۰۴:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۲/۰۶

اعطای سهام ویژه فرهنگیان بازنشسته/ ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از اندیشه معاصر؛ مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره با اشاره به اینکه «ارزش مالکانه صندوق ذخیره» همواره یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های فرهنگیان بوده؛ به آغاز اجرای این طرح بعد از ۱۲ سال انتظار معلمان اشا...

رتبه بندی معلمان و فرهنگیان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از اندیشه معاصر؛ مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره با اشاره به اینکه «ارزش مالکانه صندوق ذخیره» همواره یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های فرهنگیان بوده؛ به آغاز اجرای این طرح بعد از ۱۲ سال انتظار معلمان اشاره کرد و گفت: با اجرای این طرح عظیم، بخشی از دارایی صندوق در قالب سهام طی یک بازه زمانی به خود معلمان بازنشسته عضو صندوق واگذار می شود و این فرصت فراهم می شود که این افراد از منافع حاصل از سهامداری بهره‌مند شوند.

نجف‌پورکردی با قدردانی از حمایت‌های وزیر آموزش و پرورش به عنوان رییس هیات امنا و سایر اعضاء و نیز هیات مدیره موسسه از برنامه‌های تحولی صندوق افزود: یکی از اقدامات اصلاحی مهم در صندوق طی یک سال اخیر تنوع بخشی به سبد سرمایه‌گذاری موسسه است و در این خصوص راهبرد متنوع کردن پرتفوی صندوق و کاهش ریسک در راستای حفظ منافع فرهنگیان عضو جزو اولویت‌ها بوده است.

مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره افزود: با آسیب شناسی‌هایی که انجام شده اقدامات کوتاه مدت و بلند مدت در جهت رفع این چالشها و آسیب‌ها در دستور کار قرار گرفته و آثار و دستاوردهای آن عاید فرهنگیان خواهد شد.

وی به تشکیل کمیته انتصابات و واگذاری مسئولیت‌ها با تکیه بر سه اصل تبحر، تخصص و تعهد اشاره کرد و گفت: رویکرد اصلی ما در این خصوص اولویت گذاری جهت جذب خانواده فرهنگیان بوده و بیش از ۵۰۰ رزومه مورد بررسی‌ قرار گرفت و ۴۵ درصد انتصاب‌ها از میان فرهنگیان و خانواده‌های آنان انجام شده است.

حجت الاسلام والمسلمین سید حاجی محمد موحد نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در دیدار با حمید رضا نجف‌پورکردی مدیرعامل موسسه صندوق ذخیره ضمن حمایت از طرح های امیدآفرین و بنیادین از جمله طرح ارزش مالکانه تاکید کرد: برنامه ریزیها و اقدامات در صندوق باید معطوف به حفظ حقوق و خواسته‌های قشر شریف فرهنگیان کشور باشد.

نماینده مردم کهگیلویه و بویراحمد با تجلیل از تلاش‌های صورت گرفته در مجموعه صندوق طی یک سال اخیر و با اشاره به نقش کارخانجات و واحدهای صنعتی وابسته به صندوق ذخیره در تولید و اشتغالزایی کشور بویژه شرکت‌های پتروشیمی و متانولی اظهارکرد: این واحدها با بکارگیری نیروهای متخصص، متبحر و جوان منطقه در رونق و شکوفایی اقتصادی تاثیر مثبتی دارند.

نایب رییس کمیسیون قضایی و حقوقی و نماینده شش دوره مجلس شورای اسلامی همچنین بر حمایت مجلس از اقدامات انجام شده در صندوق بویژه احیای بانک سرمایه، ارزش مالکانه و ساماندهی نظام انتصابات و همچنین توجه ویژه به رسیدگی و تعیین تکلیف پرونده‌های حقوقی موسسه تاکید کرد./ایسنا

ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان به منظور برخورداری از سهام شرکت های زیر مجموعه این صندوق و پرداخت بخشی از ارزش افزوده شرکت ها در قالب افزایش ارزش سهام به بازنشستگان در نظر گرفته شده است. به این منظور بازنشستگان باید از طریق ورود به سایت szf.ir کد بورسی خود را ثبت کنند.

با ورود شرکت ها و هلدینگ های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس، این موسسه با هدف جبران خدمات شایسته ی فرهنگیان طی اطلاعیه ای از بازنشستگان و اعضای خود درخواست کرد تا با ثبت کد بورسی خود در سایت صندوق ذخیره فرهنگیان به نشانی szf.ir از سهام این شرکت ها برخوردار شوند.

با توجه به اهمیت این موضوع و لزوم ثبت صحیح کد بورسی در سامانه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برای برخورداری از سهام ارائه شده، لازم است تا بازنشستگان مشمول دریافت سهام از نحوه ثبت کد بورسی اطلاع یافته و با آگاهی کامل نسبت به طی این روند اقدام کرده و سهام خود را دریافت نمایند.

در این مقاله به آموزش ورود به سایت szf.ir برای ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان پرداخته خواهد شد و نحوه و شرایط ثبت کد بورسی توضیح داده می شود و همچنین در ادامه مدارک لازم برای ثبت کد بورسی و مهلت ثبت آن بررسی خواهد شد تا خوانندگان اطلاعات لازم و کافی را به دست آورند.

ورود به سایت برای ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان برای ارائه خدمات به اعضای خود سامانه جامعی را در نظر گرفته است و بازنشستگان برای ثبت کد بورسی خود جهت دریافت سهام می توانند از طریق این سامانه اقدام نمایند. ورود به سایت برای ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان به این صورت است که ابتدا باید آدرس szf.ir یا عبارت “صندوق ذخیره فرهنگیان” را در مرورگر جستجو کرد.

پس از ورود به سایت szf.ir، صفحه اصلی جهت دسترسی به تمام امکانات و خدمات سامانه نمایش داده می شود که از طریق منوی بالای صفحه می توان به آن ها دسترسی داشت. از جمله این بخش ها می توان به بخش معرفی موسسه، امور اعضا و استان ها، مشاهده شرکت های تابعه و آرشیو اخبار اشاره کرد.همانطور که مشاهده شد دسترسی به سایت صندوق ذخیره فرهنگیان و استفاده از خدمات آن به راحتی و به صورت آنلاین امکان پذیر بوده و فرهنگیان بازنشسته و اعضای صندوق می توانند امور مربوط به ثبت کد بورسی خود را در سریع ترین زمان ممکن به انجام برسانند.

نحوه ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

بازنشستگان فرهنگی برای ثبت کد بورسی خود در سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان ابتدا باید کد بورسی در اختیار داشته باشند. بنابراین اشخاصی که فاقد کد بورسی باشند، باید از طریق احراز هویت در سامانه سجام اقدام کرده و سپس از یکی از کارگزاری های معتبر کد بورسی دریافت کنند. بعد از این فرآیند نوبت به نحوه ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان می رسد.

در بخش قبل نحوه ورود به سایت صندوق ذخیره فرهنگیان به آدرس szf.ir شرح داده شد و بخش های مرتبط با خدمات آن نمایش داده شد. از طریق منوی بالای صفحه و انتخاب بخش امور اعضا و استان ها و مشاهده صورت وضعیت می توان به قسمت ثبت کد بورسی و تکمیل مراحل دسترسی پیدا کرد.

پس از طی روند شرح داده شده، کاربر وارد صفحه ای می شود که باید اطلاعات لازم از قبیل کد پرسنلی، کد ملی، تاریخ تولد و شماره شناسنامه خود را وارد کند تا بتواند باقی مراحل لازم جهت ثبت کد بورسی خود را طی کند.با تکمیل مراحل کد بورسی بازنشستگان در سامانه ثبت شده و صندوق ذخیره فرهنگیان بخشی از سهام شرکت های تابعه را به اعضای خود در راستای اجرای طرح ارزش مالکانه اختصاص می دهد تا بازنشستگان محترم از افزایش ارزش دارایی های صندوق بهره مند شده و جبران بخشی از خدمات ارزشمند ایشان انجام شود.

شرایط ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

پس از اعلام ورود هلدینگ های صندوق ذخیره فرهنگیان به بورس، این صندوق اطلاعیه ای مبنی بر لزوم ثبت کد بورسی اعضای خود صادر کرد تا با در اختیار داشتن اطلاعات بورسی فرهنگیان، بخشی از سهام این شرکت ها به اعضای صندوق اختصاص یابد. شرایط ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان به دو صورت پیش بینی شده است.

در این اطلاعیه ذکر شده که بازنشستگان فرهنگی که بعد از سال ۱۳۹۴ بازنشسته شده اند از طریق سامانه صندوق به آدرس szf.ir اقدام کنند. همچنین بازنشستگانی که قبل از سال ۱۳۹۴ از خدمت بازنشسته شده اند می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی saham.tadbir-atlas.ir کد بورسی خود را ثبت کنند و از سهام ارائه شده بهره مند شوند.

برخورداری از سهام صندوق ذخیره فرهنگیان شرایط خاصی نداشته و تمامی اعضای این صندوق اعم از فرهنگیان مشغول به خدمت و بازنشستگان فرهنگی می توانند با ثبت اطلاعات و کد بورسی خود در سهام این شرکت ها شریک شده و از افزایش ارزش دارایی های صندوق منتفع شوند.

مدارک لازم برای ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

در خصوص مدارک لازم برای ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان باید گفت این فرآیند به مدارک خاصی نیاز نداشته و تنها ثبت اطلاعات فردی و هویتی متقاضی در سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان کافی است. اما در خصوص آن دسته از فرهنگیانی که فاقد کد بورسی هستند باید توجه داشت که دریافت کد بورسی با طی مراحلی و ارائه مدارک خاصی امکان پذیر است.

برای دریافت کد بورسی ابتدا لازم است تا متقاضی در سامانه سجام به آدرس sejam.ir ثبت نام کرده و با وارد کردن اطلاعات فردی و هویتی و ارتباطی خود تاییدیه اولیه ای از این سامانه دریافت کند. مرحله بعدی مراجعه حضوری یا اینترنتی به یکی از کارگزاری های رسمی بورس برای ثبت نام است.

پس از طی مراحل ذکر شده، متقاضی با کد پیگیری که بر روی شماره همراه خود دریافت کرده باید اقدام به احراز هویت حضوری یا اینترنتی در سامانه سجام نماید و مدارکی که در این مرحله باید ارائه شود عبارتند از:

اصل یا تصویر شناسنامه

اصل یا تصویر کارت ملی

آدرس و مشخصات پستی متقاضی

شماره حساب و اطلاعات بانکی متقاضی

با ارائه مدارک لازم برای احراز هویت، کد بورسی متقاضی صادر شده و فرهنگیان محترم می توانند نسبت به ثبت کد بورسی خود در سامانه صندوق ذخیره فرهنگیان اقدام کرده و از مزایای خدمات در نظر گرفته شده از جمله برخورداری از سهام شرکت های زیر مجموعه، بهره مند شوند.

مهلت ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان

اطلاع از مهلت ثبت کد بورسی بازنشستگان صندوق ذخیره فرهنگیان برای برخورداری از سهام ارائه شده از سوی این صندوق اهمیت دارد. طبق آخرین اطلاعیه صندوق ذخیره فرهنگیان برای درخواست از بازنشستگان فرهنگی در خصوص ثبت کد بورسی ایشان، مهلت خاصی تعیین نشده و تنها از بازنشستگان خواسته شده تا هرچه سریع تر نسبت به ثبت کد بورسی خود در سامانه صندوق اقدام نمایند.

پس از دریافت کد بورسی از کارگزاری های معتبر، سامانه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان در دسترس بوده و بازنشستگان می توانند کد بورسی و سایر اطلاعات لازم را در این سامانه ثبت کرده تا از مزایای مختلف مانند دریافت سهام شرکت های تابعه صندوق در بورس بهره مند شوند و در طول زمان از افزایش ارزش این سهام در بورس نفع ببرند. در نهایت این امر موجب شفافیت بیشتر و عملکرد بهتر شرکت های زیر مجموعه صندوق ذخیره فرهنگیان خواهد شد.

اندیشه معاصر را در روبیکا دنبال کنید.

برای عضویت در کانال بله اندیشه معاصر کلیک کنید.

برای عضویت در کانال تلگرامی اندیشه معاصر کلیک کنید.

مطالب مرتبط