک هزینه همسر متکفل فرزند، کمک هزینه مسکن و کمک به تأمین معیشت مستمری‌بگیران تعیین شده است.

براساس این بخشنامه، حق سنوات مازاد بر ۲۰ سال سابقه پرداخت حق بیمه بازنشستگان و مستمری‌بگیران (سوابق اصلی و ارفاقی) در سال ۱۴۰۳ به میزان ۵۰۰ تومان به ازای هر سال سابقه مازاد بر ۲۰ سال افزایش پیدا می‌کند.

طبق اعلام روابط‌عمومی سازمان تأمین‌اجتماعی، میزان کمک‌هزینه عائله‌مندی مستمری‌بگیران دارای حداکثر ۲ فرزند یک میلیون و ۴۴۱ هزار تومان، مبلغ کمک هزینه عائله‌مندی مستمری‌بگیران دارای ۳ فرزند و بیشتر یک میلیون و ۸۵۰ هزار و ۵۳۳ تومان، میزان کمک هزینه اولاد تا ۲ فرزند ۸۵۹ هزار و ۵۶۲ تومان و برای فرزند سوم و بیشتر یک میلیون و ۱۱۷ هزار و ۴۳۰ تومان، مبلغ کمک هزینه همسر متکفل فرزند پرونده‌های بازماندگان دارای حداکثر ۲ فرزند یک میلیون و ۴۰۰ هزار و ۴۱۰ تومان و مبلغ کمک هزینه همسر متکفل فرزند پرونده‌های بازماندگان دارای ۳ فرزند و بیشتر یک میلیون و ۸۲۰ هزار و ۵۳۳ تومان تعیین شده است.

میزان کمک‌هزینه مسکن قابل پرداخت به مستمری‌بگیران نیز به ازای هر پرونده مستمری بازنشستگی، ازکارافتادگی کلی و بازماندگان ۲۷۰ هزار تومان و میزان ریالی کمک به تأمین معیشت مستمری‌بگیران نیز به ازای هر پرونده مبلغ ۴۰۰ هزار تومان تعیین شده است.

حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تأمین‌اجتماعی در ماه اردیبهشت از چند روز پیش آغاز شده و حقوق این ماه آنها بر مبنای افزایش‌های سال جدید (افزایش ۳۵ درصدی) در حال پرداخت است.

پیش‌تر میرهاشم موسوی، مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اظهار کرده بود که معوقه حقوق فروردین ۱۴۰۳ بازنشستگان و مستمری‌بگیران در ماه خرداد پرداخت خواهد شد.

حقوق بازنشستگان و مستمری‌بگیران تامین اجتماعی سال گذشته ۲۷ درصد افزایش یافته بود. /اکوایران

فوری؛ زمان اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان مشخص شد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جامعه کارگری ما پایدار و تعدیل نیروی کار کاهش پیدا کرده و شاهد آن هم این است که مستمری‌بگیران بیمه بیکاری رو به کاهش است و نرخ اشتغال در کشور افزایش و بیکاری کاهش پیدا کرده است. همچنین قرارگاه مسکن هم در ستاد وزارت‌خانه راه‌اندازی کردیم و مقرر شد بانک رفاه کارگران هم به عنوان متولی ان‌شاالله منابع مورد نیاز مسکن کارگری را متقبل شود و تامین کند.

صولت مرتضوی درباره منتفی شدن افزایش حق مسکن کارگران در سال جاری گفت: ما حداقل حقوق و دستمزد کارگران را ۳۵ درصد افزایش دادیم. نمایندگان کارگران و کارفرمایان به اتفاق نظرشان این بود که آیتم‌های اصلی افزایش پیدا کند، شورای عالی کار هم پیشنهاد دیگری در این حوزه نداشتند./دنیای اقتصاد

پرداخت حقوق بازنشتگان از محل یک درصد افزایش مالیات

منظور خاطرنشان کرد: موضوع متناسب سازی حقوق، برای همه بازنشستگان است. دولت در لایحه بودجه سال گذشته این پیش‌بینی را داشت که منابع همسان‌سازی حقوق بازنشستگان تامین شود. با این حال آنهایی که از صندوق وابسته به دولت مستمری خود را دریافت می‌کنند، طبیعتا از سوی دولت تامین مالی می‌شوند.

وی ادامه داد: منابع افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده به همسان‌سازی حقوق بازنشستگان اختصاص خواهد یافت که برآورد می‌شود حدود ۵۰ همت (هزار میلیارد تومان) باشد که در گام اول بنای ما بر این است تا حدود ۴۰ درصد از همسان‌سازی انجام شود است و به محض اینکه قانون بودجه در اواخر اردیبهشت ماه ابلاغ شود، احکام آن از خرداد ماه صادر و اجرای آن از ابتدای سال محاسبه می‌شود. /ایسنا

متن مصوبه افزایش حقوق بازنشستگان تأمین اجتماعی

هیئت وزیران در جلسه ۱۴۰۳/۲/۱۲ به پیشنهاد شماره ۱۷۸۴۷ مورخ ۱۴۰۳/۲/۸ وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و به استناد ماده (۹۶) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴ تصویب کرد:

از تاریخ ۱۴۰۳/۱/۱ کلیه مستمری‌های بازنشستگی، از کار افتادگی و مجموع مستمری‌های بازماندگان مشمول قانون تأمین اجتماعی که تا پایان سال ۱۴۰۲ برقرار شده است، برای دریافت‌کنندگان حداقل مستمری موضوع مواد (۹۶) و (۱۱۱) قانون تأمین اجتماعی مصوب ۱۳۵۴، به میزان سی و پنج درصد (۳۵%) افزایش می‌یابد به نحوی که مجموع دریافتی مستمری‌بگیران با احتساب افزایش مذکور و کمک هزینه‌های جنبی عائله‌مندی، اولاد، تأمین معیشت و مسکن کمتر از یکصد میلیون و نهصد و شصت و یک‌هزار و پانصد و شصت (۹۶۱،۵۶۰، ۱۰۰) ریال نباشد.

همچنین مستمری مشمولین از کارافتادگی جزئی و سایر افرادی که مستمری آنان به نسبت سنوات پرداخت حق بیمه برقرار شده به میزان سی و پنج درصد (۳۵%) افزایش یافته و به نسبت از مزایای جنبی مذکور برخوردار خواهند شد. مستمری دریافت‌کنندگان بالاتر از حداقل به میزان بیست و دو درصد (۲۲%) مستمری آنان در پایان اسفندماه ۱۴۰۲ به علاوه مبلغ ثابت شش میلیون و نهصد هزار و هفتصد و هشتاد (۷۸۰، ۶،۹۰۰) ریال افزایش می‌یابد.

۲- کمک هزینه عائله‌مندی و اولاد کلیه مستمری‌بگیران واجد شرایط همانند بازنشستگان دستگاه‌های اجرایی وفق بند (۴) ماده (۶۸) قانون مدیریت خدمات کشوری افزایش می‌یابد./سایت دولت

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط