۲۳:۱۵ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۴

پیش بینی بورس شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه ۳ آبان ۱۴۰۲، هزار و ۷۳۲ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۲ هزار و ۷۳ واحد رسید. بازدهی این شاخص مثبت ۹ صدم درصد بوده ا...

پیش بینی بورس شنبه ۶ آبان ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن ؛شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه ۳ آبان ۱۴۰۲، هزار و ۷۳۲ واحد نسبت به روز کاری گذشته بالاتر ایستاد و به سطح ۲ میلیون و ۲ هزار و ۷۳ واحد رسید. بازدهی این شاخص مثبت ۹ صدم درصد بوده است.

شاخص کل هم‌وزن بورس نیز با افزایش ۵۷۸ واحد در رقم ۶۷۶ هزار و ۷۲۳ واحدی ایستاد. بازدهی این شاخص نیز مثبت ۹ صدم درصد بوده است.

شاخص کل فرابورس با رشد ۶ واحدی به رقم ۲۴ هزار و ۵۷۵ واحد رسید. همچنین شاخص هم وزن فرابورس با صعود ۳۵۰ واحد به سطح ۱۲۰ هزار و ۱۷۴ واحد رسید.

حمید دستجردی، کارشناس بازار سرمایه درباره رفت و برگشت بورس در جریان معاملات روز گذشته گفت: بازارساز می‌داند در صورت ازدست‌رفتن مرز حمایتی ۲ میلیون واحدی، موج‌های فروش تازه‌ای وارد و عملا حمایت و تثبیت روند حرکتی سهام مختلف دشوارتر خواهد شد.

این کارشناس بازار سرمایه افزود: ترغیب حقوقی‌های بزرگ به نقش‌آفرینی بیشتر در راستای حمایت مخصوصا در شرایطی که ریسک بازار با توجه به افت قیمت‌ها کاهش پیدا کرده و جذابیت بالایی برای خرید‌های بزرگ وجود دارد، عامل رفت و برگشت امروز بورس بوده است.

وی ادامه داد: در نگاه کلان‌تر مهم‌ترین محرک بورس می‌تواند گزارش‌های ۶ ماهه و رویکرد دولت در زمینه شیوه بودجه‌ریزی سال آینده باشد.

دستجردی تاکید کرد: امروز علاوه بر تحولات بین المللی و افزایش ریسک‌های بیرون از بازار، کنترل تعمدی بازار‌ها توسط دولت با افزایش نرخ بهره و کاهش جذابیت بازار‌های کالایی و دارایی، جزو اصلی‌ترین چالش‌ها بورس است.

پایان/*

مطالب مرتبط