۱۸:۱۵ - ۱۴۰۳/۰۱/۰۳

آموزش تهیه نان کوله؛ نان معروف تبریزی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛نان کوک یکی از انواع نان‌های خوشمزه و لذیذ محلی است که نام دیگر آن نان تورکی است و خیلی راحت و سریع آماده و تهیه می‌شود و در وعده صبحانه همراه با کره و پنیر مورد استفاده قرار می‌گیرد این نان خوش طعم ...

آموزش تهیه نان کوله؛ نان معروف تبریزی

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛نان کوک یکی از انواع نان‌های خوشمزه و لذیذ محلی است که نام دیگر آن نان تورکی است و خیلی راحت و سریع آماده و تهیه می‌شود و در وعده صبحانه همراه با کره و پنیر مورد استفاده قرار می‌گیرد این نان خوش طعم طرفداران زیادی دارد. برای آشنایی کامل و مرحله به مرحله با طرز تهیه نان کوکه در ادامه با سایت اندیشه قرن همراه باشید.

مواد لازم نان کوکه
آرد ۹ فنجان
ماست پر چرب و شیرین ۳ فنجان
روغن مایع ۳ فنجان
تخم مرغ ۳ عدد
نمک ۱ قاشق غذا خوری سر خالی
زنجبیل ۱ قاشق غذا خوری
بکینگ پودر ۳ قاشق غذا خوری سر خالی
شکر ۲ قاشق غذا خوری
کنجد برای تزئین به مقدار دلخواه
بادام برای تزئین به مقدار دلخواه
گردو برای تزئین به مقدار دلخواه
زرده تخم مرغ برای رومال ۱ عدد
زعفران دم کرده غلیظ به مقدار دلخواه

طرز تهیه نان کوکه

مرحله ۱: آماده‌سازی مواد خشک

برای طرز تهیه نان کوکه ابتدا مقداری آرد را الک کنید تا بافت آن سبک شود و داخل یک ظرف بریزید و بعد بکینگ پودر را به آن اضافه کنید سپس مقداری زنجبیل و کمی هم نمک روی آرد بریزید و هم بزنید و همه را با هم مخلوط کنید تا کاملاً با هم ترکیب و یکدست شوند.

مرحله ۲: الک کردن ترکیب آرد

سپس ترکیب آرد را سه بار الک کنید تا همه مواد با هم خوب مخلوط شوند و بافت آن‌ها صاف و یکدست شود و بعد آرد را کنار بگذارید و سپس داخل یک ظرف دیگر تخم مرغ‌ها را بریزید و با همزن هم بزنید تا از حالت لختگی خارج شوند.

مرحله ۳: همزدن تخم‌مرغ با شکر

بعد مقداری شکر به تخم مرغ‌ها اضافه کنید و با همزن برقی به مدت تقریبا ۲ دقیقه هم بزنید تا خوب با هم مخلوط و یکدست شوند و بافت آن‌ها کرم رنگ و حجیم و کشدار شود سپس با قاشق یا لیسک اطراف ظرف را تمیز دورگیری کنید.

مرحله ۴: افزودن ماست و دورگیری ظرف

وقتی که اطراف ظرف را دورگیری می‌کنید این کار موجب می‌شود که همه موادی که به ظرف چسبیده‌اند با بقیه مواد مخلوط شوند و بوی زهم تخم مرغ‌ها از بین برود سپس مقداری ماست به مخلوط اضافه کنید و هم بزنید تا با هم خوب ترکیب شوند.

مرحله ۵: ترکیب مواد مرطوب با مواد خشک

بعد هم مقداری روغن مایع به مخلوط مواد اضافه کنید و فقط به اندازه‌ای که با هم مخلوط شوند هم بزنید سپس ترکیب آرد را کم کم و در چند مرحله به مخلوط مواد اضافه کنید و با لیسک هم بزنید تا خوب با هم مخلوط شوند و بافت آن‌ها یکدست شود.

مرحله ۶: آخرین مرحله مخلوط کردن

بعد از اضافه کردن آرد خیلی مخلوط را هم نزنید و به اندازه‌ای که گلوله‌های آرد داخل مخلوط باز شوند و خمیر تشکیل شده بافت یکدستی داشته باشد هم بزنید و سپس ظرف را کنار بگذارید تا مخلوط مواد برای چند دقیقه در دمای محیط استراحت کند.

مرحله ۷: چرب کردن و گرم کردن تابه

در این فاصله مقداری روغن را داخل تابه بریزید و آن را کاملاً چرب کنید و سپس تابه را روی حرارت ملایم قرار دهید و مخلوط مواد را داخل تابه بریزید و سطح آن را صاف کنید و سپس یک زرده تخم مرغ را داخل یک ظرف بریزید و هم بزنید.

مرحله ۸: رومال کردن نان

وقتی که زرده تخم مرغ از حالت لختگی خارج شد و یکدست شد با یک فرچه زرده تخم مرغ را روی نان بمالید و آن را رومال کنید و سپس مقداری زعفران را داخل ظرف کوچکی بریزید و روی آن آب جوش بگیرید و اجازه دهید تا خوب دم بکشد.

مرحله ۹: استفاده از زعفران و کنجد

وقتی که زعفران دم کشید و کاملا غلیظ شد زعفران غلیظ را روی خمیر بمالید و پخش کنید و نان را رومال کنید تا عطر و رنگ و طعم زعفران به خورد خمیر برود و سپس مقداری کنجد را روی خمیر بریزید و پخش کنید تا سطح آن را بپوشاند.

مرحله ۱۰: تزئین و پختن نان

بعد با مقداری مغز گردوی خرد شده و مغز بادام خرد شده، روی خمیر را تزئین کنید سپس روی شعله گاز شعله پخش کن قرار دهید و در تابه و یا ظرف را با دم کنی محکم ببندید و سپس آن را روی شعله پخش کن روی حرارت خیلی کم قرار دهید.

مرحله ۱۱: پخت نان در دو مرحله

سپس اجازه دهید تا خمیر به مدت ۴۰ دقیقه در تابه بپزد بعد ظرف را برداشته و نان را برگردانید و اجازه دهید تا طرف دیگر آن به مدت ۱۵ دقیقه بدون این که در ظرف را ببندید بپزد و آماده شود سپس ظرف را از روی حرارت بردارید و کنار بگذارید.

مرحله ۱۲: خنک کردن و جابجایی نان

بعد از این که در دمای محیط کمی خنک شد آن را از داخل تابه بیرون بیاورید و روی یک پارچه قرار دهید و روی آن را هم با پارچه بپوشانید تا کمی نرم شود این روش پخت برای کسانی است که می‌خواهند از تابه برای پخت نان کوکه استفاده کنند.

مرحله ۱۳: آماده‌سازی فر و قالب برای پخت نان

در صورتی که می‌خواهید از فر برای پخت نان استفاده کنید بعد از این که خمیر آماده شد، داخل سینی فر یا قالب را با روغن مایع کمی چرب کنید و سپس خمیر را در سینی یا قالب قرار دهید و بعد با فشار دست سطح آن را صاف و یکدست کنید.

مرحله ۱۴: تزئین سطح نان

سپس به همان روش قبل روی خمیر را با زرده تخم مرغ و زعفران دم کرده غلیظ رومال کنید و بعد با مقداری کنجد و مغز گردو و مغز بادام روی آن را تزئین کنید و بعد از آن قالب را در طبقه وسط فر که از ده دقیقه قبل گرم شده است قرار دهید.

مرحله ۱۵: تنظیم دما و زمان پخت در فر

بعد دمای فر را روی ۱۷۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنید و اجازه دهید تا خمیر به مدت ۳۰ دقیقه در فر بپزد و آماده شود اگر خواستید که سطح نان کمی طلایی شود می‌توانید بعد از این که حرارت پایین را خاموش کردید به مدت دو دقیقه گریل را روشن کنید.

مرحله ۱۶: خروج نان از فر و سرو

بعد از این که نان پخت و آماده شد و سطح آن طلایی رنگ شد سپس آن را از داخل فر بیرون بیاورید و در دمای محیط قرار دهید تا کمی خنک شود و سپس نان را به آرامی از داخل آن بیرون بیاورید و داخل پارچه قرار دهید تا کمی نرم شود. سپس نان کوکه را به عنوان یک میان وعده خوش طعم و مقوی و یا در وعده صبحانه همراه با کره و عسل و خامه و چای سرو کنید.

مطالب مرتبط