واکنش سرمربی سابق تیم ملی به جنگ یحیی گل محمدی و جواد نکونام

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال گفت: نکونام و گل محمدی از شاگردان با معرفت من بودند و اصلا توقع چنین رفتاری از آنها نداشتم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن؛  همایون شاهرخی در مورد تقابل پیش آمده بین جواد نکونام و یحیی گل محمدی سرمربیان استقلال و پرسپولیس عنوان کرد: اصلا توقع نداشتم چنین اتفاقی بین دو شاگرد قدیمی ام بیفتد. باورم نمی شود که این دو چنین حرف هایی زده اند. هر دوی این نفرات وقتی شاگرد من بودند بچه های لوطی، با معرفت و با اخلاقی بودند و نمی دانم با گذشت این سال ها چه اتفاقی افتاده است که این حرف ها را زده اند. شاید فشار عصبی باعث شده تا این طور جملات بدی را بگویند.

در فوتبال ایران انگار همه عصبی شده اند

وی در خصوص اینکه چه توصیه ای برای هر دو نفر دارد گفت: من هیچ توصیه ای نمی توانم داشته باشم چون نمی دانم دقیقا چه عواملی باعث شده تا این طور ناراحت باشند اما هر چه باشد توقع نداشتم اصلا این طور واکنش نشان دهند. ما فوتبال اروپا را می بینیم که مربیان بعد از بازی با هر نتیجه ای خیلی راحت با هم برخورد می کنند اما متاسفانه در ایران نمی دانم چه فعل و انفعالاتی رخ می دهد که رفتارها طور دیگری می شود. انگار همه عصبی شده اند.

بازیکنان با کوچکترین تذکر به داور حمله می کنند

شاهرخی افزود: بازیکنان را می بینم که با کوچکترین تذکر داور بهم می ریزند و به سمت داور حمله می کنند. در کدام لیگ دنیا شما چنین رفتارهایی می بینید؟ داور بیچاره در ایران مدام ترس دارد. مثلا اگر در ورزشگاهی که طرفداران یک تیم بیشتر باشند و تیم مورد نظر ببازد آن داور دیگر مگر جرات دارد تنهایی از ورزشگاه بیرون برود؟

تا زمانی که قانونی درستی نداشته باشیم همین بساط است

پیشکسوت فوتبال کشورمان تصریح کرد: تا زمانی که قانون درستی نداشته باشیم بساط فوتبالمان همین است. این هرج و مرج ادامه دار خواهد بود. در قبال رفتارهایی که با داور می شود باید محرومیت وجود داشته باشد. شما دیدید که وقتی رئیس فوتبا اسپانیا یک اشتباه عمدی یا سهوی کرد چطور با او برخورد شد اما شک نکنید اگر ایران بود با تبصره و بند ماجرا تمام می شد و خبری از عزل و محرومیت هم نبود. وقتی مردم این چیزها را می بینند ذهنشان خراب می شود.

مربی که دنبال رای جمع کردن باشد تهش به دیوار می خورد

سرمربی اسبق تیم ملی فوتبال تاکید کرد: این راهی که نکونام و گل محمدی در آن قرار دارند ما سالها قبل خیلی از این مسیر را رفته ایم و در تیم های مختلف مربیگری و کاپیتان بوده ایم. تنها چیزی که در فوتبال و در زندگی مهم است و می ماند اعتبار و احترام و شخصیت است. چرا بعد از این همه سال همه از مرحوم دهداری می گویند؟ مگر بازیکن و مربی بهتر از او نداشتیم؟ داشتیم اما دهداری شخصیتی از خود به جا گذاشته بود که فراموش نشدنی است. مربی باید با مردم رو راست باشد و چیزی جز ادب و احترام در ذهن باقی نمی ماند. مربی که دنبال رای جمع کردن برای خودش باشد تهش به دیوار می رسد. چقدر خوب است که مربیان ما راه درست را انتخاب کنند.

مربی و بازیکن هستند که در معرض حیان رها کن قرار می گیرند

شاهرخی با اشاره به مشکلات فوتبال کشورمان تاکید کرد: فوتبال در همه جای دنیا درآمدزا است اما در کشورما هزینه بر است. پرسپولیس و استقلال هم متاسفانه وابستگی به وزارت ورزش دارند و تکلیفشان خیلی مشخص نیست. مشخص است که همیشه با مشکل مالی روبرو هستند. تیم فوتبال که فقط ۱۱ نفر نیست بلکه تیم مدیریتی و مالی و تدارکاتی خوب مهمترین کمک را به تیم می کنند. بازیکنان فوتبال هم خرج زندگی می دهند وقتی پرداختی آنها به مشکل می خورد انگیزه خود را از دست می دهند. این مربی و بازیکن است که وقتی تیم نتیجه نگیرد در معرض فحش و حیا کن رها کن قرار می گیرد و به مدیر که کسی ایراد نمی گیرد.

خدا نکند روزی مشکلات به نقطه انفجار برسد

وی اضافه کرد: مسلم است که وضعیت استقلال و پرسپولیس با این شرایط سخت است و هیچ وقت با تیم های صنعتی قابل مقایسه نیستند. مدیریت فوتبال ما نباید دنبال سیاسی کاری باشد. درست است که می گوییم ورزش از سیاست جداست اما کسی که در ورزش مدیریت می کند باید با سیاست رفتار کند. با این وضعیتی که من می بینم روز به روز توقع هوادار پرسپولیس و استقلال بیشتر می شود اما مشکلات تمام نمی شود و خدا نکند که روزی مشکلات به نقطه انفجار برسد./مشرق

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا