اخرین خبر از جزئیات همسان سازی حقوق بازنشستگان تامین اجتماعی ۱۴ آذر ۱۴۰۲

بیانیه‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اجرای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، به خصوص بازنشستگان کارگری، نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن، بیانیه‌های وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در خصوص اجرای همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان، به خصوص بازنشستگان کارگری، نگران‌کننده به نظر می‌رسد.

ایلنا نوشت: صولت مرتضوی در تاریخ هفتم آذرماه در خصوص مصوبه همسان‌ سازی حقوق بازنشستگان اظهاراتی داشته است.

وی اعلام کرده که در صورتی که مجلس منابع مالی برای این کار را فراهم کند، حتماً این اقدام اجرا خواهد شد. اما اگر منابع لازم از سوی مجلس تأمین نشود، قطعاً با مشکلاتی مواجه خواهیم شد.

این اظهارات به این معناست که صندوق بازنشستگان نمی‌تواند با منابع داخلی خود به همسان‌سازی حقوق بپردازد. این اظهارات ناشی از نگرانی‌ها درباره اختصاص منابع مالی مورد نیاز برای اجرای همسان‌سازی بازنشستگان، به ویژه کارگران، است.

مرتضوی بیان کرده که در لوایح بودجه، اعتبار جداگانه‌ای برای همسان‌سازی حقوق بازنشستگان کارگری در نظر گرفته نشده و این مسئله در برنامه هفتم نیز مورد توجه قرار نگرفته است.

مروتی، مسئولان سازمان تامین اجتماعی را مورد انتقاد قرار داده و اشاره کرده است که این سازمان در انجام تعهدات عادی خود با مشکلات مالی مواجه است. او سوال مطرح کرده که چگونه این سازمان می‌تواند منابع لازم برای اجرای همسان‌سازی فراهم کند؟

او تاکید داشته که دولت به بدهی‌های خود نسبت به سازمان تامین اجتماعی پاسخ نمی‌دهد و برای اجرای همسان‌سازی نیز اعتبار خاص و جداگانه اختصاص نمی‌دهد، بنابراین اجرای همسان‌سازی در طول برنامه هفتم منتفی خواهد بود.

پایان/*

اندیشه قرن را در تلگرام دنیال کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا