۰۸:۴۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۱۲

آیا مردان پس از جدایی دلتنگ عشق سابق خود می شوند؟ | مرد ها بعد از جدایی چگونه رفتار می کنند ؟

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،هر جدایی یک تجربه سخت (اما اجتناب ناپذیر) است . برخلاف تصور ما ، جدایی از هم می تواند برای مردان سخت باشد اما نه به شکلی که معمولاً ما انتظار داریم . ما اغلب فکر می کنیم که پسرها در جدایی احساس بدی ن...

طلاق

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،هر جدایی یک تجربه سخت (اما اجتناب ناپذیر) است .

برخلاف تصور ما ، جدایی از هم می تواند برای مردان سخت باشد اما نه به شکلی که معمولاً ما انتظار داریم .

ما اغلب فکر می کنیم که پسرها در جدایی احساس بدی ندارند.

در برخی موارد ، آنها حتی تا چند هفته یا چند ماه پس از جدایی واکنشی نشان نمی دهند .از آنجایی که مردان و زنان روش‌های بسیار متفاوتی برای بیان احساسات خود دارند ، ممکن است ما رفتار های ناشی از جدایی آنها را اشتباه درک کنیم .

 او رفتارهای خود ویرانگر دارد .
مردان پس از جدایی در سطوح و درجات مختلفی احساس درد می کنند ، به خصوص اگر از نظر عاطفی در رابطه سرمایه گذاری کرده باشند یا به طور جدی به شریک زندگی خود وابسته باشند . اما ما این ها را را نمی‌بینیم ، زیرا مردان همیشه ظاهر سختی را از خود به نمایش می گذارند ، آنها می ترسند که به دلیل گریه کردن یا احساساتی بودن بیش از حد مورد قضاوت قرار گیرند .بدون خروجی برای این احساسات ، بروز تمایلات خود ویرانگر پس از جدایی غیر معمول نیست .

افراط در نوشیدن الکل ، سیگار کشیدن و سایر اعتیادها معمولاً عادت هایی هستند که یک مرد دلشکسته به آن روی می آورد .جدایی حتی می تواند یک اعتیاد از قبل موجود را بدتر کند .در مواقعی که یک پسر با اصرار شریک سابقش ، مصرف مواد را ترک می‌کند ، در واقع می‌تواند عود کرده و با دید انتقام مجددا به اعتیاد بازگردد .روانشناسی پشت این رفتار این است که مردان فکر می کنند خود تخریبی راهی برای بازگشت به همسرشان است .

مثل این است که یک پسر می خواهد به همسر سابق خود نشان دهد که چگونه زندگی او را خراب کرده است .برخی از مردان حتی این ایده انتقام را به سطح بالاتری می برند . پس از جدایی ، آنها احساس می کنند در حقشان ظلم و غرورش جریحه دار شده است .

با این حال ، از آنجایی که گریه کردن در مورد آن یا درخواست از یک دوست برای شنیدن صحبت‌هایشان مردانه تلقی نمی‌شود ، آن‌ها می‌توانند برای «محافظت» از خود به شریک سابق خود حمله کنند .او ممکن است چیزی ظالمانه به همسر سابق خود بگوید یا چت ها ، تصاویر و ویدیوهای شخصی آنها را فاش کند . اگر اوضاع تشدید شود ، او حتی ممکن است شریک قبلی خود را تعقیب کند یا از نظر فیزیکی به او آسیب برساند .

او به دنبال روابط بازگشتی است .
گاهی اوقات ، احساس مرد بعد از جدایی به گونه ای می شود که از یک رابطه به رابطه ی دیگری میرود و اینگونه روابط خیلی دوام نمی آورد .مردان به دلایل مختلف تمایل دارند که روابط بازگشتی را پشت سر بگذارند :او می خواهد از برخورد با احساسات خود اجتناب کند .او نمی خواهد تنها باشد .او با باخت احساس راحتی نمی کند .او می خواهد پس از طرد شدن ، عزت نفس خود را افزایش دهد .او نیاز دارد که احساس کند برای کسی محبوب است .

او می خواهد چیزی را به همسر و یا نامزد سابق خودش (و به خودش) ثابت کند .او احساس می کند که باید فرصت های از دست رفته را مجدد بدست بیاورد .بر اساس روانشناسی، روابط برگشتی راهی است که مرد برای بازیابی غرور خود پس از جدایی انجام می دهد ، به خصوص اگر او کسی باشد که ترد شده است .هر چقدر هم که این روابط زودگذر و توخالی باشند ، به عنوان اعتباری برای پرکردن ارزش شخصی او عمل می کنند .

داشتن چنین روابطی برای یک مرد تایید کننده است و به او حس خوب بودن را تلقین می کند .

برای مردان نیز راهی برای حفظ ظاهر است . پریدن به یک رابطه دیگر ” ثابت می کند ” که او هیچ دردی را تجربه نکرده است و جدایی آنقدرها هم مهم نبوده است .

در مورد بازگشت ناگوار، او اغلب فقط به عنوان یک حواس پرتی موقت عمل می کند .این یک رفتار ناسالم است زیرا به پسرها اجازه می‌دهد نیش طرد شدن را نادیده بگیرند و آنها را رها کنند.بنابراین هنگامی که رابطه جدی بعدی او شروع می شود ، تمام خاطرات و مسائل حل نشده نیز با خود آورده می شود .در مورد زنانی که روابط بازگشتی نیز دارند چطور؟کمتر رایج است اما اتفاق می افتد. بیشتر زنان همچنین مجهز به ابزارهای احساسی هستند که برای مقابله با احساسات منفی ناشی از جدایی نیاز دارند .

کمتر صحبت می کند مهمترین احساس مرد بعد از جدایی
یکی از پدیده های عجیبی که در مردان پس از جدایی رخ می دهد این است که آنها در حالت سکوت روباتیک قرار می گیرند .

زیاد صحبت نمی کنند و فقط به آنچه در حال وقوع است واکنش منفعلانه نشان می دهند .و حتی اگر هنوز به مسئولیت های خود ادامه می دهند ، اما واقعاً آنها را در همان سطح قبلی و به خوبی انجام نمی دهند . همچنین ممکن است از معاشرت ، سرگرمی‌ها یا شرکت در رویدادها و فعالیت‌هایی که زمانی معنادار می‌دانستند غفلت کنند .اگر از آنها بپرسید چه خبر است یا به چه چیزی فکر می کنند، ممکن است به سادگی با گفتن “هیچی” پاسخ دهند .

این رفتار عجیب و غریب می تواند به طرز نگران کننده ای شبیه علائم افسردگی باشد .چرا این پدیده رخ می دهد؟

خوب ، اولاً ، مردان معمولاً در صحبت کردن درباره احساسات خود خوب نیستند .از آنها انتظار می رود که قوی بمانند ، بنابراین برای مدیریت تمام احساسات خام خود تلاش می کنند .

او سعی می کند که دوباره به رابطه برگردد.

آیا مردان پس از جدایی دلتنگ همسر سابق خود می شوند ؟

البته این کار را می کنند . بالاخره آنها انسان هستند . با این حال ، برخی از مردان عادت دارند مدتی پس از جدایی با همسر سابق خود تماس بگیرند و از آنها بپرسند که آیا می توانند دوباره با هم باشند یا خیر .

آنها حتی ممکن است برای انجام حرکات بزرگ و یا متقاعد کردن دوستان سابق خود تلاش کنند که او می خواهد رابطه را از نو آغاز کند .مردان به اندازه زنان هوس صمیمیت دارند .حتی اگر مردی از زندگی مجردی و سرگرم کننده لذت می برد ، باز هم دوست دارند در یک رابطه باشند.

پسرها دوست دارند از دخترانی که به آنها اهمیت می دهند محافظت کنند و فردی باشند که به آنها وابسته هستند .مسئله این است که آنها اغلب در بازگرداندن رابطه ی قبلی خود شکست می خورند زیرا نمی دانند چگونه این کار را انجام دهند.

او بازی سرزنش را انجام می دهد .

دو مرد معمولاً یکی از دو پاسخ منفی دارند :

سرزنش کردن خود به خاطر جدایی یا سرزنش کردن فرد . اولین مورد ، سرزنش خود ، کمتر رایج است . پسر اشتباهات خود را در رابطه تکرار می کند و به خاطر آن رنج می برد .او از نظر روانی یا عاطفی ناسالم می شود ، زیرا همه چیزهایی را که اشتباه پیش آمده ، انجام می دهد ، حتی اگر خارج از کنترل او باشد.

پاسخ بسیار رایج تر برعکس است . پسرها تقصیر را به گردن نامزد سابق خود می اندازند و آنها را متهم می کنند که دلیل واقعی پایان رابطه بوده اند .به عنوان مثال ، این زوج به این دلیل از هم می پاشند که دختر دوست پسرش را در حال خیانت به او با دختر دیگری دستگیر کرده است .

پسر با گفتن اینکه تقصیر دختر است که وقت کافی را با او نمی گذراند یا توجهی که می خواهد به او نشان می دهد ، وضعیت را برعکس می کند .سرزنش راهی برای کنترل کاذب بر موقعیت است.

این یک چرخه منفی گرایی است که می تواند الگویی برای روابط آینده یک پسر باشد ، زیرا او کاملاً این درس را نمی آموزد که روابط یک خیابان دو طرفه است .اگر او نمی خواهد مسئولیت سهم خود را از شکست در جدایی بپذیرد ، محکوم است که در رابطه بعدی خود با همان مشکلات روبرو شود

 حقیقت را تحریف می کند

اعتراف به دلیل واقعی جدایی می تواند بسیار دردناک باشد ، احتمالاً به همین دلیل است که مردان تمایل دارند حقیقت را به عنوان یک استراتژی پس از جدایی تحریف کنند .وقتی به دوستانش در مورد این جدایی محرمانه می گوید، ممکن است چیزی شبیه این بگوید:”اوه، این یک تصمیم متقابل بود.””او بیش از حد نیازمند و چسبیده بود.””من واقعاً او را آنقدر دوست نداشتم.””به هر حال قصد داشتم از او جدا شوم.”حتی اگر این گفته‌ها لزوماً درست نباشند ، مردان این کار را انجام می‌دهند تا پیامی مبنی بر نفوذ ناپذیر بودن در برابر آسیب‌رسانی را تقویت کنند . او می خواهد به مردم نشان دهد که قوی است .

 وانمود می کند که اهمیتی نمی دهد .

مردان در هنگام جدایی دقیقاً مانند زنان دچار احساسات خاصی می شوند . آنها بدون ترتیب خاصی با احساس آسیب شدید ، خشم ، سردرگمی ، شکست ، غم و بی حسی احساسی مواجه می شوند .برخلاف زنان ، آنها معمولاً نمی توانند با این هجوم احساسات کنار بیایند .

آنها از موقعیت “فرار می کنند”، اما خاطرات آنها را آزار می دهد .برای انحراف و نادیده گرفتن این احساسات ، خود را بی تفاوتی نشان می دهند . این امر به ویژه زمانی مشهود است که آنها به همسر سابق خود برخورد کنند و مجبور به گفتگو شوند .

به احتمال زیاد ، آن ها در مورد جدایی به روشی کسل کننده و یکنواخت و بدون هیچ احساسی صحبت می کنند .آنها غم و اندوه خود را پنهان می کنند زیرا فکر می کنند ضعیف یا غیرمردانه است . به جای نشان دادن احساس خود ، سعی می کنند لبخند بزنند و مانند گذشته به زندگی خود ادامه دهند .این نوع رفتار مردانه واقعاً می تواند نتیجه معکوس داشته باشد ، زیرا در نهایت درد خود را با پنهان کردن آن طولانی تر می کنند .

بهترین راه برای غلبه بر درد جدایی این است که احساسات خود را قبول کنند .به هر حال این طبیعی است که بعد از جدایی احساس ناراحتی کنید ، بنابراین مردان باید روند درمان را بپذیرند .

 زمان بیشتری را با دوستان می گذراند.

برای بسیاری از مردان (و حتی زنان)، گذراندن وقت با دوستانی که به آنها اعتماد دارید، مانند رفتن به درمان پس از جدایی است. بخصوص مردان از وقت گذراندن با دوستان خود پس از جدایی لذت می برند زیرا می توانند احساسات خود را تخلیه کنند ، در واقع ، گذراندن زمان بیشتر با دوستان به مردان کمک می کند: حواس خود را از چند روز اول پس از جدایی که سخت ترین است ، پرت کنند بر احساس تنهایی و بی ارزشی غلبه کنند به آنها کمک می کند تا از موقعیت اجتماعی خود عبور کنند .

از سوی دیگر، محو کردن احساسات و دوری از دوستان تنها می تواند احساسات منفی آنها را افزایش دهد – که به طور بالقوه منجر به یک مشکل سلامت روانی می شود. اگر مردی عمیقاً در مورد رابطه با دوستانش صحبت می کند ، احتمالاً نسبت به بقیه در مسیر بهتری برای بهبودی از دلشکستگی قرار دارد .

 او یک سرگرمی جدید انتخاب می کند .

این رفتاری است که اغلب نادیده گرفته می شود ، اما مردان به عنوان راهی برای کنار آمدن با جدایی به سرگرمی های جدید روی می آورند .انتخاب های رایج یادگیری نحوه آشپزی ، نواختن ساز یا ورزش است .سایر فعالیت های مولد شامل پیاده روی ، کمپینگ ، کوه نوردی و سایر سرگرمی های درمانی مرتبط با طبیعت است .پسرها سرگرمی های جدیدی را امتحان می کنند تا به خود یادآوری کنند که واقعاً نیازی به داشتن یک رابطه ندارند تا احساس رضایت کنند .

سرگرمی ها همچنین راهی سرگرم کننده برای پرت کردن حواس خود در حین یادگیری مهارت های جدید هستند .به غیر از سرگرمی ها ، برخی از مردان سفر را انتخاب می کنند .این راهی برای فاصله گرفتن فیزیکی از شریک سابق خود و تمرکز مجدد دیدگاه آنهاست .دریافت کنید.

 او تجربیات و شیوه های زندگی جدید را امتحان می کند .

وقتی مردها دچار جدایی می شوند ، دوست دارند چیز جدیدی را امتحان کنند . گاهی اوقات ، این می تواند تغییرات ساده ای در روال ها و عادات آنها باشد .درگیر شدن در تجربیات جدید به پسرها این امکان را می دهد تا هویت خود را دوباره پیکربندی کنند و دوباره با دنیایی که دیگر حول محور سابق خود نمی چرخد ​​ارتباط برقرار کنند . رفتار مرد پس از مواجهه با یک موقعیت دردناک تغییر می کند ، زیرا آنها درد خود را به دیگران ابراز نمی کنند .

سعی می کند خاطرات قدیمی را پاک کند

زنان در مورد روابط ، کلکسیونرهای معروفی هستند . آنها حتی پس از جدایی هر چیزی را که احساس می کنند معنی دار است ذخیره می کنند ، مانند نامه ها ، بلیت های سینما، جعبه های شکلات و سایر نشانه های آن زمان

از طرف دیگر، پسرها کاملاً برعکس هستند. مگر اینکه چیزی منحصر به فرد باشد ، مردان به احتمال زیاد به خاطر تسکین ذهنی ، همه یادگاری ها را بلافاصله پس از جدایی از بین می برند .این شامل مسدود کردن آنها در رسانه های اجتماعی، پاک کردن شماره تلفن همراه و حذف عکس های آنها در دستگاه های مختلف است .مردان همچنین از فضاهای فیزیکی که خاطرات او را مجددا یادآوری می کند دوری می کنند . همه این استراتژی‌ها به سرعت بخشیدن به روند بهبودی مرد کمک می‌کنند .

 او نامزد سابق خود را در شبکه های اجتماعی بلاک می کند.

با این حال ، کاهش تماس با رسانه های اجتماعی یک روش ترجیحی برای مردان است و در واقع یک حرکت توصیه شده است .

مسدود کردن شریک زندگی سابق در رسانه های اجتماعی از روی کینه انجام نمی شود . اکثر مردان این کار را انجام می دهند زیرا نمی خواهند با احساسات منفی کنار بیایند .

بررسی شبکه‌های اجتماعی دوست او ممکن است باعث غمگینی یا حتی تعقیب آن‌ها شود .

دور ماندن از رسانه های اجتماعی در واقع بیشتر یک تاکتیک حفظ خود در برابر احساسات ناامن و افکار شوم است .

 خود و روابطش را دوباره ارزیابی می کند .

طبق روانشناسی مردانه ، مردان در دوران جدایی در آسیب پذیرترین حالت خود قرار دارند .آنها احساس طرد شدن ، رها شدن و رنجش می‌کنند که ممکن است تغییراتی در رفتارشان ایجاد شود . از جنبه مثبت ، این دوره همچنین به آنها فضایی برای درون نگری آرام می دهد.

مردان در مورد زندگی خود ، انتخاب هایی که انجام داده اند، عیوب و فضایل خود یا حتی آنچه واقعاً از شریک زندگی خود می خواهند فکر می کنند .

این تجربه همچنین می تواند به طور بالقوه آنها را در مسیر درست برای آینده سوق دهد .

برخی از پسرها ممکن است به روابطی که با دوستان و خانواده دارند نیز توجه کنند .

بسته به نحوه واکنش آنها به جدایی ، یک مرد می تواند ارتباط خود را با افراد غیر مفید قطع کند و پیوندهای خود را با کسانی که از آنها حمایت می کنند تقویت کند .

زمان بیشتری را به مسئولیت های خود اختصاص می دهد.

برخی از مردان پس از جدایی ، از کار، تعهدات خانوادگی یا مسائل اجتماعی فرار می کنند . به هر حال ، به نظر کارآمدتر از سیگار کشیدن ، مهمانی یا خوابیدن است .

 او به دنبال بهبود خود است .

جدایی ویرانگر می تواند برای هر دو شریک زندگی سخت باشد ، و هر دو نفر را زیر پا بگذارد و ارزش آنها را زیر سوال ببرد .با این حال ، هنگامی که ترحم تمام می شود ، برخی از مردان شروع تازه خود را به عنوان فرصتی برای بهبود عیوب قدیمی می دانند .این می تواند تغییرات ساده ای مانند ورزش فعال یا چیزهای پیچیده تر باشد ، مانند پیگیری اهداف شغلی آنها .

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

مطالب مرتبط