بازنشستگی ۴ هزار نفر از معلمان استان تهران

بیش از ۴ هزار نفر از همکاران ما به شرف بازنشستگی نائل آمدند که از حیث تعداد قابل مقایسه با سنوات قبل نبود و موجب شد جایگزینی این نیروها برای مجموعه نظام تعلیم و تربیت مشکلات عدیده‌ای به وجود آورد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، آیین تجلیل از مدیران و معاونان فرهنگی آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش، فرماندار و رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر و مدیر آموزش و پرورش اسلامشهر و تعدادی از مسئولین و فرهنگیان این شهرستان برگزار شد.

مهدی نیک‌فر در حاشیه آیین تکریم پیشکسوتان فرهنگی اسلامشهر اظهار داشت: امسال شرایط ویژه‌ای در منطقه از لحاظ کمیت بازنشستگان در استان را داشتیم و بیش از ۴ هزار نفر از همکاران ما به شرف بازنشستگی نائل آمدند که از حیث تعداد قابل مقایسه با سنوات قبل نبود و موجب شد جایگزینی این نیروها برای مجموعه نظام تعلیم و تربیت مشکلات عدیده‌ای به وجود آورد.

 

وی با بیان اینکه خوشبختانه با حسن مدیریت این موضوع به بحران تبدیل نشد، افزود: پیشکسوتان ما در اصل سرمایه‌های اصلی سیستم نظام تعلیم و تربیت هستند و تلاش کردیم تا بتوانیم از بهره خدمتی آنان و تجربه‌هایشان حتی بعد از بازنشستگی هم استفاده کنیم.

 

نیک فر یکی از مطالبات فرهنگیان بازنشسته را رسیدن به‌موقع به حکمشان اعلام کرد و گفت: تلاش کردیم با فاصله بسیار کوتاهی تا ۳۱ شهریور ماه همه بازنشستگان را به‌حکم بازنشستگی با همکاری صندوق بازنشستگی برسانیم و تعداد قریب به اتفاق آنها توانسته‌اند به حقوق بازنشستگی هم برسند تا از حیث اقتصادی دچار مشکل نشوند. وی پاداش بازنشستگی را موضوع دیگری عنوان کرد که در حال پیگیری است و تصمیمات خوبی هم در این زمینه و مطالبه از دستگاه‌های ذی‌ربط گرفته شده است.

 

معاون برنامه‌ریزی توسعه منابع انسانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در پایان با بیان اینکه سعی و برنامه‌ریزی ما بر این بود تا استفاده حداکثری از تجربیات آنها داشته باشیم، خاطرنشان کرد: تعدادی از این بازنشستگان فرهنگی به درخواست مجموعه آموزش و پرورش به کار بازگشته‌اند و استمرار خدمت کرده، در کلاس درس حاضر شدند یا در کنار همکاران با تجربه پایین‌تر در گروه‌های آموزشی، راهبران آموزشی و مجموعه‌های پژوهشی مشغول فعالیت شده‌اند./ نسنیم

 

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا