آخرین وضعیت حسن یزدانی پس از عمل جراحی کتف/ زمان بازگشت سوپراستار کشتی ایران مشخص شد

مدیر فنی کشتی مازندران گفت: شرایط حسن یزدانی خیلی خوب و فوق‌العاده شده و چند روز پیش که با هم صحبت کردیم، عنوان کرد بخش زیادی از دامنه حرکتی کتفش بازگشته و چیزی بین ۱۰ تا ۱۵ درصد باقی مانده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،مراد محمدی مدیر فنی کشتی مازندران درباره مصدومیت حسن یزدانی گفت: یزدانی بین ۱۰ تا ۱۵ روز از برنامه‌های پزشکی پیش‌بینی شده جلوتر است و حتی می‌تواند پیش از عید نوروز نیز روی تشک بیاید، اما اصلاً لازم نیست عجله کند و بهتر است که بعد از کسب آمادگی کامل، تمرین روی تشک را آغاز کند.

حسن یزدانی آبان ماه امسال کتف راست خود را به تیغ جراحان سپرد و پس از ۲ روز استراحت از بیمارستان مرخص شد.
بعد از جراحی حال عمومی قهرمان کشتی ایران خوب گزارش شده بود و اکنون وی باید ادامه روند درمانی خود را طی کند تا برای حضور در بازی‌های المپیک پاریس و کسب دهمین مدال خود، آماده شود.

حسن یزدانی کشتی گیر وزن ۸۶ کیلوگرم کشتی آزاد و برنده مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو در وزن ۷۴ کیلوگرم و مدال نقره المپیک ۲۰۲۰ توکیو در وزن ۸۶ کیلوگرم است. یزدانی قهرمان سه دوره مسابقات قهرمانی کشتی جهان در سال‌های ۲۰۱۷، ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱، و دارنده سه مدال نقره و یک برنز این مسابقات است.

کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی ۲۰۱۸ و ۲ عنوان قهرمانی در مسابقات قهرمانی کشتی آسیا از دیگر افتخارات وی است. وی در سال ۲۰۱۷ از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان بهترین کشتی‌گیر سال جهان انتخاب شد و در ۲۵ شهریور ۱۴۰۱ با گرفتن مدال نقره مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۲۰۲۲ در بلگراد، پرافتخارترین کشتی‌گیر تاریخ ایران از نظر تعداد شمارش مدال جهانی و المپیک شد.

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا