۰۸:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۳

پیش بینی هواشناسی از آغاز فعالیت بارشی در کشور

به گزارش اندیشه قرن؛ بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی امروز در برخی از نقاط لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان، شمال فارس، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و ...

پیش بینی هواشناسی از آغاز فعالیت بارشی در کشور

به گزارش اندیشه قرن؛ بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش بینی هواشناسی امروز در برخی از نقاط لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری کهگیلویه و بویر احمد، اصفهان، شمال فارس، شمال خراسان رضوی، خراسان جنوبی، ارتفاعات کرمان، هرمزگان، شمال سیستان و بلوچستان، ارتفاعات البرز مرکزی و شرقی بارش رخ خواهد داد.

پنجشنبه در مناطقی از چهار محال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد، شمال و جنوب فارس، هرمزگان نیمه جنوبی، کرمان، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و جنوب بوشهر و جمعه در مناطقی از جنوب کرمان، سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقت و در برخی نقاط گردوخاک پیش بینی می‌شود.

شنبه و یکشنبه جوی به نسبت پایدار در بیشتر مناطق کشور حاکم خواهد بود.

امروز در سواحل دریای خزر نیز بارش پراکنده رخ داده و از پنجشنبه تا اوایل هفته آینده با توجه به وزش باد گرم دمای این مناطق بطور محسوسی افزایش خواهد یافت.

شدت بارش امروز در چهارمحال و بختیاری، شمال کهگیلویه و بویر احمد و جنوب غرب اصفهان و پنجشنبه در کرمان، هرمزگان، سیستان و بلوچستان و جنوب فارس و جمعه در کرمان سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان است و در این مناطق بارش تگرگ نیز پیش بینی می‌شود. خلیج فارس طی سه روز آینده مواج است.

مطالب مرتبط