۱۶:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۶/۲۳

احتمال اجرای وام جایگزینی ۱۰۰ هزار موتور سیکلت فرسوده از آبان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن ؛محمود مشهدی شریف رئیس رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو در خصوص ارائه وام کم بهره به صاحبان خودرو‌های فرسوده برای جایگزینی گفت: در حال حاضر هنوز در صندوق انجمن اسقاط خودرو وجه زیادی جمع نشده اس...

وام

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن ؛محمود مشهدی شریف رئیس رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو در خصوص ارائه وام کم بهره به صاحبان خودرو‌های فرسوده برای جایگزینی گفت: در حال حاضر هنوز در صندوق انجمن اسقاط خودرو وجه زیادی جمع نشده است به نظر ما باید از اول بهمن سال گذشته تا شهریور امسال ماهانه ۷۰۰ میلیارد تومان بابت یک و نیم درصد به صندوق توسعه واریز می‌شد اما آنچه که روز گذشته متوجه شدیم این بود که این عدد کمتر از ۳ هزار میلیارد تومان است یعنی نصف چیزی که باید محقق شده است.

مشهدی شریف ادامه داد: صندوق انجمن اسقاط خودرو هنوز ریالی وام به خودرو و موتور سیکلت های عمومی فرسوده نداده است آنچه که طبق قانون مشخص خواهد شد این است که با دو بخش اولویت دار آغاز می شود.

رئیس انجمن مراکز اسقاط و بازیافت خودرو بیان کرد: در حال حاضر مبلغ ۲۰ میلیون تومان وام به ازای هر موتور سیکلت به عنوان پیش پرداخت مطرح شده است ولی هنوز قطعی و نهایی نشده چرا که این طرح برای جایگزینی ۱۰۰ هزار موتور سیکلت فرسوده انجام خواهد شد. در این خصوص جلساتی هم با خودروسازان ،سازمان محیط زیست و انجمن اسقاط خودرو در خصوص وام برای تعویض خودرو های فرسوده انجام شده است.

او در پایان گفت: احتمالا اول آبان امسال شاهد پرداخت وام به طرح جایگزینی موتورسیکلت های فرسوده شاهد باشیم.

مطالب مرتبط