۱۷:۵۳ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۹

پرداخت باقیمانده حقوق همسان سازی بازنشستگان فولاددرهفته های آینده

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ سید حجت کاظمی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره برگزاری جلساتی با بازنشستگان و نمایندگان شرکت ذوب آهن اظهار داشت: مشکلاتی وجود دارد که در گذشته شکل گرفته و راهکارهای حل آنها را مورد بررسی...

بازنشستگان

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛ سید حجت کاظمی بعد از ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره برگزاری جلساتی با بازنشستگان و نمایندگان شرکت ذوب آهن اظهار داشت: مشکلاتی وجود دارد که در گذشته شکل گرفته و راهکارهای حل آنها را مورد بررسی قرار دادیم.

وی ادامه داد: برخی از مشکلات نیاز به طی مراحل قانونی و دریافت مصوباتی از مراجع بالادست قانونی دارد که ما نیز پیگیری‌های لازم را در دستور کار داریم.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با اشاره به اینکه همسان سازی حقوق بازنشستگان بر اساس برنامه ششم توسعه که از سال ۹۹ آئین نامه اجرایی آن پیشنهاد شد نیز در این جلسات مورد بررسی قرار گرفت، افزود: بخش زیادی از این حقوق همسان سازی شده پرداخت شده و تنها چهار ماه حقوق دیگر باقیمانده که طی هفته‌های آینده پرداخت خواهد شد.

سقف پرداخت هزینه‌های درمان بازنشستگان فولاد برداشته شد

وی در خصوص خدمات درمانی و رفاهی برای بازنشستگان صندوق فولاد نیز افزود: تصمیمات خوبی در زمینه درمان اخذ شده که با بیمه دانا قرارداد خوبی را منعقد کرده‌ایم و حذف فرانشیز، تأمین هزینه اعمال جراحی و برداشتن سقف پرداخت هزینه‌های درمان و تحت پوشش قرار دادن خانواده‌های افراد بیمه شده بدون پرداخت فرانشیز را نیز محقق کردیم.

کاظمی اجرای تبصره ۵ و ماده ۱۰۹ آئین نامه اداری استخدامی بازنشستگان و تبصره ۲ ماده ۳۱ و اجرای همسان سازی را مطالبات اصلی بازنشستگان دانست و گفت: بازنگری در همسان سازی برای سومین بار را پیگیری می‌کنیم تا حق بازنشستگان پرداخت شود.

۴۲ هزار بازنشسته فولادی در اصفهان هستند

وی با بیان اینکه در کشور ۸۵ هزار بازنشسته فولادی در کشور داریم، گفت: حدود ۴۲ هزار نفر از این بازنشستگان در استان اصفهان هستند.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد کشور با بیان اینکه ۶۰ درصد از اعتبارات این صندوق از محل بودجه کل کشور مصوب می‌شود که در سال جاری حدود ۹ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است، گفت: مابقی نیز از سود شرکت‌ها، فروش دارایی‌ها و پیگیری مطالبات تأمین می‌شود.

وی تصریح کرد: در برنامه هفتم توسعه نیز مطالبات صندوق از دولت عنوان شد که امیدواریم محقق شود.

مطالب مرتبط