۰۹:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۸

واکنش درویش به کسر امتیاز از پرسپولیس

رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره حکم کسر یک  امتیاز از این تیم توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال  اظهار کرد: تاکنون هیچ چیزی به ما برای کسر امتیاز ابلاغ نشده است. من با رئیس سازمان لیگ صحبت کردم و گفت که در جریان نیستم. من ساعت...

پرسپولیس

رضا درویش، مدیرعامل باشگاه پرسپولیس درباره حکم کسر یک  امتیاز از این تیم توسط کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال  اظهار کرد: تاکنون هیچ چیزی به ما برای کسر امتیاز ابلاغ نشده است. من با رئیس سازمان لیگ صحبت کردم و گفت که در جریان نیستم. من ساعت ۲۲:۳۹ دقیقه با سهیل مهدی صحبت کردم که گفت: من هم از رسانه‌ها شنیدم. ما مالیات بازیکنی را برعهده نگرفتیم، اما اگر چنین باشد و با این معیار که از ما یک امتیاز کم و ۱۰ میلیارد جریمه کنند باید از سپاهان ۱۸ امتیاز کسر و ۱۸۰ میلیارد تومان هم جریمه‌اش می‌کردند. ما حتی اگر مالیات بازیکنی را قبول کرده باشیم، سقف قرارداد ما رعایت شده است. این متر و معیار‌ها از کجا می‌آید؟ آخر این قصه بخشش تمام امتیاز‌ها و کسب ۵۰ میلیارد درآمدزایی برای فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ می‌شود. به بهانه ما می‌خواهند کسر امتیاز سپاهان را ببخشند و این یک نمایشنامه است. چگونه برای ۶ بازیکن ۱۸۰ میلیارد برای سپاهان ثبت شده است و اکنون باز هم بازیکن جذب می‌کنند؟

درویش تصریح کرد: به شما قول می‌دهم که به بهانه بخشش امتیاز ما، امتیاز‌های سپاهان هم بخشیده می‌شود. داد مربی درآمده است چون سقف ما آن قدر کوتاه است. کجا برویم که سقف ما بیشتر شود؟ شهرداری می‌تواند سقف ما را بالاتر ببرد؟ وقتی سقف بودجه به ما اجازه جذب بازیکن نمی‌دهد مجبوریم بازیکنی را بگیریم که در اولویت ما نیست. مربی ما گفت سقف تیم‌های دیگر چند طبقه است. بازیکنی به ما گفته است که قرارداد امسال من با پارسال برخی تیم‌ها یکسان است. ما قطعا به کمیته استیناف شکایت خواهیم کرد، اما هنوز چیزی به ما ابلاغ نشده است. شاید تفریحی یک چیزی را رسانه‌ای کردند. اول باید به ما می‌گفتند تا رسانه‌ای کنند. ما در جلسه دفاعیه مدارک خوبی ارائه کردیم. عضو هیئت مدیره استقلال گفت که ۴۰ میلیارد تومان، ۱۰ درصد قرارداد کل بازیکنان است پس یعنی سقف قرارداد آن‌ها ۴۰۰ میلیارد است. از وقتی آن مصاحبه در تلویزیون انجام شده است، این تیم ۳ بازیکن دیگر هم جذب کرده است.

مدیرعامل پرسپولیس درباره جشن قهرمانی این تیم در سوپرجام در پایان بازی با گل گهر گفت: سازمان لیگ می‌گفت جام را با تاکسی برای شما می‌فرستیم و دلیل ندارد که جشن بگیرید. هر چند پرسپولیس به گرفتن جام عادت کرده است و این جام‌ها برای ما چیزی نیست البته می‌خواستیم یک روحیه خوبی به تیم بدهیم و هواداران خودمان را هم داشته باشیم. توپ گل گهر با تیر افقی دروازه مماس بود و گل نشد.

درویش درباره پرونده لوکادیا اظهار کرد: توانستیم ۳۰۰ صفحه دفاعیه برای این پرونده ارائه کنیم. برای اولین بار است که تیم‌های ایرانی به این سبک برنده می‌شوند. ما پول اضافی به این بازیکن ندادیم و این پول را باید به عنوان جریمه به ما بدهد. اگر پول پرداخت نشود باشگاه چینی محروم خواهد شد. با اینکه ما چنین حکم خوبی را گرفته‌ایم، باز هم اندیشمندان مجازی می‌گویند که این کار خاصی نبود و هر کسی می‌توانست انجام بدهد. از عصبانیت لوکادیا معلوم بود که چقدر این حکم او را آزار داده است.

وی درباره مصدومیت یاسین سلمانی گفت: ۲ دکتر تایید کردند که سلمانی رباط زانو پاره کرده است. همچنین ۲ پزشک متخصص نظر به پارگی رباط دادند که بعد از رفع تورم این اقدام انجام خواهد شد. امیدوار هستیم که او ۲ الی ۳ ماه دیگر برگردد. وقتی بازیکنان را بدون منطق و بی دلیل جابه‌جا می‌کنند و به او فشار می‌آورند باید منتظر چنین عواقبی باشند.

مطالب مرتبط