۱۲:۴۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۰۲

پرسپولیس – سپاهان! در دنیای شما ساعت چند است؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛ سه نماینده ایران در هفته اول دور گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا یک برد، یک تساوی و یک باخت عایدشان شد و طی روزهای دهم و یازدهم مهرماه شاهد به انجام رسیدن دیدارهای هفته دوم خواهیم بود. نساجی و س...

پرسپولیس – سپاهان! در دنیای شما ساعت چند است؟

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی اندیشه قرن؛ سه نماینده ایران در هفته اول دور گروهی رقابت‌های لیگ قهرمانان آسیا یک برد، یک تساوی و یک باخت عایدشان شد و طی روزهای دهم و یازدهم مهرماه شاهد به انجام رسیدن دیدارهای هفته دوم خواهیم بود. نساجی و سپاهان به ترتیب میزبان ۲ تیم عربستانی الهلال و الاتحاد خواهند بود و پرسپولیس باید در قطر رو در روی الدحیل قطر قرار بگیرد. نکته جالب توجه این است که سه تیم ایرانی بین ۲ بازی خود در ACL هیچ مسابقه رسمی برگزار نکرده و نخواهند کرد اما رقبای‌شان روزهای شلوغی را پشت سر می‌گذارند.

سه بازی برای تیم‌های عربستانی پیش از دیدار برابر سپاهان و نساجی

سپاهان در شرایطی میزبان الاتحاد است که شاگردان نونو اسپریتو بین ۲ بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا باید چهار بازی را پشت سر بگذارند که فعلا یکی از آن‌ها برگزار شده است. آن‌ها ۷۲ ساعت پس از غلبه بر آلمالیق به مصاف الفتح رفتند و در ادامه طی روزهای چهارم و هفتم مهر ماه به ترتیب در جام پادشاهی و لیگ حرفه‌ای عربستان می‌بایست مقابل الخلود و الفیحاء پیکار داشته باشند. زرد و مشکی‌ها تنها سه روز پس از انجام بازی برابر الفیحاء باید در اصفهان به مصاف شاگردان ژوزه مورایس بروند و این در حالی است که طلایی‌پوشان ایران آخرین بازی خود پیش از دوئل با الاتحاد را ۱۴ روز قبل برابر نیروی هوایی عراق به انجام رسانده‌اند.

شرایط حریف نساجی هم تقریبا همانند الاتحاد است. الهلال هم هر سه یا چهار روز یک بار باید یک مسابقه را برگزار کند. آن‌ها سه روز پس از توقف برابر نوفباخور ازبکستان، در لیگ به مصاف داماک رفتند و ۲ روز بعد در جام پادشاهی حریفی به نام الجبلین را پیش روی خود دارند. روز جمعه هفت مهرماه زمان انجام بازی حساس برابر الشباب در لیگ حرفه‌ای است و چهار روز بعد نوبت به پیکار با تیم تحت هدایت مهدی رحمتی خواهد بود. هلال نسبت به اتحاد یک روز بیش‌تر استراحت دارد اما آن‌ها هم بین ۲ بازی خود در لیگ قهرمانان آسیا ۲ دیدار در لیگ و یک جدال در جام پادشاهی را باید به انجام برسانند. نساجی اما بین ۲ بازی خود در چمپیونزلیگ قاره کهن ۱۵ روز فاصله بود و هیچ دیدار رسمی‌ای نداشت.

هرچهار روز یک بازی، برای حریف پرسپولیس

نهایتا به پرسپولیس برسیم. تیم پایتخت‌نشینی که پس از قبول شکست تلخ ۲ بر صفر برابر النصر عربستان باید در قطر بازی سرنوشت‌سازی را مقابل الدحیل برگزار کند. شاگردان یحیی گل‌محمدی در شرایطی پا به این مسابقه خواهند گذاشت که ۱۳ روز از آخرین بازی رسمی‌شان گذشته است اما اوضاع برای تیم هرنان کرسپوی آرژانتینی متفاوت است. شوالیه‌های قرمز پس از توقف برابر استقلال تاجیکستان در تاریخ ۲۸ شهریورماه، باید فردا(یکشنبه) به مصاف الغرافه بروند و چهار روز بعد نوبت به دیدار مقابل المرخیه می‌رسد. آن‌ها مجددا چهار روز بعد باید رو در روی پرسپولیس قرار بگیرند. نماینده قطر مثل ۲ تیم عربستانی بین ۲ بازی‌اش در لیگ قهرمانان آسیا سه مسابقه تدارک دیده نشده اما با انجام ۲ بازی مهیای جدال با سرخ‌پوشان تهرانی می‌شوند.

ایرانی‌ها با ۲ هفته و صفر بازی به آسیا برمی‌گردند

اگرچه یکی از مسابقات ۲ تیم عربستانی در جام پادشاهی مقابل تیم‌های کم‌نام‌ونشان است و آن‌ها احتمالا به ستاره‌های خود استراحت می‌دهند اما برنامه فشرده رقبای کشورمان می‌تواند برای آن‌ها دردسر ساز شود و احتمال مصدومیت ستاره‌های این تیم‌ها را افزایش دهد. روی دیگر سکه اما این است که این سه تیم قطری و عربستانی کاملا در شرایط مسابقه هستند و با فرم ایده‌آلی به مصاف تیم‌های ایرانی خواهند آمد اما نساجی، پرسپولیس و سپاهان حدودا ۲ هفته از آخرین بازی رسمی‌شان گذشته و هیچ بازی دوستانه‌ای نمی‌تواند شرایط بازی رسمی را تداعی کند. حضور ایران در بازی‌های آسیایی و اینکه سپاهان و پرسپولیس در تیم امید نماینده‌های زیادی دارند در منتفی شدن بازی‌های این ۲ تیم در لیگ برتر بی‌تاثیر نبود اما باید قبول کرد تقویم حرفه‌ای فوتبال به گونه‌ای است که تیم‌ها باید آمادگی انجام ۲ بازی در یک هفته را داشته باشند و به واسطه حضور تیم‌هایی در تورنمنت‌های بین‌المللی، مسابقات داخلی نباید قربانی شوند. بعد از اروپا، حالا در آسیا هم شاهد این ماجرا هستیم و فوتبال ایران هم باید به همین سمت حرکت کند./ خبرورزشی

مطالب مرتبط