۱۰:۳۳ - ۱۴۰۲/۰۲/۳۱

مهمترین ویژگی خانواده سالم / راه تشخیص امور ناسالم از سالم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از اندیشه معاصر،در ادامه درباره  پویایی خانواده  ۶ ویژگی خانواده سالم را براساس جدیدترین مطالب ارائه شده در مبحث روان شناسی برای شما همراهان عزیز آورده است. با اندیشه معاصر همراه باشید با جدید...

شناخت ویژگی خانواده سالم

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی اندیشه قرن به نقل از اندیشه معاصر،در ادامه درباره  پویایی خانواده  ۶ ویژگی خانواده سالم را براساس جدیدترین مطالب ارائه شده در مبحث روان شناسی برای شما همراهان عزیز آورده است. با اندیشه معاصر همراه باشید با جدیدترین رویدادهای روانشناسی. به امید زندگی شاد و سالم در ایران عزیز و پرافتخار.

 برای درک اینکه چه چیزی ناسالم است، ابتدا باید تعریف کنیم که چه چیزی سالم است. در حالی که هر خانواده متفاوت است، برخی از عناصر مشترک وجود دارد که می تواند به یک محیط خانواده سالم کمک کند.

احترام گذاشتن به عقاید و نیازهای شخصی همانطور که نشان دهنده احترام است، همگی بخشی از سیستم خانواده سالم است.

در انزوا، یک یا چند مورد از این ویژگی ها که عضوی از خانواده شما نیستند، به خودی خود ناکارآمد نیستند.

هر زمان که آموزش هایی را برگزار می کنم یا شروع به کار با مشتریانی می کنم که سفر خود را برای بهبودی از آسیب های خانوادگی آغاز می کنند، دوست دارم برخی از ویژگی های اساسی خانواده های سالم را مرور کنم.

اگر ما ندانیم چه چیزی سالم است، تشخیص اینکه چه چیزی ناسالم است دشوار است.

شناسایی اینها ممکن است آسان به نظر برسد، اما در حقیقت، بسیاری از ما از چه چیزی یک خانواده را سالم یا عادی می‌کند، بی‌اطلاع هستیم.

کلماتی مانند «سالم» یا «ناسالم» بسیار رایج شده‌اند، اما تعداد کمی از ما می‌توانیم ویژگی‌های لازم برای استفاده از این کلمات را در رابطه با خانواده‌ها توصیف کنیم.

بنابراین، من بر روی این شش مورد تمرکز می‌کنم تا یک درک اساسی از آن ایجاد کنم

جواد آل حبیب

پایان*/

مطالب مرتبط