نامه کسر از حقوق بازنشستگان کشوری| آسان ترین روش دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

نحوه دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان کشوری را برایتان تشریح کردیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن،نحوه دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان کشوری را برایتان تشریح کردیم. در این خبر از اندیشه معاصر تلاش کردیم تا آسان ترین روش دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان کشوری برای شما بازنشستگان عزیز تشریح کنیم. امیدواریم تا پایان مطلب آسان ترین روش دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان کشوری با ما همراه باشید. بازنشستگان عزیز کشوری دیگر نیازی به مراجعه حضوری به صندوق بازنشستگی کشوری برای دریافت نامه کسر از حقوق بازنشستگان کشوری ندارند و از طریق درگاه اینترنتی صندوق بازنشستگی کشوری می توانند نسبت به دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان اقدام نمایند. با ما در اندیشه معاصر همراه باشید:

سامانه دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان، در بازنشسته تامین اجتماعی، کشوری، لشکری، آموزش و پرورش یا شرکت نفت و سایر نهادها، متفاوت می باشد. دریافت نامه کسر حقوق بازنشسته تامین اجتماعی، با مراجعه به سایت سازمان، ورود به حساب کاربری، انتخاب گزینه درخواست گواهی و گواهی کسر از حقوق، از فیلد مستمری بگیران ممکن است.

گواهی کسر از حقوق/ اعتبارسنجی گواهی

به منظور رفاه حال بازنشستگان و وظیفه‌بگیران گرامی و کاهش مراجعه حضوری آنان به صندوق بازنشستگی کشوری و ذی‌حسابان دستگاه‌های دولتی و نیز تحقق دولت الکترونیکی، صندوق بازنشستگی کشوری، خدمات مربوط به ثبت درخواست و صدور گواهی/ضمانت کسر از حقوق را به صورت الکترونیکی انجام می‌دهد.

کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

پس از ثبت درخواست و بررسی آن، کلیه فرایندهای اداری (تأیید یا عدم تأیید درخواست، ارسال گواهی برای متقاضی و اصالت‌سنجی گواهی به وسیله بانک) از طریق پیامک به شماره همراه متقاضی ارسال خواهد شد. گواهی‌ صادر شده از طریق پست به نشانی متقاضیان محترم فرستاده می‌شود.

شرایط عمومی صدور گواهی / ضمانت کسر از حقوق

*وضعیت پرونده متقاضی می بایست جاری باشد.
*گواهی صرفا برای بازنشسته یا موظف صادر خواهد شد. در صورتی که موظف دختر باشد صرفا گواهی دریافت حقوق صادر می شود و تعهد کسر از حقوق صادر نخواهد شد.
مبلغ هر قسط گواهی مورد تقاضا، نمی تواند از سقف مجاز تعیین شده بیشتر باشد. سقف مجاز برای هر متقاضی برابر است با صد درصد مبلغ حکم به کسر اقساط تسهیلات دریافتی از صندوق و دستگاه و *همچنین کسر اقساط گواهی های قبلی صادر شده.
*در مورد گواهی ضمانت، اطلاعات وام گیرنده باید به طور کامل وارد شود.
*مبلغ خالص دریافتی متقاضی طبق فیش ارائه شده صندوق بازنشستگی باید حداقل ۵/۰۰۰/۰۰۰ ریال باشد.

گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری

دریافت گواهی کسر از حقوق بازنشستگان کشوری، نیازمند مراجعه به سامانه مخصوصی است که دولت، برای دریافت نامه کسر از حقوق بازنشسته کشوری، طراحی نموده که در زیر، ضمن یک راهنمای تصویری، نحوه دریافت نامه کسر از حقوق این دست از بازنشستگان را توضیح خواهیم داد:

در مرحله اول، متقاضی دریافت نامه کسر از حقوق، باید آدرس سامانه درگاه خدمات الکترونیکی بازنشستگان کشوری www.sabasrm.ir را جستجو کرده تا وارد صفحه ای همانند صفحه زیر شده و از بخش حقوق، گزینه گواهی کسر از حقوق را انتخاب نماید.

در این مرحله، متقاضی باید، بر روی گزینه دریافت در قسمت دریافت گواهی کسر از حقوق، کلیک نماید.

در این گام، فرد باید، شماره دفتر کل، کد ملی و شماره حساب خود را وارد و به مرحله بعدی برود.

در این قسمت، اطلاعات متقاضی، نمایش داده می شود و باید بر روی گزینه ورود، کلیک کند.

در این گام، فرد باید، بر روی گزینه درخواست صدور گواهی کسر از حقوق، کلیک نماید.

در نهایت، متقاضی باید، باقی مراحل لازم را طی نموده و اطلاعات مورد نیاز را وارد کند تا گواهی کسر از حقوق وی، صادر گردد و بتواند از آن، در اموری همچون دریافت انواع وام بانکی و تسهیلات یا در ضمانت از دریافت این امور، استفاده نماید.

پایان/*

اندیشه قرن را در ایتا دنبال کنید

اندیشه قرن را در تلگرام دنبال کنید

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا