۲۰:۲۶ - ۱۴۰۲/۰۸/۰۳

نکات طلایی برای درست کردن بهترین کاپوچینوی خانگی

۱۱ نکته برای درست کردن بهترین کاپوچینوی خانگی را در اندیشه معاصر بخوانید.  در فضای کافی شاپ چیز فوق العاده ای وجود دارد و هر نوشیدنی را در آنجا خوشمزه می کند. صدای خش خش ناگهانی بخار پز شیر و عطر گرم و دعوت کننده در هنگام ورود به در: این ...

نکات طلایی برای درست کردن بهترین کاپوچینوی خانگی

۱۱ نکته برای درست کردن بهترین کاپوچینوی خانگی را در اندیشه معاصر بخوانید.  در فضای کافی شاپ چیز فوق العاده ای وجود دارد و هر نوشیدنی را در آنجا خوشمزه می کند. صدای خش خش ناگهانی بخار پز شیر و عطر گرم و دعوت کننده در هنگام ورود به در: این چیزها بخشی از چیزی است که “این مکان” را بسیار جذاب می کند.

حتی اگر حال و هوای خانه دقیقاً یکسان نباشد، می توان آن طعم کافی شاپ را بازسازی کرد. کاپوچینو یکی از بهترین نوشیدنی‌هایی است که می‌توان با نوشیدنی‌های مبتنی بر اسپرسو شروع کرد. اولین نسخه کاپوزینر نام داشت، نوشیدنی قهوه با خامه فرم گرفته و ادویه جات ترشی جات که در قرن هفدهم در وین رایج بود. کاپوچینوی امروزی نام خود را از لباس‌های کاپوچینی‌ها گرفته است: بدن قهوه‌ای و روان عبایی با کلاه نوک تیز با آستر سفید. این هود – کاپوچیو – با ترکیب کوچک ایتالیایی “ino” ترکیب می‌شود تا نام نوشیدنی اسپرسو را ایجاد کند که دارای شیر بخار‌دار خامه‌ای و فوم بالشی است.

کاپوچینو در آشپزخانه آنها درست کردن کاپوچینو پیچیده نیست، اما برای درست کردن آن نیاز به صبر و تمرین دارد.

در اینجا چند نکته مهم برای تهیه کاپوچینوی عالی در خانه وجود دارد.

اگر جزو افرادی هستید که فقط از قهوه به عنوان سوخت برای روز خود استفاده می کنند، ممکن است عادت داشته باشید که کمتر به نوع دانه قهوه ای که در فنجان صبحگاهی خود استفاده می شود توجه کنید. اما برای کاپوچینوی واقعا استثنایی، استفاده از لوبیاهای با کیفیت بسیار مهم است.

پس چگونه می دانید که بهترین لوبیا را برای این کار دارید؟ در حالی که حتی دانه های قهوه با کیفیت پایین می توانند بوی خوشی داشته باشند، چند نشانه دیگر وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید. دانه های قهوه بسیار روغنی ممکن است پس از دوران اولیه خود برشته شده باشند. بو دادن اولیه حبوبات را تا ۳۸۵ درجه فارنهایت گرم می کند، در این مرحله طعم های لطیفی شروع به ایجاد می کند. این ترک اول نامیده می شود. رست های سبک تر برای نوشیدنی های قهوه بدون شیر زیاد مناسب ترند. وقتی لوبیا بالاتر از آن دما برشته می شود، شروع به آزاد شدن روغن خود می کند و با آزاد شدن روغن، طعم ظریف تر از بین می رود.

اما نوشیدنی های اسپرسو از این دانه های روغنی بو داده شده متوسط یا تیره استفاده کامل می کنند. مطمئن شوید که لوبیاهای شما تازه هستند، همانطور که با تاریخ تفت دادن مشخص شده است. کباب های تیره قدیمی تر می توانند فاسد شوند و بر کاپوچینو تأثیر بگذارند. راه برای فهمیدن اینکه کیفیت دریافت می کنید این است که به فروشندگان حبوبات توجه کنید.

تولیدکنندگان معتبر گواهینامه هایی خواهند داشت که نه تنها نحوه رشد آنها بلکه نحوه رفتار آنها با تولیدکنندگان را نیز نشان می دهد. به دنبال برچسب‌های قهوه پایدار باشید که نشان می‌دهد دانه‌هایی که خریداری می‌کنید تجارت منصفانه، دارای منابع اخلاقی یا دارای گواهی USDA هستند.

۱۱ نکته برای درست کردن بهترین کاپوچینوی خانگی

تجهیزات مناسب بخرید

بیایید این موضوع را کنار بگذاریم: برای تولید نوشیدنی های قهوه خوشمزه در خانه نیازی به یک دستگاه اسپرسوساز بسیار گران قیمت ندارید. در واقع، این ماشین‌های با کیفیت رستوران اغلب بیش از ارزششان در تمیز کردن، نگهداری و تعمیر مشکل دارند. اما، یک چیزی که به آن نیاز دارید چند ابزار اساسی برای کشیدن درست یک شات اسپرسو و کف کردن یک پارچ کف‌دار شیر است. یک دستگاه اسپرسوساز جامد می تواند هر دوی این کارها را انجام دهد، اما نیازی به خرابکاری ندارد. ساده‌ترین نسخه‌ها دارای یک پورتافیلتر تکی (جایی که دانه‌های آسیاب شده می‌روند – به عنوان یک “فیلتر قابل حمل” فکر کنید) و یک میله بخار در کنار دستگاه دارند.

فراتر از آن، همه چیز لوکس است. دستگاه‌های اسپرسوساز تمام اتوماتیک با فشار دادن یک دکمه همه عملکردها را انجام می‌دهند (فقط آب برای قهوه و شیر برای بخارپز اضافه کنید)، و برخی از آن‌ها با آسیاب‌هایی عرضه می‌شوند که دانه‌های شما را در صورت نیاز برای هر فنجان آسیاب می‌کنند و می‌چسبند. همانطور که ویژگی ها را اضافه می کنید، قیمت شروع به افزایش می کند. اگر در تهیه کاپوچینو در خانه تازه کار هستید، منطقی است که با یک دستگاه اولیه شروع کنید که این کار را با صدای زنگ و سوت کمتر انجام می دهد. مطمئن شوید که تمیز و به خوبی نگهداری شده است و ممکن است از سادگی آن لذت ببرید.

استاد کوبیدن،  کوبیدن اسپرسو

تمام لوازم خود را دارید – دانه‌های تازه، دستگاه اسپرسوساز عالی – و قهوه‌تان آسیاب شده و آماده استفاده است. اکنون زمان تسلط بر تپ است. وقتی در رستوران یک کاپوچینو یا هر نوشیدنی اسپرسو دیگری سفارش می‌دهید، ممکن است متوجه شوید که باریستا قبل از اینکه شات شما را بکشد، به داخل پورتافیلتر فشار می‌آورد. تپ کردن اولین قدم برای بازسازی این نوشیدنی های خوشمزه در خانه است. یک ضربه ناهموار می تواند منجر به یک شات ضعیف اسپرسو شود. اگر آب به طور یکنواخت در داخل زمین فشار داده نشود، حداکثر طعم یا کرمی که کشش عالی را نشان می دهد، نخواهید داشت.

با صاف کردن قهوه در پورتافیلتر شروع کنید. برای اطمینان از توزیع یکنواخت قهوه، روی آن ضربه بزنید. بعد، تمپر خود را بگیرید و محکم به سمت پایین فشار دهید. هدف شما یک بسته متراکم تفاله قهوه است و برای رسیدن به آن نیازی به نیروی بی رحمانه نیست. دستکاری را در سطح لبه پورتافیلتر نگه دارید و نیرو را به طور یکنواخت به سمت پایین اعمال کنید.

نظارت بر دمای آب دم، دم کردن اسپرسو

دستیابی و حفظ دمای مناسب دم کردن یکی دیگر از جنبه های مهم ایجاد کاپوچینوی عالی است. شما به سادگی آب را جوشانده و آن را از طریق زمین فشار نمی دهید. این رویکرد ژامبون دستی طعم لطیف را از بین می برد و یک شات تلخ و بیش از حد استخراج می کند.

خوشمزه ترین ترکیبات طعم دهنده در اسپرسو در دمایی بین ۱۹۰ تا ۲۰۵ درجه فارنهایت استخراج می شوند. اگرچه متخصصان اسپرسو گاهی اوقات وقتی صحبت از دمای عالی واقعی به میان می‌آید، موها را از هم جدا می‌کنند، اما بسیاری از این موارد به نوع قهوه، اندازه زمین و مهارتی که تفاله‌ها با آن خرد شده‌اند، بستگی دارد. هدف گیری برای محدوده ای که از ۲۰۵ درجه فارنهایت تجاوز نمی کند، راه خوبی برای اطمینان از دریافت بهترین استخراج ممکن است.

در مورد آن هم اشتباه نکنید: از آنجایی که اسپرسو به سرعت استخراج می شود، چیزهای کوچکی مانند دمای نوسان آب می تواند نوشیدنی نهایی شما را خراب یا خراب کند. دستگاه‌های اسپرسوساز حرفه‌ای گران‌تر دارای کنترل‌های داخلی هستند، اما اکثر مدل‌های خانگی نمی‌توانند دما را به خوبی تنظیم کنند. بهترین راه برای فهمیدن عملکرد دستگاه شما این است که دمای اسپرسو را هنگام دم کردن اندازه گیری کنید. این به شما نشان می دهد که آیا در محدوده دمایی مطلوب هستید یا خیر.

بهترین شیر را انتخاب کنید

آن کوه کف آلود از فوم که با افتخار بالای کاپوچینوی شما نشسته است تصادفی اتفاق نمی افتد. این ترکیب زیرکانه ای از تکنیک و استفاده از بهترین شیر برای دستیابی به بافت فوم مناسب است.

به طور کلی، هر چه میزان چربی و لاکتوز (قند شیر) بیشتر باشد، شیر بهتر کف می کند. هوای پمپ شده به شیر حباب‌هایی ایجاد می‌کند و محتوای چربی بیشتر آنها را تثبیت می‌کند و یکنواخت نگه می‌دارد. پروتئین‌های آب پنیر و کازئین موجود در شیر نیز به تثبیت حباب‌ها کمک می‌کنند و در نتیجه کفی غنی و خامه‌ای ایجاد می‌کنند. شیر کامل وقتی گرم می شود نیز شیرین تر است، به همین دلیل است که کاپوچینوی شما به شیرین کننده اضافی نیاز ندارد.

شیر با محتوای چربی کمتر حباب های بزرگ و خشکی ایجاد می کند. اینها پایداری کمتری دارند و بیشتر مستعد تخلیه سریع باد هستند، اما اگر یک کاپوچینوی “خشک” با کف بیشتری نسبت به شیر ترجیح دهید خوب است. اگر از لبنیات اجتناب می کنید، شیر گیاهی کف ایجاد می کند اما با درجات مختلف موفقیت. اگر انبوهی از فوم غیر لبنی می خواهید، شیر سویا بهترین گزینه است. چربی زیادی دارد، تقریباً همان مقدار پروتئین شیر لبنیات، و به همین ترتیب عمل می کند. اگرچه برخی از افراد با طعم شیر سویا مشکل دارند و این جایگزین را ترجیح نمی دهند.

شیر جو دوسر گزینه دیگری است، به خصوص گزینه ای که برچسب “نسخه باریستا” دارد. این شیر گیاهی و سایر شیرهای گیاهی از جمله شیر بادام دارای افزودنی هایی مانند روغن نباتی است که به تثبیت حباب ها و ایجاد حسی مشابه لبنیات پرچرب در دهان کمک می کند.

به درستی بخارپز کنید

برای گرم کردن شیر از یک میله بخار استفاده کنید. با نوک عصا درست زیر سطح شروع کنید و دریچه را باز کنید تا بخار در تمام مسیر روشن شود. نوک عصا را درست زیر سطح نگه دارید و ظرف شیر را حرکت دهید تا حجم آن افزایش یابد. به این حالت کشش شیر می گویند.

بعد از اینکه شیر را به مدت تقریبی ۵ ثانیه کشیدید، عصا را در عمق بیشتری فرو کنید و آن را به پهلو ببرید. این یک اثر چرخشی و گردابی ایجاد می کند و شیر کف شده و بخارپز را مخلوط می کند. این عمل را تا زمانی که دمای شیر به ۱۴۰ درجه فارنهایت برسد ادامه دهید. اگر شیر شما صدای جیغ می دهد، ممکن است عصای بخار در داخل کوزه بسیار عمیق باشد. تشکیل حباب هایی که خیلی بزرگ هستند؟ گرز ممکن است خیلی کم عمق باشد.

مرحله آخر به عنوان پولیش کردن شیر نامیده می شود. حباب های بزرگتر هوا را حذف می کند تا کفی متراکم اما سبک ایجاد کند. کف ظرف شیر را روی پیشخوان بزنید و سپس آن را بچرخانید. وقتی شیر براق شد متوجه خواهید شد که صیقلی است. در نهایت، اگر کف می‌کنید و کف می‌کنید و بافت فوم مورد نظرتان را به دست نمی‌آورید، فشار روی بازوی بخار را بررسی کنید. مطمئن شوید که سوپاپ کاملا باز است. اگر چنین است، ممکن است عصای بخار شما مسدود شده باشد.

دمای شیر گلدیلاک را بزنید

بهترین کاپوچینو با شیر یخی سرد و پرچرب شروع می شود. از آنجا، دما در مورد طعم و بافت فوم اهمیت دارد. قندهای موجود در شیر (لاکتوز) زمانی که شیر سرد است ظاهر نمی‌شوند، اما حرارت دادن شیر به آرامی این شیرینی را نشان می‌دهد. با این حال، شیر را بجوشانید و نوشیدنی شما طعم شیر پخته (مانند پوست روی سطح پودینگ) و طعم سوختگی خواهد داشت. شیر بیش از حد بخار شده طعم بدی دارد و همچنین هر طعمی را که از اسپرسوی خود استخراج کرده اید پنهان می کند.

دمای شیر Goldilocks زیر ۱۵۰ درجه فارنهایت را هدف قرار دهید. این دمای بسیار کمتر از زمان جوش است. وقتی با اسپرسو در دمای مناسب ترکیب می‌شود، نوشیدنی قهوه‌ای گرم و دلپذیر ایجاد می‌کند که احتمالاً هنگام نوشیدن آن شما را بسوزاند. دما برای کسانی که نوشیدنی اسپرسوی خود را خیلی داغ ترجیح می دهند بسیار مهم است. بسیاری از نوشیدنی های قهوه ای که خارج از خانه خریداری می شوند کمی خنک تر هستند. این تا حدی برای سرو سریع نوشیدنی ها عجله دارد، اما نوشیدن آن را برای مصرف کنندگان مضطرب ایمن تر می کند. در خانه، می توانید دمای نوشیدنی تمام شده خود را کنترل کنید، بنابراین برای بهترین طعم به درجه حرارت توجه کنید.

میکروفوم را هدف بگیرید

هنگام بحث در مورد ایجاد کاپوچینو، بخارپز کردن و کف کردن اغلب به جای یکدیگر استفاده می شوند، اما این تکنیک ها کمی متفاوت هستند و در نتیجه نهایی تفاوت زیادی دارند. در حالی که هر دو کف تولید می کنند، کف کردن شیر حباب های بزرگتری ایجاد می کند که زودگذرتر هستند. این یکی از بخش‌های فرآیند است و باعث می‌شود روی نوشیدنی اسپرسو رویه‌ای چشمگیر ایجاد شود.

بخار دادن شیر، همانطور که در بالا توضیح داده شد، چیزی به نام میکروفوم ایجاد می کند. میکروفوم مخملی و صاف است و حبابدار نیست. حباب ها کوچک و متراکم هستند در حالی که هنوز مایع تر هستند. هنگامی که با کف کردن ترکیب می شود، حباب های سنگین و مخملی میکروفوم روی سطح اسپرسو می نشینند و با حباب های کف آلود و بزرگی که روی کاپوچینو مشخص می شوند، پوشانده می شوند. هر دوی این بافت ها با حفظ زاویه و عمق میله بخار فعال می شوند.

اگر می خواهید فوم بیشتری برای ایجاد طرح ها و تزئین قهوه تمام شده خود داشته باشید، میکروفوم بهترین راه است. از زیبایی سر به فلک کشیده حباب های بالای اسپرسوی غنی لذت می برید؟ کف بیشتری را به کارنامه خود اضافه کنید.

مانند یک حرفه ای بریزید

وقتی زمان مونتاژ کاپوچینویتان فرا رسید، در آخرین مرحله همه چیز را خراب نکنید. با ریختن اسپرسو در یک لیوان گرم شروع کنید. لیوان کاسه‌ای شکل سنتی است، اما هر چیزی که از نوشیدن آن لذت می‌برید به خوبی جواب می‌دهد.

اگر به سادگی تمام پارچ شیر خود را در اسپرسوی خود بریزید، کف شما در جریان شیر داغ از بین می رود. در عوض، از یک قاشق برای نگه داشتن کف و میکروفوم هنگام ریختن شیر استفاده کنید. سپس اجازه دهید کمی از میکروفوم زیر قاشق باز شود. در نهایت، کف بزرگتر کف کرده را به بالای فنجان اضافه کنید. برخی از افراد از مقدار چشمگیری از کف لذت می برند. یک نسبت واقعی برای دنبال کردن وجود دارد، اما در نهایت، به همان اندازه که از آن لذت می برید اضافه کنید.

یک بحث شدید در مورد اینکه آیا باید دارچین به بالای فوم اضافه شود وجود دارد. سنت‌گرایان می‌گویند نه – دارچین یک افزودنی معمولی ایتالیایی نیست، جوز هندی یا شکلات پودری هم نیست. اما اگر از کمی ادویه در قهوه خود لذت می برید و می خواهید آن را به فوم اضافه کنید، احتیاط کنید. مقدار زیاد آن بر هر طعم دیگری غلبه می کند و همچنین ممکن است کف شما را از بین ببرد.

نسبت را به هم نریزید

اگر تازه وارد نوشیدنی های اسپرسو شده اید، به راحتی می توانید باور کنید که آنها یکسان هستند. به هر حال، همه آنها شامل اسپرسو، شیر داغ، و (برای بسیاری از آنها) کف هستند. تفاوت اصلی در اینجا نسبت این سه ماده است.

رایج ترین نسبت در ایالات متحده یک داستان در یک سوم است: یک سوم شیر بخارپز، یک سوم اسپرسو بخارپز و یک سوم فوم بخارپز. این برای کسانی که طعم قوی قهوه را دوست دارند، اما می‌خواهند شیر را هم بچشند، عالی است. اما این یک سوم توصیه شده جهانی نیستند. در ایتالیا، جایی که کاپوچینوی مدرن برای اولین بار ساخته شد، یک پنجم قانون است. اسپرسو تنها ۲۰ درصد از کل نوشیدنی را تشکیل می دهد و ۸۰ درصد باقی مانده به طور مساوی بین شیر بخارپز و کف کرکی تقسیم می شود. این نسبت برای کسانی که بیشتر شیر با طعم قهوه می خواهند بهترین گزینه است.

هنگام ایجاد یک کاپوچینو در خانه، می توانید تصمیم بگیرید که کدام نسبت برای شما بهتر است. به خاطر داشته باشید، اگرچه، اگر بیش از حد منحرف شوید، ممکن است به طور کلی یک نوشیدنی متفاوت بسازید. اما هر چیزی را که انتخاب می کنید، به یاد داشته باشید که تمرین باعث عالی می شود. درست کردن کاپوچینو به همان اندازه که یک علم است، یک هنر است، بنابراین اگر چند تلاش اولتان بی‌نقص نبود، ناامید نشوید.

تمیز نگهش دار، تمیز کردن دستگاه اسپرسوساز

مسلماً مهمترین جزء یک کاپوچینوی خانگی یک دستگاه تمیز است. دستگاه اسپرسوساز با گره بخار گرفتگی یا سبد پرتافیلتر کثیف به درستی کار نمی کند. یک دستگاه کثیف نیز بر طعم و مزه تأثیر می گذارد و در نهایت می تواند بر ایمنی نوشیدنی نهایی شما تأثیر بگذارد. تمیز کردن منظم دستگاه اسپرسوساز و انجام تعمیرات، کیفیت قهوه ثابت را تضمین می کند و عمر دستگاه اسپرسوساز شما را افزایش می دهد.

پس از هر بار استفاده، سبد پورتافیلتر خود را با جاری کردن آب ساده در آن تمیز و شستشو دهید. این کار هرگونه باقیمانده یا روغن قهوه را که ممکن است در نهایت آن را مسدود کند، از بین می برد. همچنین باید دسته بخار را تمیز کنید تا از تجمع باقیمانده شیر جلوگیری کنید. هنگام تمیز کردن میله بخار مراقب باشید – از یک حوله تمیز استفاده کنید و بخار را کاملاً باز کنید، با استفاده از حوله و آب داغ حاصل از بخار، شیر را از قسمت بیرونی چوب جدا کنید.

اگر روزانه چند اسپرسو درست می کنید، باید یک تمیز کردن عمیق هفتگی نیز انجام دهید. پیروی از دستورالعمل های سازنده بهترین راه برای تمیز کردن دستگاه شما است. آنها همچنین پاک کننده های خاصی را برای آسان تر کردن کار پیشنهاد می کنند. به عملکرد دستگاه خود توجه کنید. اگر نمی تواند دما را نگه دارد، ضعیف استخراج می کند یا شیر را بخار نمی کند، ممکن است زمان تعویض آن فرا رسیده باشد.

مطالب مرتبط