۱۳:۰۰ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۸

۷ جاذبه بکر و دیدنی لرستان برای تعطیلات آبان ماه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ در ادامه ۷ جاذبه بکر و دیدنی لرستان برای تعطیلات شهریور ماه معرفی می‌کند. ۱- قلعه فلک افلاک قلعه فلک افلاک یکی از شگفت‌انگیزترین آثار باستانی به جا مانده از  دوره‌های مختلف تاریخی است که در مرکز شهر...

۷ جاذبه بکر و دیدنی لرستان برای تعطیلات آبان ماه

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ در ادامه ۷ جاذبه بکر و دیدنی لرستان برای تعطیلات شهریور ماه معرفی می‌کند.

۱- قلعه فلک افلاک

قلعه فلک افلاک یکی از شگفت‌انگیزترین آثار باستانی به جا مانده از  دوره‌های مختلف تاریخی است که در مرکز شهر خرم‌آباد استان لرستان قرار دارد. زمان احداث این قلعه پر رمز و راز به دوره ایران باستان و زمان حکومت ساسانیان باز می‌گردد. در دوره حکومت پهلوی موزه مردم شناسی قلعه فعالیت خود را آغاز کرد و آثار تاریخی ارزشمندی چون نسخ خطی در آنجا نگهداری می‌شود. در قسمت موزه باستان شناسی قلعه نیز، آثار بدست‌آمده از «غار کلماکره» مربوط به حکومت هخامنشیان وجود دارد.

۲- دریاچه کیو

دریاچه کیو یکی از زیباترین مقاصد گردشگری خرم‌آباد به‌شمار می‌رود که دارای امکانات تفریحی و بهداشتی بسیاری بوده و می‌تواند برای پیک‌نیک‌های یک روزه، پیاده‌روی و عکاسی گزینه بسیار مناسبی باشد. از جمله امکانات تفریحی دریاچه می‌توان به وجود قایق موتوری، قایق پدالی، جت اسکی و جت بت اشاره کرد. همچنین، شهربازی کوچکی در اطراف دریاچه قرار گرفته که دارای بازی‌هایی همچون استخر توپ و ترامپولین است که می‎‌تواند مکان مناسبی برای تفریح کودکان محسوب شود.

۳- آبشار آب سفید

آبشار آب سفید به نام عروس آبشارهای ایران شهرت دارد، ارتفاع این آب شهر به حدود ۷۰ متر می‌رسد و جزو مرتفع‌ترین و بلندترین آبشارهای ایران به‌شمار می‌رود. دره تاریکه، کوه‌ها و صخره‌های زیبای اطراف آبشار، منظره‌ای چشم‌نواز و زیبا را برای علاقمندان کوه‌نوردی و صخره‌نوردی رقم زده است. در دشت‌های اطراف گل‌های زیبا و لاله‌های واژگون به‌چشم می‌خورد و گذران چند ساعتی از روز در کنار این آبشار از جمله دلچسب‌ترین و دلنشین‌ترین تفریح‌های این منطقه به‌شمار می‌رود. با رشد گردشگری این منطقه، دریاچه‌ای مصنوعی و امکاناتی مثل تله‌کابین، پیست اسکی، پیست دوچرخه، اسب سواری و سالن تیراندازی و غیره در این منطقه برپا شد.

۴-  تنگه شیرز

تنگه شیرز در ۵۰ کیلومتری شمال کوهدشت استان لرستان قرار گرفته و این تنگه به دلیل شباهتی که به دره گرند کانیون آمریکا دارد، به این نام مشهور شده است. مناطق پر پیچ و خم و صخره‌ای تنگه شیرز می‌تواند تجربه مهیجی را برای علاقمندان به طبیعت‌گردی و کوهنوردان حرفه‌ای رقم بزند. از معروف‌ترین جاهای دیدنی اطراف تنگه شیرز می‌توان به منطقه جنگلی بلوران، دره سرطرهان، پل سی پله، غار میرملاس، قلعه کوهزاد و معبد سرخ دم لری اشاره کرد که هرساله گردشگران زیادی از این مناطق بازدید می‌کنند.

۵- تنگه لی لی دورود

تنگه لی لی دورود یکی از زیباترین و مرموزترین جاذبه‌های گردشگری استان لرستان محسوب می‌شود که هر ساله طیف گسترده‌ای از گردشگران را به خود جذب می‌کند. پر آب بودن تنگه لی لی دورود تفریحات بسیاری چون آب تنی و قایق سواری را پدید آورده است. کوهنوردی بر روی صخره‌های زیبای زاگرس، پیاده روی در مناطق روستایی و بازدید از باغ‌های گیلاس و منظره تماشایی شکوفه‌های گیلاس و دشت لاله‌های واژگون از دیگر جاذبه‌های بکر و زیبای این منطقه به حساب می‌آیند.

۶- آبشار بیشه

از دیگر زیبایی‌های آبی استان لرستان، آبشار بیشه خرم‌آباد است. این آبشار در منطقه‌ای کوهستانی و در اعماق جنگل‌های پهناور بلوط زاگرس جای گرفته است. برپایی کمپینگ و گذران چند روزی در این منطقه بکر و سرسبز و در کنار امواج خروشان رودخانه، سرزندگی، نشاط و طراوتی دوباره را برای گردشگران این منطقه به‌دنبال می‌آورد.

۷- جنگل و آبشار نای انگیز

جنگل نای انگیز از زیباترین و پرطرفدارترین جاذبه‌های گردشگری خرم‌آباد به‌شمار می‌رود. این جنگل با برخورداری از آبشار، هوای فوق‌العاده تمیز همراه با صدای دلنشین پرندگان بهشتی شناخته شده در اعماق زاگرس را برای دوستدارن طبیعت‌گردی به همراه آورده است.

مطالب مرتبط