۰۷:۴۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۶

کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور

از امروز تا ظهر دوشنبه جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است و دمای هوا در نوار شمالی کشور به ویژه با توجه به وزش باد گرم در استان‌های ساحلی دریای خزر به طور نسبی افزایش می‌یابد. از بعد از ظهر دوشنبه به تدریج بارش باران و وزش باد در گیل...

کاهش محسوس دما در نوار شمالی کشور

از امروز تا ظهر دوشنبه جوی پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم است و دمای هوا در نوار شمالی کشور به ویژه با توجه به وزش باد گرم در استان‌های ساحلی دریای خزر به طور نسبی افزایش می‌یابد.

از بعد از ظهر دوشنبه به تدریج بارش باران و وزش باد در گیلان غرب، مازندران و اردبیل شروع می‌شود.

سه شنبه در شمال غرب، غرب استان‌های ساحلی دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز رگبار، رعدوبرق، وزش باد شدید و در برخی نقاط خیزش گردوخاک پیش بینی می‌شود.

این وضعیت چهارشنبه در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و چهارشنبه و پنجشنبه در مناطقی از اردبیل سواحل دریای خزر شمال شرق ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز مرکزی و شرقی ادامه دارد.

همچنین پنج‌شنبه در برخی نقاط مرکز نیز بارش پراکنده رخ خواهد داد. شدت بارش سه شنبه در گیلان، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی و چهارشنبه در غرب سواحل دریای خزر و شمال شرق است.

امروز وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک همراه با کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق نوار شرقی کشور دور از انتظار نیست.

همچنین روند کاهش دما در نوار شمالی کشور به ویژه سواحل دریای خزر محسوس خواهد بود. دریای خزر از بعد از ظهر سه شنبه تا پنج شنبه مواج است.

مطالب مرتبط