۱۲:۰۳ - ۱۴۰۲/۱۱/۱۵

تاثیر روزانه ۱۰۰۰۰ قدم روی سلامتی انسان

اغلب به ما می گویند که 10000 قدم استاندارد طلایی برای حفظ سلامتی است. اما این عدد واقعاً از کجا می آید و آیا دقیق است؟

تاثیر روزانه ۱۰۰۰۰ قدم روی سلامتی انسان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل اندیشه معاصر؛ لیندسی باتمز، خواننده فیزیولوژی ورزش و سلامت در دانشگاه هرتفوردشایر در بریتانیا، گفت: «افزایش فعالیت بدنی مانند تعداد قدم‌های شما از طریق پیاده‌روی به بهبود تناسب اندام قلبی عروقی، مدیریت وزن، بهبود خلق و خو، خواب بهتر و بهبود عملکرد شناختی کمک می‌کند. به نیوزویک گفت . “پیاده روی می تواند خطر ابتلا به بیماری های مزمن مانند زوال عقل و برخی سرطان ها را کاهش دهد. در برخی موارد، به بهبود شرایط سلامتی مانند دیابت نوع ۲ کمک می کند.

مزایای کلیدی پیاده روی و قدم زدن

ورزش از هر نوع که باشد نیز می تواند از سیستم ایمنی بدن ما حمایت کند و سلامت روان ما را تقویت کند. اما مزایای کلیدی پیاده روی سادگی، در دسترس بودن و تطبیق پذیری آن است که آن را به یک ورزش کاربردی و مفید برای هر سنی تبدیل می کند.

شایان ذکر است، مطالعه ای که سال گذشته در مجله اروپایی قلب و عروق منتشر شد نشان داد که حداقل ۳۹۶۷ قدم پیاده روی در روز خطر مرگ به هر دلیلی را کاهش می دهد، در حالی که پیاده روی ۲۳۳۷ قدم در روز خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی عروقی را کاهش می دهد . مطالعه دیگری در سال ۲۰۱۹ که در مجله JAMA Neurology منتشر شد ، نشان داد که در مجموع حدود ۸۹۰۰ گام در روز به نظر می رسد نرخ زوال شناختی و کاهش حجم مغز را در افرادی که در معرض خطر قرار دارند، کاهش می دهد.

دویدن روی تردمیل

۱۰۰۰۰ قدم در روز اغلب به عنوان استاندارد طلایی برای سلامتی بهتر تعیین می شود. اما علم چه می گوید؟

اما آیا واقعاً برای دیدن این مزایا باید ۱۰۰۰۰ قدم در روز راه برویم؟

Bottoms گفت: “به نظر می رسد هدف ۱۰۰۰۰ قدم در روز از یک گام شمار تجاری که در سال ۱۹۶۵ توسط Yamasa Clock در ژاپن فروخته شد، حاصل شده است.” این دستگاه «Manpo-kei» نام داشت که به معنی «متر ۱۰۰۰۰ قدم» است. این یک ابزار بازاریابی برای دستگاه بود و به نظر می رسید که در سراسر جهان به عنوان هدف گام روزانه باقی مانده است.”

در واقع، برخی افراد به فواید پیاده روی ۲۰۰۰۰ قدم در روز سوگند یاد می کنند ! اما آیا این واقعا ضروری است؟ Bottoms گفت: “برای افراد خوب است که زمان نشستن، فعال بودن و غیره را کنار بگذارند، بنابراین من ۲۰ هزار قدم در روز را ناامید نمی کنم.” “اما برای یک هدف معقول برای مردم، باید بسیار کمتر باشد، در غیر این صورت، باعث تضعیف روحیه خواهد شد، زیرا دست یافتنی نخواهد بود.

«تحقیقات در بیش از یک بار نشان داده است که خطر مرگ و میر ناشی از همه علل و بروز بیماری های قلبی عروقی پس از حدود ۷۵۰۰ تا ۸۵۰۰ قدم بهبود نمی یابد [و] تحقیقاتی انجام شده است که نشان داده است حدود ۴۴۰۰ مرحله می تواند باعث کاهش اخلاق شود. میزان در زنان در یک دوره زمانی معین.”

مطالعه نشان می دهد که خطر زوال عقل با این شش عادت کاهش می یابد

ورزش باستانی نشان داده شده است که خواب و حافظه را بهبود می بخشد.
با در نظر گرفتن این موضوع، چند مرحله باید برای حمایت از سلامت خود انجام دهید؟ باتمز گفت: «من قصد دارم تا جایی که می توانید انجام دهم و زمان نشستن را قطع کنم. “من قصد دارم حداقل ۷۰۰۰ قدم در روز انجام دهم و اگر شما به این نرسیدید، قدم های روزانه شما را حدود ۱۰۰۰ گام افزایش خواهم داد.”

“من به جای اطمینان از اینکه زمان نشستن خود را از بین می‌برم، روی تعداد قدم‌هایی که در روز راه می‌روم تمرکز نمی‌کنم. در سال‌های اخیر، تحقیقات نشان داده است که نشستن طولانی‌مدت می‌تواند خطر ابتلا به مسائل مختلف سلامتی را افزایش دهد. بنابراین، من با بردن سگ هایم برای چند پیاده روی کوچک بین جلسات، بیشتر روی شکستن این زمان نشستن در طول روز کاری تمرکز کنم.

“من گاهی اوقات تماس های کاری را پیاده روی می کنم؛ بدیهی است که این بستگی به کاری که شما انجام می دهید و نوع ملاقات شما دارد. من اول صبح و آخر شب با سگ ها قدم می زنم. سعی می کنم عصر قبل از آن پیاده روی کنم. من می نشینم، همانطور که می دانم به محض این که می نشینم، به سختی دوباره بلند می شوم! اگر می توانید، ماشین خود را کمی دورتر از دفتر یا مغازه پارک کنید تا چند قدم دیگر وارد شوید.”

همه چیز در مورد مراحل نیز نیست. باتومز گفت: «این در مورد فعال بودن است. سازمان بهداشت جهانی به بزرگسالان توصیه می‌کند که حداقل ۱۵۰ دقیقه ورزش با شدت متوسط ​​در هفته (یا ۷۵ دقیقه ورزش شدید) و حداقل ۲ جلسه تقویت عضلات داشته باشند.

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط