۲۳:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۵

بهره‌مندی ۵۰۰ هزار نفر از اقامتگاه‌های ویژه فرهنگیان

بر اساس اعلام وزارت آموزش و پرورش، تاکنون قریب به ۵۰۰ هزار نفر از امکانات اسکان ویژه فرهنگیان در سفرهای نوروزی استفاده کرده اند.

فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،  بر اساس آمار وزارت آموزش و پرورش تاکنون ۴۹۷ هزار و ۸۱۴ نفر از امکانات و محل‌های اسکان ویژه فرهنگیان استفاده کرده‌اند. به صورت کلی تا روز پنجم فروردین، ۷۲۷۲۰۱ نفر روز از اماکن اقامتگاهی، هتل‌ها، سوئیت‌ها و مدارس آموزش و پرورش استفاده کرده‌اند.

بر این اساس اداره کل آموزش و پرورش استان فارس با ۱۰۷ هزار و ۱۵۹ نفر روز در رتبه اول میزبانی از گردشگران نوروزی بوده و استان‌های اصفهان با ۹۱ هزار و ۴۶۳ نفر روز، خراسان رضوی با ۸۰ هزار و ۸۲۸ نفر روز، خوزستان با ۶۶ هزار و ۱۴۱ نفر روز و بوشهر با ۵۵ هزار و ۴۵۶ نفر روز به ترتیب بیشترین میزبانی را از گردشگران فرهنگی داشته‌اند.

 

اثبت نام در سامانه اسکان فرهنگیان

 

فرهنگیان می‌توانند با استفاده از سامانه متمرکز اسکان به آدرس Eskan. medu. ir نسبت به رزرو اینترنتی مراکز اسکان نوروزی اقدام کنند و پذیرش حضوری فرهنگیان از ۲۸ اسفند ۱۴۰۲ تا ۱۳ فروردین ۱۴۰۳ است.

فرهنگیان

فرهنگیان

به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش؛ پیش‌بینی می‌شود در نوروز ۱۴۰۳.۴۲۰ هزار خانوار به تعداد یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر در مراکز اسکان آموزش و پرورش پذیرش شوند./ ایلنا

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط