۲۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۹

بهترین زمان سفر به قشم

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛در ادامه این مطلب از اندیشه قرن قصد داریم درباره بهترین زمان سفر به قشم به لحاظ آب و هوایی، تفریحی و یا خرید در قشم بپردازیم تا تجربه بهتری را در سفر خود به قشم داشته باشید. بهترین زمان سفر به قشم ...

بهترین زمان سفر به قشم

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛در ادامه این مطلب از اندیشه قرن قصد داریم درباره بهترین زمان سفر به قشم به لحاظ آب و هوایی، تفریحی و یا خرید در قشم بپردازیم تا تجربه بهتری را در سفر خود به قشم داشته باشید.

بهترین زمان سفر به قشم

همان‌طور که قبلا نیز اشاره کردیم افراد با اهداف مختلفی به قشم سفر می‌کنند که هرکدام از این اهداف می‌تواند فاکتور موثری در انتخاب بهترین زمان سفر به قشم باشد. برخی از گردشگران برای گشت وگذار و دیدن جاذبه‌های گردشگری قشم به این جزیره دیدنی سفر می‌کنند که قطعا برای این افراد، فاکتور آب و هوای قشم بسیار مهم است. زیرا با توجه قرار گرفتن این جزیره در جنوب ایران و برخورداری از آب و هوای گرم و مرطوب، در اکثر فصول، به علت گرمای زیاد، به سختی می‌توانید در سطح جزیره قدم بزنید. ولی اگر به قصد خرید کردن به قشم سفر می‌کنید؛ حل این مشکل کمی راحت‌تر به‌نظر می‌رسد. از آن‌جایی که همه‌ی مراکز خرید قشم سرپوشیده بوده و مجهز به آخرین تجهیزات تهویه هوا و سیستم‌ها‌ی خنک کننده هستند؛ از این بابت مشکل زیادی نخواهید داشت. عده‌ای نیز برای تجربه تفریحات آبی قشم و همچنین گشت وگذار در سواحل قشم به آن‌جا سفر می‌کنند و ترجیح می‌دهند  که در فصول خلوت‌تر و در زمانی که سکوت بیشتری بر جزیره حاکم است، به این منطقه سفر کنند. در ادامه این مطلب سعی می‌کنیم بهترین  زمان سفر به قشم را به لحاظ آب و هوایی، بازدید از جاهای دیدنی قشم و همچنین برای خرید بررسی کنیم.

بهترین زمان سفر به قشم به لحاظ آب و هوا

اگر قصد دارید که در سفر به قشم از جاذبه‌های گردشگری جزیره قشم دیدن کنید؛ طبیعی است که فاکتور آب و هوا برای شما بسیار حائز اهمیت است. شاید در موارد دیگر بتوان کمی آن‌را نادیده گرفت؛ ولی در بازدید از جاهای دیدنی قشم این مسئله بسیار مهم است. از طرفی جزیره قشم در بیشتر فصل‌ها، دارای آب وهوای گرم بوده و از طرفی دیگر نیز به راحتی نمی‌توان از دیدنی‌های قشم و جاذبه‌های طبیعی و تاریخی آن چشم پوشی کرد. از این رو در ادامه مطلب قصد داریم به آب وهوای جزیره قشم در فصول مختلف سال بپردازیم تا با بهترین فصل سفر به قشم آشنا شوید.

آب وهوای قشم در بهار

فصل بهار را می‌توان یکی از بهترین فصل‌ها برای گشت و گذار و بازدید از جاذبه‌های گردشگری قشم برشمرد. شاید بهار ارزان‌ترین فصل برای سفر به قشم نباشد؛ ولی از آب و هوای معتدلی برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری برخوردار است. میانگین دما در ابتدای فصل بهار در قشم حدود ۲۰ تا ۲۴ درجه سانتی‌گراد است. در اوایل فصل بهار و در ایام عید نوروز، که مسافران جزیره قشم را برای یک سفر هیجان‌انگیز انتخاب می‌کنند؛ احتمالا رزرو هتل و لذت بردن از تفریحات آبی قشم به علت شلوغی کمی سخت و گران باشد؛ ولی از آب و هوای خوبی برخوردار است. رفته رفته و با نزدیک‌تر شدن به اواخر بهار و خرداد ماه، دمای قشم نیز تا ۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد که برای آب‌تنی و شنا مناسب است.

آب و هوای قشم در تابستان

با شروع فصل تابستان و بالارفتن دمای هوا، هوای مطبوع بهاری در جزیره جای خود را به گرمای طاقت فرسای تابستان می‌دهد. میانگین دما از ۳۴ درجه تا ۳۸ درجه متغیر خواهد بود. با این‌که این فصل برای دریا نوردی و شنا در سواحل زیبای قشم فصل خوبی محسوب می‌شود؛ ولی لذت دیدن از جاذبه‌های گردشگری قشم از جمله قلعه پرتغالی‌ها، دره رنگین کمان و پارک ژئو قشم را نیز از شما خواهد گرفت. اما از طرفی تابستان فصل حراج‌ها و تخفیف‌های خوبی در مراکز خرید قشم محسوب می‌شود که این موضوع، بسیار هیجان‌انگیز است. در نهایت بستگی به شما خواهد داشت که هدفتان از سفر به جزیره قشم چیست و نظر شما از همه چیز مهم‌تر است.

آب و هوای قشم در پاییز و زمستان

در فصل پاییز خوشبختانه دمای هوای قشم بسیار کاهش پیدا کرده و همچنین خبری از آن گرمای طاقت‌فرسا نیست. با شروع پاییز، میانگین دمای هوا در قشم به ۲۵ درجه سانتی‌گراد رسیده و آب و هوای مطبوعی برای گشت و گذار در قشم در انتظار شما است و به‌راحتی می‌توانید به کاوش در جاذبه‌های دیدنی قشم بپردازید. در زمستان نیز میانگین دما در قشم از۱۳ درجه تا ۱۸ درجه سانتی‌گراد متغیر است و از ۲۴ درجه سانتی‌گراد فراتر نمی‌رود. بسیاری از افراد معتقدند که بهترین فصل سفر به جزیره قشم پاییز و زمستان است که هم آب و هوای خوبی را تجربه خواهید کرد و هم شلوغی بیش از اندازه نوروز را در پی نخواهد داشت.

بهترین زمان سفر به قشم برای خرید

یکی از بهترین اتفاقاتی که برای جزیره قشم رقم خورد و باعث پیشرفت این جزیره شد؛ تبدیل این جزیره به منطقه آزاد بود. این اتفاق باعث رونق خرید و فروش و تجارت در این منطقه شد که همین امر منجر به افتتاح مراکز خرید زیادی در قشم شد. از این رو بسیاری از گردشگران برای خرید اجناس متنوع و گوناگون و ارزان‌تر تصمیم می‌گیرند به جزیره قشم سفر کنند و این اتفاق برای کاسبان و فروشنده‌های قشم نیز خوشایند است. اگر شما هم قصد دارید که برای خرید به این جزیره سفر کنید؛ بهتر است بدانید که تمامی مراکز خرید قشم حراج‌های گسترده‌ای را در فصل تابستان شروع می‌کنند. به علت کمبود گردشگر و کاهش تقاضا در فصل گرما، شاید این حراج‌ها و تخفیفات برخی از افراد را برای سفر به قشم تشویق کند. خوشبختانه تمامی مراکز خرید قشم از جمله مجتمع فردوسی، مجتمع تجاری خلیج فارس و یا مجتمع تجاری ستاره، مجهز به سیستم های خنک کننده و تجهیزات تهویه هوا هستند که خرید را برای شما در فصل گرما راحت‌تر می‌کنند. در نتیجه با آرامش خاطر می‌توانید در این مراکز خرید قدم بزنید و محصولات مورد نظر خود را خریداری کنید

ارزان ترین فصل سفر به قشم

طبیعی است که در ایام تعطیلات به خصوص تعطیلات عید نوروز، گردشگران زیادی برای گشت و گذار و تفریح به جزیره قشم سفر می‌کنند و شلوغ‌ترین روزهای قشم را می‌توان ایام تعطیلات عید نوروز دانست. از این رو هزینه اقامتگاه‌ها، هتل‌ها و بلیط‌های هواپیما نیز در این روزها افزایش قابل توجهی خواهند داشت. در واقع گران‌ترین زمان سفر به قشم همین ایام تعطیلات عید نوروز است. ولی با شروع تابستان و گرم‌تر شدن هوا و کمتر شدن گردشگران، تقریبا تمامی خدمات ارزان‌تر شده، تخفیفات و حراج‌های مراکز خرید قشم شروع شده و حتی تورهای قشم نیز تخفیفات خوبی را برای گردشگران در نظر می‌گیرند. به همین دلیل تابستان را ارزان‌ترین فصل سفر به قشم می‌توان نام برد.
بهترین فصل برای بازدید از جاهای دیدنی قشم

بازدید از جاذبه‌های طبیعی و تاریخی یکی از تفریحات معمولی است که اغلب در سفر به شهرهای مختلف برای افراد جذاب است. جزیره زیبای قشم نیز دارای جاذبه‌های طبیعی و فرهنگی زیادی از جمله جنگل‌های حرا، قلعه پرتغالی‌ها، دره رنگین‌کمان و… است که برای دیدن این همه زیبایی نیاز به آب وهوایی است که کلافه کننده نباشد. اوایل فصل بهار و همچنین پاییز و زمستان آب و هوای قشم معتدل و مطلوب بوده و فرصت خوبی برای بازدید از دیدنی‌های قشم به شمار می‌رود. در این فصل‌ها می‌توانید به دنیا آمدن لاکپشت‌های دریایی، شنای دلفین‌ها و دیگر جاذبه‌های هیجان‌انگیزی را نیز در سواحل خلیج فارس تماشا کنید. ولی اگر تصمیم گرفتید که در تابستان به قشم سفر کنید؛ می‌توانید تفریحات ساحلی متفاوت مانند شنا، جت اسکی و قایق سواری را تجربه کنید./قاصدک۲۴

مطالب مرتبط